Női kézi NB I: a Dunaújváros megszórta a váciakat

2019.02.02. 21:06
A női kézilabda NB I 14. fordulójában a bennmaradás szempontjából fontos mérkőzésen a Békéscsaba idegenben 35–25-re kiütötte a Budaörsöt.

A nap másik találkozóján a Dunaújváros a kilenc gólig jutó Szekerczés Luca vezérletével 35–29-re megverte a Vácot. A házigazda alaposan bekezdett a meccsen, az első félidőben többször is már nyolc góllal vezetett, és a szünetben is volt közte hét (21–14). A vendégek egy nagy rohammal a 47. percre kettőre zárkóztak (27–25), de az újvárosi együttes egy 6–1-es sorozattal (33–26) eldöntötte a győzelem kérdését.

NŐI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ

MOYRA-BUDAÖRS–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 25–35
(11–14)
Budaörs, 980 néző. V: Andorka, Hucker
BUDAÖRS: SIPEKI – Dávid-Azari 6 (4), Gerháth 1, HORNYÁK Á. 7, Pásztor 1, Pálos-Bognár, Mézes 3. Csere: Wéninger (kapus), Zsigmond 3, Szabadfi 1, Ertl 2 (1), Braun 1, Horváth L., Soós. Edző: Neukum Tamás
BÉKÉSCSABA: BALOG J. – KOVÁCS ANETT 9, Marincsák 5 (3), SZÖGI 5, ZÖLDI-TÓTH 3, Walfisch 3, Bottó 4. Csere: Horvát D. (kapus), Giricz, Vukajlovics 6, Kukely, Dombi K., Ekker. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 8. p: 4–4. 14. p.: 4–7. 17. p.: 8–8. 25. p.: 9–12. 34. p.: 11–17. 39. p.: 15–21. 48. p.: 19–27. 55. p.: 22–33.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Neukum Tamás: –
Nem tudtuk elviselni a mérkőzéssel járó stresszt. Az első félidőben még tartottuk magunkat, de el is dönthettük volna a meccset, ha kihasználjuk a helyzeteinket és kevesebbet hibázunk.
Horváth Roland: – Elismerésem a lányoknak! Nagyon jól kézilabdáztak ezen a találkozón, a védekezésben az idegenben kapott huszonöt gól elfogadható, a harmincöt lőtt meg pláne. Nagyon örülök ennek a két pontnak.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–GVM-EUROPE VÁC 35–29 (21–14)
Dunaújváros, 700 néző. V: Bonifert, Oláh
DUNAÚJVÁROS: Csapó – Grosch 4, SZEKERCZÉS 9 (6), BOUTI 4, Sirián 1, FERENCZY 6, KAZAI 5. Csere: VÁRTOK (kapus), Cifra, Nick 1, Szalai B. 1, Molnár B. 2, Dombi L., Mihály 2. Edző: György László
VÁC: ARENHART 1 – Diószegi 1, HÁMORI 3, HELEMBAI F. 3, DE SOUZA 7 (6), KÁCSOR 6, Radoszavljevics 2. Csere: Bukovszky (kapus), Szabó K. 1, Szamoránsky P., Jovetic 3, Lakatos 2. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 11. p.: 8–7. 23. p.: 18–11. 40. p.: 24–21. 47. p.: 27–25. 56. p.: 33–26
Kiállítások: 20, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 10/6
György László: –
Az elején időbe telt, amíg rendezni tudtuk a sorainkat, utána azonban összeállt a védekezésünk, gyors gólokból jelentős előnyt szereztünk. A szünet után jött a hullámvölgy, ám több olyan játékosunk volt, aki átlendítette a csapatot, a padról beálló emberek is hozzátették a magukét.
Szilágyi Zoltán: – A Kohász megérdemelten győzött. Jól kezdtük a mérkőzést, különösen a támadásaink „ültek”, a védekezésünk azonban kritikán aluli volt. Szünet után felzárkóztunk, de fontos pillanatokban hibáztunk, amit az Újváros könyörtelenül kihasznált. Nagyon tisztességesen küzdöttünk.

1. Győr 15 15 569–385 +184 30
2. FTC 15 14 1 510–365 +145 28
3. Siófok 14 10 1 3 422–323 +99 21
4. Érd 13 9 1 3 391–370 +21 19
5. Vác 14 8 6 390–382 +8 16