Hiábavaló ferencvárosi feltámadás, ismét az ETO-é a kupa

2019.03.17. 17:53
Eduarda Amorim veszi célba a ferencvárosi kaput (Fotó: Török Attila)
A Győri Audi ETO KC 32–29-re győzött az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen a női kézilabda Magyar Kupa debreceni döntőjében, ezzel a címét megvédve, 14. alkalommal hódította el a trófeát.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA NÉGYES DÖNTŐ, DEBRECEN
DÖNTŐ
Győri Audi ETO KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 32–29 (18–11)
Debrecen,
Főnix-csarnok, 5200 néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
GYŐR:
LEYNAUD – Knedlíková 2, GROOT 8 (3), OFTEDAL 5 (2), BRATTSET 4, Amorim 3, Görbicz 3 (3). Csere: Kiss É, Grimsbö (kapusok), Kristiansen, 3, HANSEN 3 Pintea 1, Bódi. Edző: Danyi Gábor
FERENCVÁROS:
BÍRÓ B. – Lukács, Mészáros R. 1, HÁFRA 5, Horváth D., Kovacsics 4, SCHATZL NADINE 5. Csere: Szikora (kapus), PENA 7 (5) Klivinyi 1, KLUJBER 4 (1), Pásztor N. 1, Faluvégi 2. Edző: Elek Gábor
Danyi Gábor:
– Az idény legjobb félidejével kezdtük a meccset, magabiztosan vezettünk. A Ferencváros azonban nem adta fel, remekül küzdve visszajött a meccsbe, és kiegyenlített. A legfontosabb pillanatokban azonban ismét csapatként harcoltunk, ennek köszönhetjük a csodálatos kupagyőzelmet.
Elek Gábor:
– Sajnálom az első tizenöt-húsz percet, hatalmas előnyt adtunk ellenfelünknek. A folytatásért azonban nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen vissza tudtunk kapaszkodni, ám ez hatalmas energiákat emésztett fel.

BRONZMÉRKŐZÉS
Dunaújvárosi Kohász KA–Érd HC 23–31 (12–13)

A két csapat a Bajnokok Ligája idei középdöntőjében mindkétszer döntetlent játszott egymással, ahogy a legutóbbi két Magyar Kupa-mérkőzésükön sem bírt egyik a másikkal, ezeken hétméteresek döntöttek. Benne volt tehát a levegőben egy újabb kiélezett küzdelem, de sokáig erre nem mutatkozott esély.

A ferencvárosiak a 7. percben tudták először mattolni a győri kapuban remeklő Amandine Leynaud-t, és ezt követően is vért izzadtak szinten minden góljukért. Az ETO ezzel szemben könnyedén növelte előnyét a rendezetlen védelem ellen szerzett góljaival, a 23. percben már kilenc gól volt közte (15–6).

Elek Gábor próbálta bátrabb, pörgősebb játékra bírni játékosait, ám ez csak részben sikerült, a szünetben 18–11-re vezetett a Győr.

A fordulás után nagyot változott a játék képe: ferencvárosi gólok és győri technikai hibák követték egymást, a különbség fokozatosan csökkent, a 44. percben pedig már 22–22-t mutatott az eredményjelző.

Danyi Gábor eddig várt az időkéréssel, de mint kiderült, ezzel nem késett el. Rendet tett a győri fejekben, lányai újra elléptek négy góllal, és innen már nem volt visszaút a Ferencváros számára. A győriek 14. alkalommal hódították el a Magyar Kupát, Görbicz Anita pedig megszerezte a 100. (majd a 101.) gólját az MK-döntőkben (32–29). A négyes döntő legjobbjának a győri Nycke Grootot választották meg.

