Női kézi NB I: 13 góllal nyert a Fradi Mosonszolnokon

2014.09.10. 19:34
Szucsánszki Zita újra győzelemre vezette a Fradit (Fotó: Havran Zoltán – archív)<br />
A női kézilabda NB I 4. fordulójából előrehozott mérkőzésen az FTC-Rail Cargo Hungaria 35–22-re legyőzte a házigazda Mosonmagyaróvárt Mosonszolnokon.

A Fradi megnyomta az első félidő közepét, így a hazaiaknak már azért is iparkodniuk kellett, hogy a szünetben csak öt gól legyen a különbség. A második félidőben is növelte előnyét a fővárosi csapat, amelyben Szucsánszki Zita és Lukács Viktória termelte a legszorgalmasabban a gólokat.

A mezőny legeredményesebb játékosa ugyanakkor a hazaiak szerb légiósa, Szandra Filipovics lett, aki hétszer is megzörgette a hálót.

A nap másik mérkőzése sokkal kiélezettebb összecsapást hozott Békéscsabán, ahova a Fehérvár látogatott. A fiatal erőkkel kiegészített hazai alapcsapat Walfisch Mercédesz vezetésével 8–4-re megléptek az első félidőben, ám a gólvonal elől Kiss Évát lecserélő Bakó Botond sikerrel rázta fel csapatát, és 11–11-nél a fehérváriak utolérték a csabaiakat. Szünetben ennek ellenére Avar György csapata vezetett, miután Olha Nyikolajenko is megtalálta a lövőtávot.

A 14–12-es fordulás után hazai vezetés mellett folytatódott a mérkőzés, és ugyan az FKC 15–15-nél egyenlített, Sipeki Flóra védéseinek, illetve a sorozatban szerzett három gólnak hála ismét a Csaba lépett meg.

A meccs azonban még nem dőlt el, igaz, az újabb egyenlítés után az utolsó öt percnek így is kétgólos előnnyel vágott neki a Békéscsaba. A fehérváriaknak több lehetőségük is volt 22–20-nál, hogy közelebb zárkózzanak, ám végül Leposava Glusica megmozdulásai döntöttek: a szerb betörés után előbb gólt szerzett, majd hetest harcolt ki, a Békéscsaba pedig némi meglepetésre nyert 24–22-re.

MOSONMAGYARÓVÁR:
Schneck R. – Kiss K. 3, Gyimesi 2, Kurucz 1, Dombi 3, FILIPOVICS 7, Hanczvikkel. Csere: Mistina (kapus), Kopecz, Hajtai 2, Marincsák 2, Bardi 2. Edző: Róth Kálmán
FERENCVÁROS:
Tomasevics – Kovacsicz 3, Soós 4, SZUCSÁNSZKI 6, Szamoránsky P. 3, Tomori 4, Szarka 3. Csere: Mészáros, Pena 2 (2), Cifra, LUKÁCS 6, Steinbach 4 (1), Tóth M. Edző: Elek Gábor
Róth Kálmán:
– A pályán az történt, ami várható volt, a szurkolók tették ünnepivé a játékot. Annak örülök, hogy több játékosom élni tudott a ma kapott lehetőséggel.
Elek Gábor:
– Nagyszerű hangulatban, nagyon sportszerű légkörben játszott mérkőzésen az eredményt nagyban befolyásolta, hogy szimpatikus ellenfelünk legjobbjai nem léphettek pályára.

2. FORDULÓ
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FEHÉRVÁR KC 24–22
(14–12)
Békéscsaba, 800
néző. V: Herczeg, Südi
BÉKÉSCSABA:
SIPEKI – Kovács Anett 1, Nyikolajenko 3, SZÖGI 5, SZABÓ V. 1, Walfisch 3, GÁVAI 3. Csere: Terenyi (kapus), Tóth S., 1, Diószegi 1, GLUSICA 4, Sári 2 (2). Edző: Avar György
FEHÉRVÁR:
Kiss É. – Csáki, Horváth B. 3, Hajduch 3, Bogoszavljevics, ISITATE 1, KAZAI 4. Cs.: Szavko (kapus), Májer 1, Tanabe, TILINGER 7 (3), Herr A., MAYER 3. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–2. 7. p.: 3–2. 18. p.: 9–4. 22. p.: 9–8. 24. p.: 10–10. 28. p.: 14–11. 38. p.: 14–14. 43. p.: 18–15. 52. p.: 20–20. 60. p.: 24–20.
8, ill. 10 perc
3/2, ill. 3/3
Avar György:
– Óriási taktikai háború dúlt a pályán. Megharcoltunk a győzelemért. Le a kalappal a lányok előtt.
Bakó Botond:
– Túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy nyerjünk. A fordulópontoknál nem tudtunk vezetést szerezni. Még sokat kell fejlődnünk.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 3 3 111–72 +39 6
2. Győri Audi ETO KC 2 2 66–39 +27 4
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 2 2 50–47 +3 4
4. Érd 2 1 1 62–41 +21 2
5. Fehérvár KC 2 1 1 45–44 +1 2
6. Ipress Center Váci NKSE 2 1 1 40–40 0 2
7. Dunaújváros Kohász KA 2 1 1 46–47 –1 2
8. Mosonmagyaróvári KC SE 3 1 2 65–78 –13 2