Női kézi EHF-kupa: nehéz helyzetbe került a Siófok

2018.11.10. 14:38
Kobeticéknek mínusz négyről kell fordítaniuk a visszavágón (Fotó: Török Attila, archív)
A Siófok négy góllal kikapott az orosz Lada otthonában a női kézilabda EHF-kupa harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén.

A siófokiak szerda este még szoros bajnoki rangadót játszottak és buktak el a Ferencvárossal szemben, majd csütörtök kora reggel nekivágtak a tizenkét-tizenhárom órás utazásnak Togliattiba. A hatszoros orosz bajnok, a második számú európai sorozatot 2012-ben és 2014-ben is megnyerő Lada keretét kizárólag hazai játékosok alkotják.

Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, a szünetben egy góllal ment a Balaton-parti együttes. A folytatásban 20–20 után a Lada el tudott lépni több góllal, és a hajrát is jobban bírta a hazai csapat. Az 58. percben már öt volt az oroszok előnye (30–25), Tor Odvar Moen időkérése után az utolsó gólt egy labdaszerzés után a Siófok lőtte Katarina Jezic révén.

Így sem lesz egyszerű dolga azonban a Siófoknak a november 18-i visszavágón, ha ki akarja harcolni a csoportkörbe jutást.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
GK LADA TOGLIATTI (orosz)–SIÓFOK KC 30–26 (15–16)
Togliatti,
2800 néző. V: Florescu, Stoia (románok)
LADA: Utkina – Novoszeljova 1, Gajduk 8 (2), Dmitrijeva 6, Amelcsenko, Serbak 7, Taraszova 5. Csere: Lagina (kapus), Gafonova, Kakmolja 2, Kirdijaseva 1, Szannyikova, Noszikova. Edző: Alekszandr Homutov
SIÓFOK: Silje Solberg – Böhme 3 (1), Elghaoui 3, Jezic 1, Kobetic 4, Nze Minko 4 (2), Aoustin 2. Csere: Dedu (kapus), M. González 7, Hmirova 2, Perianu, Drabik. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 7. p.: 5–3. 10. p.: 5–6. 13. p.: 7–9. 21. p.: 12–10. 26. p.: 14–14. 34. p.: 18–19. 45. p.: 22–20. 48. p.: 25–21. 55. p.: 28–24
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Alekszandr Homutov:
– Az első félidőben gondjaink voltak a védekezéssel és a balkezes támadásainkkal és sok gólt kaptunk. De a lányok harcos erényeket csillogtattak és végre megértették, hogy milyen is az igazi játékunk.
Tor Odvar Moen: – Jól kezdtük a mérkőzést, később azonban veszítettünk a ritmusból. Az elsődleges probléma a védekezésünkben van, ezen dolgozunk a legtöbbet, de a fontos meccsek bizonyos periódusaiban mégsem áll össze és amikor nem működik, olyankor veszítjük el az összecsapásokat.