Nincs érdi csoda, Győr–FTC döntőt rendeznek az MK-ban

2019.03.16. 15:01
A Győri Audi ETO KC 39–26-ra nyert az Érd ellen a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében Debrecenben, így a Ferencváros a címvédő Rába-partiakkal találkozik a vasárnapi döntőben.
Az Érd nem tudott a Győr fölé nőni (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Az Érd nem tudott a Győr fölé nőni (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA
TÖRÖK BÓDOG MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ
ELŐDÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD 39–26 (20–15)

Debrecen, Főnix Csarnok, 3200 néző. V: Paska, Vastag
GYŐR: Grimsbö – Knedlíková 4, Groot 2 (1), S. Oftedal 3 (1), Brattset 4, E. AMORIM 5, Görbicz 2 (2). Csere: Kiss É. (kapus), V. Kristiansen 3, A. HANSEN 5, Pintea 4, Bódi, TOMORI 4, Puhalák, AFENTALER 3 (1). Edző:Danyi Gábor
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 5, Lavko 2, Szabó L. 3 (1), J. Kovacsevics 2, Tóth G., C. Lassource 4. Csere:Foggea (kapus), JERÁBKOVÁ 7, Schatzl Natalie 2, Simon A., Reizinger, Király 1, Gávai, Landi. Edző:Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–1. 11. p.: 7–2. 15. p.: 12–6. 21. p.: 15–9. 26. p.: 16–14. 34. p.: 23–16. 40. p.: 24–19. 45. p.: 29–19. 51. p.: 31–23. 57. p.: 36–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Danyi Gábor:
– Az első és a második félidő végén is visszavettünk a tempóból, igyekeztünk beosztani az erőnket. A vasárnapi döntő terhelését is szem előtt tartva mindenkinek nagyjából egyenlő játékidőt biztosítottunk. A nyitott védekezésünk mindkét félidőben nagyon jól működött, domináns volt.
Szabó Edina:
– A kezdeti megilletődöttség után visszajöttünk a mérkőzésbe, az első félidő hajrájában sikerült is felzárkóznunk három gólra, volt tartása a csapatnak. Az ellenfél beállóival ugyanakkor sokszor nem tudtunk mit kezdeni.

KORÁBBAN
Dunaújvárosi KKA–FTC-Rail Cargo Hungaria 26–33 (11–17)

Szabó Edina a mérkőzés előtt elárulta, hogy a játékosokkal egyetértésben úgy döntöttek, nem tartalékolnak a vasárnapi helyosztóra, hanem mindent egy lapra feltéve megpróbálnak meglepetést szerezni. Az érdi vezetőedző variációs lehetőségeit csökkentette, hogy Kiss Nikolettre nem számíthatott sérülés miatt.

Ez is közrejátszhatott abban, hogy a narancssárga-feketék csak két gólt lőttek az első tíz percben, és az első időkérésük sem hozta meg egyből a várt eredményt. Az elöl-hátul hasznosan játszó Eduarda Amorim vezérletével a Győr 12–6-ra elhúzott.

Jobban nem tudott, ami Janurik Kinga védéseinek, no meg elsősorban a remekül kézilabdázó Markéta Jerábkovának volt betudható, az Érd cseh balátlövője hat gólig jutott az első félidőben (15–20).

A második játékrész is érdi gólínséggel kezdődött, ami már végzetesnek bizonyult. Egymást követték a győri labdaszerzések és lerohanások, így az amúgy jól védő Julie Foggea a legtöbbször kiszolgáltatott helyzetben találta magát az érdi kapuban.

Amíg volt reális esély a győzelemre, Szabó Edina a pályán tartotta a legjobbjait, az utolsó tíz percre érve viszont már akkora különbség alakult ki, hogy mindkét oldalon szerepet kaptak az egyébként kevesebb időt pályán töltők.

