A sorozatban 11. MK-sikerénél járó Győri ETO beérte az FTC-t

2015.03.29. 15:41
Kupagyőztes – a Győri Audi ETO! (Fotók: Mirkó István)<br />
Az ebben az esztendőben Török Bódog nevét viselő női kézilabda Magyar Kupa fináléjában a négyes döntő házigazdája, a Győri Audi ETO KC 29–23-ra legyőzte a Ferencvárost. A kisalföldieknek ez a 11. kupagyőzelmük hazai földön, ezzel az örökrangsorban beérték a fővárosi zöld-fehéreket, és már csak a 12-szeres győztes Vasas van előttük.

1. félidő

A 13. percig a Ferencváros csak nyomozta a labdát az addig már hét gólt szerző Győr ellen – utóbbiak 7–2-re elhúztak –, Elek Gábor elérkezettnek látta az időt, hogy ráncba szedje övéit. Az edző felhívta játékosai figyelmét arra, hogy gyakorlatilag semmit nem valósítottak meg abból, amit kért, amit megbeszéltek. Tamásban csak a labdás ember mozgott, a többiek csak állva lesték, védekezésben pedig szintén nem volt összhang, állandóan kiugráltak, helyet és teret adva a győrieknek. Az időkérés után új meccs kezdődött.

Tomori végig szoros őrizetet kapott, amelyből csak akkor
szabadult ki, amikor már eldőlt a meccs
Tomori végig szoros őrizetet kapott, amelyből csak akkor szabadult ki, amikor már eldőlt a meccs

A Fradi kevesebb technikai hibát követett el, Katarina Tomasevics több védést tett hozzá a meccshez. Támadásban Szarka Adrienn bizonyult különösen agilisnak és eredményesnek, a korábban bizonytalankodó Nerea Pena pedig sorra értékesítette a büntetőket. A szezon végén épp a győriekhez igazoló Tomori Zsuzsanna ellenben nagyon visszafogottnak tűnt, de az is igaz, hogy kiemelt figyelmet kapott győri részről. A hazai kapuban hiába védett továbbra is megbízhatóan Kari Aalvik Grimsbö, nem tudta megakadályozni, hogy a szünetre a fővárosiak ne zárkózzanak fel minimális különbségre. A győriek eredményességét meghatározta Kovacsics Anikó, aki gólokra váltotta a győri büntetőket, illetve Heidi Löke is hozta a szokásos gólerős, büntetőket kiharcoló formáját. Rajtuk kívül előbb Bódi Bernadettnek, majd Macarena Aguilarnak voltak felvillanásai támadásban győri oldalról, de ez kevés volt. Abszolút nyílt maradt a mérkőzés (15–14).

2. félidő

A második félidőt a Ferencváros olyan kábán kezdte, mint az elsőt. Sőt még annál is álmosabban. És pechesebben... A fővárosiak két kiállítást is gyorsan összeszedtek, miközben ritkán jutottak el lövésig, és a jól teljesítő Grimsbö mellett a kapufa is több alkalommal besegített a győrieknek. A 42. percben született meg a második félidő első Fradi-gólja, de közben ugyanebben a mutatóban a 45. percre már kilencnél járt az ETO. Eldőlt a találkozó.

Elek Gábor másodszor kért időt a második félidőben, ekkor annyit kért övéitől, hogy ne adják fel a meccset. Becsületükre legyen mondva, nem is adták. Amúgy minden mindegy alapon játszottak a népligetiek, Tomori durcásra váltva bevállalt néhány betörést és átlövést. Viszont a győriek lendülete nem csökkent, különösen Kovacsics volt elemében. A győriek kiválósága sorra lőtte a gólokat, irányítóként nagyszerűen mozgatta társait, és a passzokkal sem maradt adós. A hajrá a ferencvárosiaké lett, de az már nem osztott-szorzott semmit, a jelentős győri előny bőven kitartott, nem maradt izgalom a hajrára (29–23).

A döntő legjobbja a győri Kovacsics Anikó gólját ünnepli

TÖRÖK BÓDOG NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ (GYŐR)

DÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RAILCARGO HUNGÁRIA 29–23 (15–14)
Győr, 2500
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszky
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi 3, S. Müller, AGUILAR 4, H. LÖKE 4, KOVACSICS 10 (7), Szepesi 2. Cs: Herr O., Csapó (kapusok), Szeny 3, V. Milanovic-Litre 1, Hornyák Á. 1, Korsós, Knedliková, Planéta 1. Edző: Ambros Martín
FTC: Tomasevics – Kovacsicz, PENA 8 (5), Szucsánszki 2, Szamoránsky 3, Tomori 5, Vérten 1. Cs: Szikora (kapus), Mészáros R., Soós, Szarka 3, Cifra 1, Lukács V., Háfra. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 11. p.: 6–2. 16. p.: 8–5. 22. p.: 12–8. 26. p.: 13–11. 37. p.: 19–14. 42. p.: 22–14. 47. p.: 24–16. 52. p.: 24–18. 56. p.: 26–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 5/5
Ambros Martín:
– Lépésről lépésre haladva jutottunk el az idény eddigi legfantasztikusabb pillanatáig. Elégedett vagyok, mert jó játékkal tudtuk kiszolgálni csodálatos közönségünket. Most egy kicsit ünnepelünk, azután jöhetnek a következő feladatok.

