Női kézi MK: az Érd 47 percig bírta a Győr tempóját

2013.01.22. 19:32
A női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 27–19-re legyőzte az ÉTV-Érdet, így bejutott az elődöntőbe.

Ambros Martín vezetőedző a mérkőzést megelőző nyilatkozatában hangsúlyozta, komolyan veszik az Érd elleni összecsapást, és ennek megfelelően be is kezdtek a hazaiak: Andrea Lekics vezérletével a gyorsan 4–1-re el is léptek a legutóbbi nyolc kiírást megnyerő győriek.

Jovanka Radicsevics gyors duplája (7–3) után az első negyedóra végén Szabó Edina időt kért, ugyan, de így is 9–4 szerepelt a 21. percben az eredményjelzőn, de az érdiek nem adták fel, és három válasz nélkül hagyott találattal szorossá tették a mérkőzést (9–7). A játékrész hajráját aztán ismét megnyomta a Győr, és Görbicz Anita góljával 12–8-as hazai előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A fordulást követően két gyors góllal zárkóztak a vendégek, de Heidi Löke és Lekics befejezéseivel feleltek a győriek, a négy találat körüli különbség pedig állandósulni látszott. 21–17-es állásnál ismét időt kértek az érdiek, és Alja Koren, valamint Balog Beáta gólja után ezt kellett tenniük a győrieknek is (21–19).

Ez utóbbit követően ismét rákapcsolt a vendéglátó, és a 47. percet követően már csak a zöld-fehérek találtak be – Görbicz három hétméterest is a helyére küldött –, és végül magabiztosan, 27–19-re nyertek.

A két csapat pénteken ismét összecsap Győrben, de akkor már az NB I keretein belül.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC–ÉTV-ÉRDI VSE 27–19 (12–8)
Győr, 600 néző. V: Herczeg, Südi
GYŐR: LUNDE HARALDSEN – Radicsevics 3, Hornyák D., Kovacsics 2 (1), Löke 4, LEKICS 5, Szepesi 4. Cs: AMORIM 4, Tervel, Orbán, Görbicz 4 (3), Korsós 1, Sirián, Rédei-Soós. Edző: Ambros Martín
ÉRD: JANURIK – Török, Kovács A. 3, Bognár, Vukcsevics 2, Szekeres 1, Vincze 1. Cs: Gridnyeva (kapus), Franic 2, WOLF 2 (1), Koren 4, Balog B. 2 (1), Kisfaludy 2, Kovács G. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 15. p.: 7–3. 24. p.: 9–7. 36. p.: 16–12. 44. p.: 21–17. 48. p.: 21–19. 55. p.: 25–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2