Nincs tehát meglepetés (26–39), Ferencváros–Győr döntőt rendeznek vasárnap este, míg a bronzéremért a Dunaújváros és az Érd küzd meg egymással.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Hansen
góljára Szabó válaszol. Pintea állítja be a végeredményt. 26–39
59. perc:
Landi lövését Kiss védi. Közben Pálinger Katalinnal szelfizik egy szurkoló.
58. perc:
Pintea megszerzi a labdát a Győrnek, Bódi eladja.
57. perc: Afentaler
bedobja a hétméterest. Ugyanő lő kapufás, üres kapus gólt labdaszerzés után a felezővonalról. 25–37
56. perc:
Kovacsevics nyakon csapja Kristiansent, ez is két perc. Pintea befordul, hetes.
55. perc: Afentaler
középről pattintott lövéssel eredményes. Érdi időkérés. Kovacsevics megoldja egyedül, és Hansent kiállítják. 25–35
54. perc:
Kovacsevics kihagyja a maga által kialakított helyzetet. Foggea véd a blokk segítségével, indítja Schatzlt, aki nem hibázik. 24–34
53. perc:
Kovacsevics gólja lépéshiba miatt érvénytelen. Pintea előbb kihagy egy helyzetet, aztán a következő támadásból javít. 23–34
52. perc:
Érdi kapufa után Kiss kezébe hullik a labda. Hansen kezéből pedig az érdi kapuba suhan. 23–33
51. perc:
Puhalák a lécre ejt a szélről. Király Réka viszont a kapuba lő. Pinteától érkezik a győri válasz. 23–32
50. perc:
Pintea szabálytalan támadásban, Krpezs-Slezák indul, gól. Danyi Gábor időt kér. 22–31
49. perc: Szabó
váltja gólra Krpezs-Slezák bejátszását. 21–31
48. perc:
Tomori lövését védi Foggea, ráadásul belemenést is ítélnek a bírók. Schatzl újabb gólját már megadják. Hansen átlövésből mattolja az Érd francia kapusát. 20–31
47. perc:
Groot labdát szerez, aztán viszont belemegy a csínybe, eladja a labdát. Tóth előtt összezárnak Tomoriék, belemenés.
46. perc:
Schatzl Natalie gólját nem adják meg. Oftedalét igen. 19–30
45. perc: Groot
középről lő könnyen a bal alsóba. Először tíz közte. 19–29
44. perc:
A gyors lábú Oftedal betörésgólja után érdi időkérés következik. Nem ezt beszélték meg, egyből eladják a labdát. 19–28
43. perc: Tomori
az újabb gólja után védekezésben is jeleskedik, megvan a labda a Győrnek. 19–27
42. perc: Tomori
lő gólt lerohanásból. Kovacsevics átlövését lesáncolják, Kissnek könnyű dolga van. 19–26
41. perc: Brattset
beállóból talál be. Jerábková odaajándékozza a labdát honfitársának, Knedlíkovának. 19–25
40. perc:
Görbicz kapufája után Lassource elszórja a labdát. Újabb érdi labdaszerzés után Krpezs-Slezák indulásból eredményes. 19–24
39. perc:
Görbicz rossz megoldása után Lassource a másik oldalon jó döntést hoz. 18–24
38. perc:
Krpezs-Slezák a kapufát találja el a szélről. Hansen átlövését Foggea védi. Jerábkováét meg Kiss hárítja.
37. perc:
Az ETO már csak szimpla emberhátrányban lő szép gólt a középre befutó Knedlíková révén. 17–24
36. perc:
Foggea védése után Tóth indul, és Kiss véd ugyan, ám hetes és győri kiállítás (Brattset) következik. Szabó bepattintja. 17–23
35. perc:
Grootot állítják ki Jerábkováról. Aztán a cseh átlövő eladja a labdát.
34. perc:
Rossz érdi bejátszás, jó győri lerohanás, amelyet Knedlíková fejez be. 16–23
33. perc: Jerábková
ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta. Görbicz próbálkozik a szélről, de Foggea betakarja. 16–22
32. perc:
Kovacsevics kezéből kiesik a labda, Kristiansen büntet ziccergóllal. 15–22
31. perc:
Kiss Éva a győri kapuban, védi is Kovacsevics lövését. Szabó Laurát kiküldik két percre Amorim betörése után, Görbicz pedig belövi a hétméterest. 15–21