KORÁBBAN
A 3. helyért: Érd–MTK Budapest 26–21

2. félidő

60. perc Vége a mérkőzésnek.
60. per
Kapu mellé lőtt győri labdából indult a ferencvárosi akció, Pena gólja zárta a találkozót. 2923
60. perc Szamoránsky P.
beállóból szépített. 2922
60. perc Kovacsics
átlövésből volt eredményes. 2921
59. perc Pena
újabb sikeres büntetője. 2821
59. perc Planéta
átlövése a bal felsőben kötött ki. 2820
58. perc Pena
vágott be egy büntetőt Csapónak. 2720
57. perc Hornyák
tört be gólt érően. 2719
56. perc Szamoránsky P.
beállóból lőtt, Grimbsö lábbal beleért a lövésbe, de a labda a kapuba perdült. 2619
56. perc
Korsós lőtt a szélről, a kapufára.
55. perc Győri időkérés.
55. perc
Tomori pattintott távolról, mérgében a kapu mellé.
54. perc
Tomori lövését védte Grimbsö, utóbbi indított, de Tomasevics ellopta a labdát Löke elől.
53. perc Aguilar
kígyózott be két ferencvárosi között, és lőtt gólt. 2618
53. perc
Pena lőtt a győri kapu mellé.
52. perc Kovacsics
villant: középen cselezett, eldőlt, majd térdmagasságban a kapu bal oldalába bombázott. 2518
52. perc Tomori
lőtt 10 méterről a bal felsőbe. 2418
51. perc
Győri támadófault. Löke lökött a falban.
51. perc
Ferencvárosi labdaszerzés, majd a kontránál eladták a labdát.
50. perc
Kapkod a Győr, Tomori viszont ezt is bevágta. 2417
50. perc
Szucsánszki lövése a kapufán végezte.
49. perc
Ferencvárosi labdaszerzés után két fővárosi vitte rá a labdát négy győrire. Meg is állították őket.
49. perc
Kovacsics lőtt a Fradi kapuja mellé.
48. perc
Szucsánszki remek passzal találta meg a hatoson álló Szamoránsky Piroskát, akinek ziccerét Grimbsö kispiccelte.
47. perc
Szeny lőtt a kapu mellé.
47. perc Tomori
tört be két védővel a nyakán. 2416
47. perc
Labdát szereztek a fővárosiak, Löke a fejét fogva maradt a földön: a mögötte tornyosuló Tomori állába fejelt bele..
46. perc
Újabb kimaradt ferencvárosi támadás.
45. perc Szeny
újabb gólja, ezúttal átlövésből célozta meg a kapu bal alsó sarkát. 2415
44. perc
A Győrből Kovacsicsot állították ki, a Fradiból Pena lőtt gyorsan, de a kapufát találta el.
44. perc
Pena rossz bejátszásából indult a győri kontra, amit Szepesi váltott gólra. 23–15
43. perc Ferencvárosi időkérés.
43. perc
Szeny lőtt magasan a kapu fölé.
42. perc
Az első Fradi-gól a második félidőben, Szucsánszki gyorsított fel és tört be középen. 2215
42. perc Szeny
tört be nagy lendülettel. 2214
41. perc
Szarka szélső lövése perdült ki Grimbsőről.
41. perc Löke
kapott álompasszt Kovacsicstól beállóban, be is vágta. 2114
40. perc
Tomori állította meg Aguilart, két percet kapott érte.
40. perc
Pena lövése perdült ki a kapufáról. Jöhet a Győr.
39. perc Ferencvárosi időkérés.
39. perc
Újabb győri gól. 2014
38. perc
Szucsánszki visszajött, átlövését a kapufa hárította, de a Fradinál maradt a labda. A népligetiek csak az idővel játszottak, szépíteni nem állt szándékukban.
38. perc
V. Milanovic-Litre volt eredményes. 1914
37. perc
Tomori átlövését Grimbsö megfogta.
37. perc Kovacsics
tört be, győri hetes és ferencvárosi kiállítás. Háfrát állították ki. A sértett újabb büntetőt váltott gólra, már a hetediket. 1814
36. perc
Támadásban eladott ferencvárosi labda.
35. perc Kovacsics
tört be és harcolt ki hetest. A büntetőt a sértett gólra váltotta. 1714
34. perc
Eladott ferencvárosi labda támadásban.
34. perc
Kovacsics újabb labdaszerzése, ziccerét azonban együttes erővel védte Tomasevics és a kapufa.
33. perc
Tomori lövését védte Grimbsö.
33. perc
Szucsánszkit egy ütközés után le kellett cserélni.
32. perc
Pena találta el a kapufát, a labda a Fradinál maradt.
32. perc Bódi
volt eredményes a szélről. 1614
31. perc
Lukács lövését védte Grimbsö.
31. perc
Elkezdődött a második felvonás.

