Női kézi NB I: a Debrecen és az Érd jutott be az elődöntőbe!

2016.04.20. 19:39
Klivinyi Kingáék megérdemelten jutottak tovább a Siófok ellen (Fotó: Veres Viktor)
Az alapszakaszban ötödik, illetve hatodik helyen végző csapat legyőzte a negyediket, illetve a harmadikat, azaz az Érd és – hatalmas meglepetésre – a Debrecen női kézilabdacsapata jutott be az elődöntőbe, míg a Siófok és a Dunaújváros az 5–6. helyért játszik a folytatásban.

Kétgólos előnnyel vágott neki az érdi vendégjátéknak a Siófok, amelynek kulcsjátékosát, Orbán Annamáriát nem jogerős határozatában négyéves eltiltással büntette a HUNADO doppingbizottsága, így természetesen a visszavágón sem állhatott csapata rendelkezésére.

Sokkal jobban kezdett a hazai Érd a mérkőzésen, annak ellenére, hogy Andjela Bulatovics már a 6. perc elejére (!) összeszedte második kiállítását. A Siófok azonban nemhogy nem tudott élni az emberelőnnyel, de a sok elszórt labda következtében folyamatosan nőtt a narancsmezesek előnye (4–0, 8–3).

Még negyedóra sem telt el a mérkőzésből, a vendégek mestere, Christian Dalmose 11–4-nél már második idejét is kikérte, miután Fekete Bozsana és Katarina Krpezs révén a hazaiak „szétfutották” ellenfelüket.

Dalmose hiába váltott taktikát, és támadott csapata hét mezőnyjátékossal, az Érd őrizte az előnyét a szünetig (19–12), és ugyan a Balaton-partiak jól kezdték a második játékrészt, csak percekre tudták átvenni az irányítást, az Érd kézben tartotta a meccs folyását, és félidő közepére hitét vette ellenfelének.

Amikor tíz góllal is vezettek már a hazaiak (25–15), érezni lehetett, eldőlt a párharc, és ugyan a vendégek a hajrában jócskán faragtak a hátrányon, ez már csak a kozmetikázásra volt elegendő, az Érd összességében simán jutott az elődöntőbe (34–29).

Az alapszakasz-4. Siófokhoz hasonlóan a harmadik Dunaújváros sem jutott be a legjobb négy közé, miután óriási meglepetésre öt góllal kikapott Debrecenben, az idegenben dobott több gól pedig a hajdúságiaknak kedvezett. A Lokinak így hiába volt negatív mérlege az alapszakaszban (10–0–12), a döntőért harcolhat a Ferencváros ellen.

A meccs elején vezetett a DKKA, ám a hazaiak egyre jobban belemelegedtek, Kudor Kitti remekül irányított, és a közönségtől hajtva a második játékrész elejére a különbség ledolgozásának küszöbére jutott a Loki. Kovács Anna hiába dobott 12 gólt, a hajrában jobban akarta a győzelmet a Debrecen, és kihasználta a kínálkozó lehetőséget.

NŐI KÉZILABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ
ÉRD–SIÓFOK KC 34–29 (19–12)
Érd, 1600
néző. V: Herczeg, Südi
ÉRD:
JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 13 (1), SIGNATÉ 4, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 1, KLIVINYI 6, Fekete B. 4. Csere: Gridnyeva (kapus), M. González 2, Barján, O. Vukcsevics 1, Szabó L. 1 (1), Havronyina 1, Győri, Gulyás. Edző: Szabó Edina
SIÓFOK:
Pastrovics – Such 4, S. Petersen 3 (1), EL-GAUI 9 (5), Aguilar 2, L. González, ERDŐSI 6. Csere: Szalamaha (kapus), Piedade 1, Németh Cs. 1, Nyikityina, Deáki 3. Edző: Chistian Dalmose
Az eredmény alakulása. 5. perc:
4–0. 11. p.: 8–3. 17. p.: 13–4. 24. p.: 15–9. 40. p.: 23–15. 48. p.: 27–20. 56. p.: 33–25
Szabó Edina:
– Koncentráltan, jól játszott ma az Érd, mind védekezésben, mind támadásban. Egységes teljesítmény volt. Így megy egy szezonban, hogy a legfontosabb meccsen játszunk a legjobban. Büszkék vagyunk a csapatra. A klub és a stáb nevében is gratulálok mindenkinek. Arról nem is kell beszélnem, hogy ez mekkora öröm és büszkeség ennek a városnak és a szurkolóinknak. Aki kilátogatott ide, az fantasztikus élményt élhetett át.
Christian Dalmose:
– Sok játékosom nem hozta a tőle elvárt teljesítményt, ez okozta a különbséget.