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Jerábková most rossz passzal véteti észre magát. Groot is kidobja a labdát. Öt góllal vezet a szünetben az ETO.
29. perc:
Addig járatják a labdát a győriek, míg megtalálják Brattsetet. Aztán gyorsan eladja a labdát az Érd, Amorim lő könnyű gólt. 15–20
28. perc: Brattset is kihagy egy ziccert beállóban, ő a kapufát találja el. Jerábková viszont megint jól céloz. 15–18
27. perc:
Szabó Laurát megtalálják a falban az érdiek, de Grimsbö jól zárja a szöget. Győri időkérés. Amorim lő gólt kisodródva. 14–18
26. perc: Jerábková
betörés után eredményes. Megint Tomoritól jön a válasz. 14–17
25. perc:
Tóth belemegy Tomoriékba, majd Pintea követ el támadófaultot lerohanás közben.
24. perc:
Pintea befordul, de Janurik védi a ziccert.
23. perc: Janurik
védésével és Lassource góljával zárkózik tovább az Érd. 13–16
22. perc: Jerábková
gólja után megint rövid ideig tart az érdi öröm, Tomori nyugtatja meg a győrieket. Lavko lövése is beakad. Krpezs-Slezák labdaszerzésből talál be. 12–16
21. perc:
Krpezs-Slezák lövését védi Grimsbö, majd belül átszaladva szerzi meg a kipattanót a szerb szélső. Hansen szabályos gólt szerez. 9–15
20. perc:
Janurik védi Pintea közeli lövését, de büntető jön. Oftedal becsapja Foggeát, a jobb alsót választja. 9–14
19. perc:
Tomori talpról mellé lő. Lavko betör, hetes. Krpezs-Slezák lövését Kiss Éva elsőre védi, a kipattanó után viszont már tehetetlen. 9–13
18. perc: Krpezs-Slezák
éles szögből megint megpróbálja, és a hosszú alsóba talál. 8–13
17. perc:
Oftedal belemegy Lavkóba. Jerábková gólját Hansen bombája követi. 7–13
16. perc:
Lavko a bal felsőt veszi célba, de Grimsbö odaér.
15. perc: Pintea
beáll az ETO-ba, és egyből gólt is lő. Eladja a labdát az Érd, Kristiansen átrobog a rendezetlen ellenfélen, és lapos lövéssel betalál. 6–12
14. perc:
Két átlövésgól, előbb Amorimtól, majd Jerábkovától. 6–10
13. perc: Lassource
a szélről becselezi magát, gól. Oftedal szabaddobása után Jerábková lop labdát és kihasználja a ziccert. 5–9
12. perc:
Győri blokk után Groot indul, passzol Brattsetnek, újabb könnyű győri gól. 3–9
11. perc:
Groot labdát szerez, indítja Kristiansent, aki nem hibázik. Lavko töri meg az érdi gólcsendet. Amorim átlövésből felel. 3–8
10. perc:
Krpezs-Slezák éles szögből a rövidbe lőne, de Grimsbö nem mozdul el onnan. Knedlíková jóval kedvezőbb helyzetből kanyarodik be, és a gólja után Szabó Edina időt kér. 2–6
9. perc:
Ezúttal Groot lövi be a hetest Foggeának. Lavko belemegy Görbiczbe. Knedlíková a szélről növeli az ETO előnyét. 2–5
8. perc:
Grimsbö véd egy kényszerből eleresztett lövést, majd a lerohanás végén hetest harcol ki az ETO.
7. perc:
Oftedal betörését hétméteres és Tóth kiállítása kíséri. Görbicz a bal felsőbe lő, Foggeának nem volt esélye. 2–3
6. perc:
Grimsbö védi Tóth lövését, Kristiansen mellé lő, Janurik indítása után Lassource szerez ziccergólt. 2–2
5. perc:
Oftedal betörése után Janurik véd, de a kipattanó Brattseté, aki már betalál. 1–2
4. perc:
Krpezs-Slezák felkanyarodik a szélről és mellé lő.
3. perc:
Groot lövését védi lábbal Janurik. Kovacsevics góljára Amorim gyorsan válaszol. 1–1