1. félidő

30. perc Vége az első félidőnek.
30. perc
Löke ismét berepült, de Tomasevics bravúrral védett.
30. perc Ferencvárosi gól. 15
14
30. perc
Eljutott a labda a hatoson álló Lökéhez, be is vágta a norvég beálló. 1513
29. perc Szarka
a szélről volt eredményes. 14–13
29. perc
S. Müller gyenge átlövését kapta le Tomasevics.
28. perc Győri időkérés.
28. perc
Soós visszahúzott lövését védte Grimbsö.
28. perc
Kovacsics lövését védte Tomasevics.
27. perc
Szucsánszki állította meg Hornyákot keményen, két percet kapott érte.
27. perc Aguilar
góljára Tomori válaszolt. 1412
26. perc Szucsánszki
10 méteres átlövése perdült be Grimbsőről. 1311
25. perc
Eladott győri labda, de legalább a visszazárásuk sikerült.
24. perc Pena
felugrás nélkül lőtte át a győri falat. 1310
24. perc
Ismét Lökével szabálytalankodtak büntetőt érően a hatoson. Kovacsics a jobb felsőbe vágta a labdát. 13–9
23. perc
Ferencvárosi büntető, Pena sem hibázott. 129
22. perc
Löke harcolt ki kiállítást és büntetőt, amit Kovacsics ezúttal is a kapuba vágott. 128
21. perc Szarka
volt eredményes a szélről. 118
21. perc
Tomasevics bravúros védése.
20. perc
Tomori félmagas közbelövését védte Grimbsö.
19. perc
Löke harcolt ki hétméterest, Kovacsics bepattintotta. 117
19. perc Pena
vágta be a büntetőt Herr Orsolyának. 107
18. perc
Aguilar ezúttal átlőtte a ferencvárosi falat. 106
17. perc Szamoránsky P.
vágta be a győri kapuba Tomori pattintott bejátszását. 96
17. perc Aguilar
tört be eredményesen. 95
16. perc Tomori
vágta be a labdát a győri kapuba óriási erővel. 85
16. perc Kovacsics
újabb bravúros labdaszerzése, amelyet már gólra váltott. 84
15. perc
Eladott győri labda.
14. perc Szarka
éles szögből a szélről volt eredményes. 74
14. perc
Kapu mellé durrantott győri átlövés.
13. perc
V. Milanovic-Litre állította meg Tomorit szabálytalanul: kiállítás és hetes. Pena bevágta a büntetőt. 73
13. perc
Tomasevics védte Kovacsics ziccerét, a győri kontra a Tomori által eladott labdából indult.
13. perc Ferencvárosi időkérés.
12. perc
Aguilar harcolt ki hetest, Tomori kapott sárga lapot. Kovacsics lőtte be a büntetőt. 72
12. perc
Újabb jó győri védekezés.
11. perc Szepesi
volt eredményes a szélről. 62
10. perc
Győri labdaszerzés után Bódit lökte fel Vérten. Két perc és büntető, amit Kovacsics váltott gólra. 52
10. perc Bódi
a szélről ismét betalált.4–2
9. perc
Pena lőtt a kapu mellé.
9. perc
Ismét a Győrnél az előny, Bódi volt eredményes. 32
8. perc
Ferencvárosi labdaszerzés után Vérten vitt és értékesített egy ziccert. 22
7. perc
Pena lövését védte Grimbsö.
6. perc
Szamoránsky P. kezéből perdült ki a labda, a győriek rosszul indítottak, Pena pedig ziccerben elhagyta a labdát, rossz győri akció. Nagy a kapkodás mindkét oldalon.
5. perc
Szamoránsky P. lőtt a kapu fölé, Tomasevics védte a győri lövést.
5. perc
Határozott ferencvárosi védekezés, Kovacsicz azért kapott egy sárga lapot.
4. perc Pena
szépített egy közbelövéssel. 21
4. perc
Kapu mellé lőtt ferencvárosi labda, eladott győri indítás.
3. perc
Újabb győri bejátszás Lökének, aki nem hibázott. 2–0
3. perc
Vérten lőtt a szélről felkanyarodva a kapu mellé.
2. perc
Bódi a kapufára lőtt.
2. perc
Grimbsö védett, a kipattanó a Fradihoz került, Tomori a kapu fölé lőtt.
1. perc Löke
szedett össze egy lecsorgót, és vágta a kapuba. 1–0
1. perc
Elkezdődött a találkozó, a fehér mezben játszó Győré volt az első támadás lehetősége.

ELŐZMÉNYEK

A szombati elődöntőben előbb a Ferencváros nyert kiütéssel, 18 góllal az MTK ellen, majd a Győr lépett túl a vártnál könnyebben az Érden (29–18).

A bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában az FTC hazai pályán el tudta kapni az ETO-t, igaz, annak a találkozónak már nem volt tétje. A győri bajnokin ugyanakkor nagyobb vereségbe szaladt bele a fővárosi együttes.

A Győr tizenegyedik kupagyőzelmét arathatja, amivel beérheti a Ferencvárost. Az összesített listát a Vasas vezeti 12 elsőséggel.