Női kézi NB I: a DVSC nem bírt otthon a Dunaújvárossal

M. D.M. D.
2019.10.16. 19:51
Újvárosi bravúr Debrecenben, Szalai Babették ponttal térhetnek haza (Fotó: kohaszkezi.hu)
A DVSC és a Dunaújváros 24–24-es döntetlenre végzett egymással a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Köstner Vilmos együttese, az elmúlt hétvégén az EHF-kupában a német Leverkusent nyolc góllal (35–27) legyőző DVSC nagyszerűen kezdte a honi bajnokságot, hiszen szeptemberben pontot csent a Ferencvárostól (30–30), míg egy héttel ezelőtt idegenben megverte az Érdet (33–29).

A Dunaújváros ellen azonban kisebb csorba esett a Debrecen eddigi remek teljesítményén, a Loki ugyanis közelebb állt a vereséghez, mint a győzelemhez, végül azonban egy pontot otthon tartott.

Az első félidő nagy részében és a második játékrész elején a DVSC vezetett, ám az utolsó negyedórában végig az Újváros került egy-egy gólos előnybe, és miután Bulath Anita 59.42-nél hetesből egyenlített, a vendégek még támadhattak a győzelemért, de a meccs legeredményesebb játékosa, a kilenc gólig jutó Szekerczés Luca lövését Triffa Ágnes kivédte az utolsó másodpercben.

Így a Debrecen veretlen maradt a bajnokságban, és ugyanannyi pontja van, mint a Ferencvárosnak.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCHAEFFLER–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 24–24 (15–13)
Debrecen, 1500
néző. V: Bócz, Wiedemann
DEBRECEN: TRIFFA – Varsányi, KOVÁCS ANNA 6, Bulath 4 (4), Tóvizi, Deszpotovics 4, Vantara-Kelemen 3. Csere: Szabó D. (kapus), Arany, Bordás 1, Karnik Sz. 1, Vámos P. 2, Karsten 2, Szabó P., Petrus 1. Edző: Köstner Vilmos
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – Grosch 1, SZEKERCZÉS 9 (2), BOUTI 4, Sirián 1, SZALAI B. 6, Kazai. Csere: Stojak (kapus), Nick, Mihály P. 1, Csavlovics 1, Ferenczy, Jovovics, Molnár B. 1, Triscsuk. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 3–4. 13. p.: 8–5. 16. p.: 8–8. 20. p.: 12–9. 24. p.: 13–12. 41. p.: 17–17. 46. p.: 19–20. 56. p.: 22–22
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Köstner Vilmos:
– A mérkőzés képe alapján, a sok helyzetünk kihagyása és a lassú játékunk miatt nem érdemeltünk győzelmet. Annak örülök, hogy legalább pontot szereztünk, mert így a veretlenségünk megmaradt.
György László: – A Debrecen otthonában játszani mindig több mint „csak” egy meccs. Nekünk egy győzelemmel ér fel egy pontot elvinni a cívisvárosból. Jó volt a kapusteljesítményünk, de a kulcs a védekezésünkben rejlett. Igazi csapatmunkával sikerült pontot szereznünk.

Győri Audi ETO KC–Érd HC 39–28 (22–16) – BŐVEBBEN ITT!

1. Győr 7 7 228–160 +68 14
2. FTC 7 5 2 234–182 +52 12
3. Debrecen 7 5 2 211–185 +26 12
4. Siófok 7 4 1 2 217–168 +49 9
5. Érd 7 4 3 203–194 +9 8
6. Vác 6 3 1 2 165–164 +1 7
7. Dunaújváros 6 2 2 2 155–155 0 6