Kimondott cél, hogy a női válogatott kijusson a tokiói olimpiára (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

 

A tervek szerint március 20. és 22. között Győrben rendezik a válogatott olimpiai selejtezőtornáját, de a koronavírus-járvány még közbeszólhat. Novák András azt mondta, jelenleg nem téma, de a napokban szóba kerülhet a selejtezőtorna elhalasztása vagy zárt kapus megrendezése. A szövetség előbbit támogatná, ha az EHF úgy dönt, óvintézkedés szükséges – számolt be róla az m4sport.hu.

A magyar női válogatott a 2008-as, pekingi olimpia óta nem tudta kvalifikálni magát az ötkarikás játékokra, az operatív igazgató szerint a tokiói indulás kiharcolása kimondott elvárás a csapattal szemben.

„Amíg a fiúknál legutóbb azt mondtuk, nincs teher és nem nagyon várunk el semmit, most ki kell mondjuk, magyar környezetben, telt ház előtt ki kell jutnunk, ez a fő cél” – jelentette ki Novák András az M4 Sport stúdiójában.

A MAGYAR VÁLOGATOTT 19 FŐS KERETE
Kapusok: 
Bíró Blanka (FTC), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri ETO)
Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (Győri ETO), Lukács Viktória (FTC)
Jobbátlövők: Kiss Nikoletta (Érd), Klujber Katrin (FTC)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC), Lakatos Rita (Vác), Tóth Gabriella (Érd)
Beállók: Pásztor Noémi (FTC), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC)
Balátlövők: Csiszár-Szekeres Klára (FTC), Háfra Noémi (FTC), Kácsor Gréta (Vác), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC), Schatzl Nadine (FTC)

Szövetségi kapitányok: Danyi Gábor, Elek Gábor
Szakmai tanácsadó: Görbicz Anita
Kapusedző: Bakos István
Erőnléti edző: Holanek Zoltán
Mentáltréner: dr. Balogh László
Orvos: dr. Lohner Balázs
Fizioterapeuta: Szikra-Mezey Csaba
Masszőr: Sándor Dániel
Technikai vezető: Hill Péter

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ GYŐRI CSOPORTJÁNAK PROGRAMJA
Március 20., péntek

17.00: Magyarország–Kazahsztán (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.00: Oroszország–Szerbia (Tv: M4 Sport)

Március 21., szombat
17.30: Magyarország–Szerbia (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.30: Oroszország–Kazahsztán

Március 22., vasárnap
17.30: Szerbia–Kazahsztán
20.30: Magyarország–Oroszország (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

TOVÁBBI CSOPORTOK (március 20–22.)
Llíria: 
Spanyolország (rendező), Svédország, Argentína, Szenegál
Podgorica: Montenegró (rendező), Norvégia, Románia, Thaiföld