Ha dolgozni kell, nagyon dolgoznak, ha bulizni kell, nagyon buliznak – Danyi

Ilyen közönség előtt soha nem jó veszíteni – Elek Gábor

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Brattsetet kiállítják Háfráról. Pena betör, hetes. A spanyol értékesíti Grimsbővel szemben. Vége, 14. alkalommal kupagyőztes az ETO. 29–32
59. perc: Groot
belövi a hetest. 28–32
58. perc: Háfra
most ellövi első szándékból, megint gól a vége. Bíró védi Brattset lövését, de büntető követekzik. 28–31
57. perc:
Faluvégi lefüleli Oftedal passzát, aztán viszont szorongatott helyzetben eladja a labdát. Győri időkérés. Hansen betör, hetes. Görbicz a jobb alsóba lő. 27–31
56. perc: Háfra
megint leüti még egyszer a labdát, aztán újabb könnyű gólt lő. 27–30
55. perc: Háfra
szépen megoldja egy lövőcsel segítségével. Oftedal betörését hétméteres követi. Groot belövi Szikora mellett. 26–30
54. perc:
Groot labdát szerez, a lerohanás végén azonban Bíró védi a holland ziccerét.
53. perc: Kovacsics
keresztbe megy, majd visszahúzza a kapu jobb oldalába. Bíró fejjel védi Groot lövését, de hétméteres. Oftedal mattolja Bírót. 25–29
52. perc: Brattset
lő gólt Oftedal bejátszásából. 24–28
51. perc:
Brattset összeszedi a labdát, de Bíró védi a lövését. Elek Gábor időt kér. Pena lövése a blokkon lelassul, Leynaud könnyen véd.
50. perc:
Grootot leblokkolják. Kiegészül az ETO. Oftedal belemenést követ el. Klivinyi kidobja a labdát.
49. perc:
Görbicz beugrik a szélről, de lövés helyett kínai figurás gólt lövet a középen érkező Groottal. Schatzl csak kapufáig jut. 24–27
48. perc:
Kristiansen is kiáll két percre, amiért odacsapott Klivinyinek. Klujber betör, gól. 24–26
47. perc:
Mészáros szabálytalan zárása után Groot ível az üres ferencvárosi kapuba. 23–26
46. perc: Kovacsics
a középkezdés után azonnal elvállalja, és jól teszi. Pásztor túl durva Groottal szemben, két perc, hetes. Görbicz megtáncoltatja Bírót, majd megszerzi 100. gólját az MK-döntőkben. 23–25
45. perc: Hansen
átlövésénél nincs esélye Bírónak. Klujber alulról mellé lő. Amorim a kapuba. 22–24
44. perc:
Schatzl beugrik, Knedlíková elé áll, hétméteres. Pena a léc alá lő, egál! Győri időkérés. 22–22
43. perc: Pena elmegy Hansen mellett, és kihasználja a helyzetet. Bíró védi Groot lövését. 21–22
42. perc:
Brattset befordul, Bíró véd, nincs hetes, hiába reklamál Danyi Gábor.
41. perc:
Kristiansen ellépi. Schatzl szélsőgólja után újra mínusz kettőn a Fradi. 20–22
40. perc:
Klivinyi ziccerét Leynaud védi. Bíró védése után Háfra középről betalál. 19–22
39. perc:
Labdát szerez a Győr, Brattset góllal fejezi be a lerohanást. Klujbert lerántja Groot, kiáll a holland két percre.18–22
38. perc:
Kovacsics betör, hétméteres. Kiss jön a kapuba, Pena a kapu bal oldalába lő. Oftedal lövésébe Bíró csak beleérni tud. 18–21
37. perc: Pena
a jobb felsőbe tüzel. Groot megint elpasszolja a labdát. 17–20
36. perc:
Kovacsics védekezik jól Brattsettel szemben, a lerohanásból Faluvégi eredményes. Görbicz lövését Bíró védi. 16–20
35. perc:
Groot kipasszolja a labdát. Leynaud védi Pásztor ziccerét, de be is lépett a beálló.
34. perc:
Amorim bejátszása pont jó Pinteának, a román beálló gólra váltja. Kovacsics Pena passza után bújik be két győri között. 15–20
33. perc:
Most kétszer is jól védekezik a Fradi Oftedal ellen.
32. perc: Groot
lő Bíró bal lábához. Klujbertől jön a válasz. Knedlíková kihagyott helyzete után Pásztor harcol ki hétméterest, valamint kiállítást Brattsetnek. Pena belövi a hetest. 14–19
31. perc:
Bíró visszaállt a Ferencváros kapujába. Kovacsics betör, és Leynaud fölött elteszi a labdát. 12–18

