Női kézi: Sosem voltam olimpián, ez az utolsó lehetőségem... – Zácsik

2020.01.08. 08:33
Kiadós meglepetés a női kézilabda NB I 18. fordulójából kedd estére előrehozott mérkőzésen: az MTK hazai pályán 36–36-os döntetlent harcolt ki a Ferencváros ellen. A találkozó után az FTC korábbi játékosával, a válogatottba vágyó Szöllősi-Zácsik Szandrával beszélgetett az NSO Tv stábja.

Szöllősi-Zácsik Szandra természetesen igen felfokozott hangulatban volt az FTC Rail-Cargo Hungaria elleni pontszerzés után.

„Még mindig eksztázisban vagyok, ez óriási élmény, szerintem nekünk ez felér egy győzelemmel. Egy Ferencváros ellen, amely bajnoki címre törekszik, a pontszerzés számunkra hatalmas dolog. Nem kezdtünk jól, de utána belelendültünk, és tényleg elhittük azt, hogy van keresnivalónk ezen a mérkőzésen.”

Videónkban arról is beszél, hogy milyen érzésekkel lépett pályára korábbi csapata ellen, illetve hogy mennyire vágyik vissza a magyar válogatottba – szeretne ott lenni a lányokkal az olimpián...

Rettenetesen fájhat ez az elveszített pont a végelszámolásnál – Elek

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ, előrehozott mérkőzés

MTK BUDAPEST–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 36–36 (20–21)
Népfürdő utca, 398
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
MTK: GYŐRI – DÁVID-AZARI 4, Malovics, Dakos 3, Tóth Eszter 3 (1), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7 (2), FEKETE B 8. Csere: Szabados 2, MIHÁLFFY 6, Juhász Eszter, GERHÁTH F. 3. Edző: Golovin Vlagyimir
FTC: Bíró – LUKÁCS V. 8, Klujber 3, Snelder 1, Csiszár-Szekeres, KOVACSICS 7, Schatzl Nadine 3. Csere: Szemerey (kapus), HÁFRA N. 6, Christensen, Pásztor N. 2, MÁRTON G. 6, Hornyák D., Klivinyi, Szucsánszki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–11. 19. p.: 13–13. 24. p.: 17–16. 40. p.: 22–24. 45. p.: 27–26. 51. p.: 29–31. 59. p.: 36–35
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0
Golovin Vlagyimir:
– Nem számítottam pontszerzésre, jó mérkőzést akartunk játszani. Speciális a helyzetünk, három héttel ezelőtt még együtt készült a két csapat.
Elek Gábor: – Megérdemelt az MTK pontszerzése, csapatom mentalitása nem tetszett védekezésben, csalódott vagyok, szégyellem magam, elnézést kérek szurkolóinktól. Az első félidőben több gólt kaptunk, mint a legutóbbi bajnokin az egész meccsen.

A forduló többi mérkőzését február 25-én, március 4-én, 6-án és 7-én játsszák le.

1. Győr 13 13 422–301 +121 26
2. FTC 12 8 3 1 382–310 +72 19
3. Siófok 11 8 1 2 359–253 +106 17
4. Érd 11 8 3 355–290 +65 16
5. Debrecen 11 7 2 2 334–301 +33 16
6. Vác 11 5 2 4 306–303 +3 12
7. Dunaújváros 11 4 2 5 270–283 –13 10
8. MTK 13 4 2 7 351–407 –56 10