DVSC-TVP–DUBAÚJVÁROSI KKA 28–23 (14–14)
Debrecen, 1800
néző. V: Hargitai, Markó
DVSC:
LAJTOS – Varsányi, B. Klikovac, KARNIK SZ. 4, DESZPOTOVICS 6, KUDOR 9 (3), Szilágyi Á. 2. Csere: Horváth-Pásztor (kapus) Marincsák, GARBUZ 5, Slakta, Sirián 1, Siska 1, Kelemen. Edző: Tone Tiselj
DKKA: Oguntoye – Azari 2, KOVÁCS ANNA 12 (3), TRISCSUK 5, Takács D. 1, Bulath 1, Vincze. Csere: Triffa (kapus), Horváth B., Szalai B. 2, Ferenczy. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 14. perc: 5–6. 27. p.: 12–12. 34. p.: 18–14. 43. p.: 22–18. 50. p.: 26–21. 58. p.: 28–23
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
TOVÁBBJUTOTT: a Debrecen, 52–52-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
Tone Tiselj: – Köszönöm a lányoknak, akik nagyon keményen megdolgoztak ezért a győzelemért. Hálás vagyok az egész stábnak, nélkülük nem sikerült volna. A szurkolótáborunk ezúttal is fantasztikus volt, átsegítette a csapatot a nehéz pillanatokon.
Zdravko Zovko: – Jobban játszott a Debrecen, megérdemelte a győzelmet.

A 9–12. HELYÉRT
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–BUDAÖRSI KSE 28–19
(18–10)
Békéscsaba, 300
néző.V:Medve, Nagy L.
BÉKÉSCSABA: Terenyi – KOVÁCS ANETT4, Nyikolajenko5 (2), SZÖGI5, ZÖLDI-TÓTH5, GLUSICA5, Gávai. Csere:Futaki (kapus), Szabó V.1, Bottó2, Diószegi1, Mézes. Megbízott edző:Szabó Károly
BUDAÖRS:
Györkös – FÖLDES K.6 (3), Szabadfi, Zsigmond2, Karalyos1, Földes V. 1, Bárdi3. Csere:ANDRÁSI (kapus), Hatala, Ivanics, Kiskartali4, Szabó A.2, Szamoránsky A., Kovács Alexandra, Kamuti, Németh N. Edző:Mihály Attila
Az eredmény alakulása.
3. perc:2–2.10. p.:6–2.22. p.:13–6.26. p.:17–8.39. p.:20–12.51. p.:26–15.58. p.:28–19
4, ill. 0 perc
2/2, ill. 3/3

Szabó Károly:
– A sérülésektől tizedelt csapatunk jól küzdött és megérdemelten nyerte a találkozót.
Mihály Attila:
– A hazaiak rutinos játékosai meghatározták a mérkőzés eredményének alakulását. Még nem találtunk vissza arra az útra, amelyre szeretnénk, de voltak olyan momentumok, amelyek biztatóak lehetnek a jövőre nézve.

AZ ÁLLÁS A 9–12. HELYÉRT
9. MTK Budapest 7 4 2 1 189–163 +26 10
10. EUbility Group Békéscsaba 8 4 1 3 207–204 +3 9
11. Mosonmagyaróvári KC SE 7 3 1 3 179–164 +15 7
12. Budaörs 8 2 6 172–216 –44 4