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Tomori mellé lő, Kovacsics belemegy Grootba. Hansen nagy góljával zárul a játékrész. 11–18
29. perc: Háfra
egy csellel elküldi a védőket, majd másodszándékból eredményes. 11–17
28. perc:
Kovacsics passzából Faluvégi talál be a jobb szélről. Grootot szabálytalanul sem tudják megállítani. 10–17
27. perc:
Hansennel szemben a hatoson belül védekeznek, hetes. Szikora a vonalon marad, Oftedal a jobb felsőbe bombáz. 9–16
26. perc:
Kovacsics betörés után mellé lő, de hetest kap. Pena belövi. 9–15
25. perc:
Pinteának túl magas a győri bejátszás, Schatzl ejtése viszont tökéletes. Támadófault a Győrnél. 8–15
24. perc:
Háfra lövését védi Leynaud, a kipattanót viszont gólra váltja Pásztor. 7–15
23. perc:
Erre a hetesre marad a kapuban Leynaud, és Klujber a kapufára lő. Szikora védi Brattset lövését. Oftedal betörésből talál be. 6–15
22. perc: Groot
értékesíti az Oftedal által kiharcolt hetest. Pásztor újabb büntetőhöz juttatja a Fradit. 6–14
21. perc:
Bíró helyére Szikora érkezik. Leynaud-t pedig Kiss váltja egy hetes erejéig, de Klujbert ez nem zavarja meg. 6–13
20. perc: Brattset
lő gólt Oftedal bejátszása után. 5–13
19. perc: Groot
gólt lő, majd Hansen labdát szerez a Győrnek. Groot kapufája után Schatzl indulásból eredményes. 5–12
18. perc:
Klivinyi belemegy ellenfelébe, de Leynaud amúgy is védte a lövését. Oftedal lövésére leér Bíró, aztán viszont felfutás közben eladja a labdát az FTC.
17. perc: Klivinyi
megszerzi első gólját. Győri időkérés. Hansen kilövi a bal felsőt. 4–11
16. perc: Klujber
lendületből beviszi, de a góljára gyorsan válaszol Amorim. 3–10
15. perc:
Kovacsics lövését is lábbal védi Leynaud. Görbicz a hatoson belül fut át.
14. perc:
Klujber átlövését Leynaud lábbal védi. Kristiansen lövése után Bíró lábai között megy be a labda. 2–9
13. perc: Knedlíková
ejtése jó Bíróval szemben. Pena elpasszolja a labdát, aztán viszont védekezésben visszaszerzi. 2–8
12. perc:
Klujber lövését Leynaud védi, de szabaddobást kap az FTC. Schatzl a kapufát találja el.
11. perc: Knedlíková
elcsípi Klivinyi passzát, közelebb viszi kicsit a labdát, majd az üres kapuba lő. Háfra kiejti a labdát, Kristiansen üres kapus gólja után jön a ferencvárosi időkérés. 2–7
10. perc:
Pena bejátszásából Mészáros eredményes. Horváth nyakon kapja Grootot, két perc a büntetése. Oftedal gyorsan kihasználja az emberelőnyt. 2–5
9. perc:
Háfra bejátszása nem jó, jöhet az ETO. Amorim a bal alsóba lőne, de Bíró véd.
8. perc: Görbicz
értékesíti az Amorim által kiharcolt hetest. 1–4
7. perc: Schatzl
szerzi meg az első Fradi-gólt. 1–3
6. perc:
Ferencvárosi támadófault után Knedlíková középre besodródva a kapufára lő.
5. perc:
Kovacsics sem bír Leynaud-val. Kristiansen lerohanásból növeli a győri előnyt. 0–3
4. perc:
Lukács kapu fölé pattint. Amorim pontatlanul passzol Görbiczhez, kint van a labda. Háfrát lesáncolják. Pena a kapufát találja el. Brattset indulásból eredményes. 0–2
3. perc: Amorim
bődületes gólt lő a jobb felső sarokba. 0–1
2. perc:
Knedlíková belemegy Kovacsicsba. Leynaud hárítja Lukács próbálkozását is.
1. perc:
A győri kapuban Leynaud, a ferencvárosiban Bíró kezd. Görbicz a szélről a rövid oldalra lőne, de a kapufáról kifelé jön a labda. Háfra lövését Leynaud védi.