Női kézi NB I: a busz megadta magát, a DVSC korántsem

2014.02.04. 19:49
Eseménydús napjuk volt a DVSC női kézilabdázóinak, akik drámai mérkőzésen mentettek pontot a Vác elleni idegenbeli bajnokijukon.

A DVSC felnőttcsapatának busza már a debreceni Hódos Imre Sportcsarnokhoz sem érkezett meg műszaki hiba miatt, így pótjárművel kelt újra Varga József együttese (az utánpótláscsapatok busza Gyöngyös környékén robbant le, így egy helyi busz vitte tovább a fiatalokat...).

A Loki még időben megérkezett Vácra, ahol az egész mérkőzésen az eredmény után futott. A végletekig kiélezett összecsapáson a 11 találatig jutó Sopronyi Anett egy utolsó másodperces góllal tette fel a koronát teljesítményére, és állította be a 28–28-as végeredményt.

NŐI KÉZILABDA NB I,
IPRESS CENTER-VÁC–DVSC–TVP 28–28 (19–17)
Vác, 500
néző. V: Baranyi, Szloska
VÁC: Triffa – Ertl, Fülöp 2, NIKCSEVICS 7, Drávai 3, Kamper 4 (1), Szondi 1. Csere: FARKAS 6 (3), Hámori 2, Virág 1, Niksics 1, Szádvári 1, Dakos. Edző: Konkoly Csaba
DVSC: LAJTOS – Slakta 2, SOPRONYI 11 (6), Kudor 3, Bohus-Karnik 2, BARNA 6, Szilágyi 3. Csere: Valovics, Karalyos 1, Varsányi, Karnik, Vörös. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 9. perc:8–5. 15. p.: 10–10. 23. p.: 17–13. 39. p.: 22–19. 49. p.: 24–24. 56. p.: 27–25. 60. p.: 28–26
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6
Konkoly Csaba:
– Csak abban bízhatunk, hogy szombatig csapatszinten ebből fel tudunk állni.
Varga József: – Szoros, változatos csatában, remek kapusteljesítmény segítségével az utolsó percben megérdemelten szereztünk egy pontot.

1. Győri Audi ETO KC 18 17 1 596–387 +209 34
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 17 15 2 569–411 +158 30
3. Dunaújvárosi Kohász KA 18 12 1 5 494–458 +36 25
4. Érd 17 11 1 5 486–431 +55 23
5. Ipress Center Váci NKSE 18 9 2 7 451–438 +13 20
6. Fehérvár KC 17 8 1 8 459–442 +17 17
7. Siófok KC-Galerius Fürdő 18 8 1 9 478–498 –20 17
8. DVSC-TVP 18 8 1 9 487–509 –22 17