Női kézi EHF-kupa: kettős győzelemmel jutott tovább a Vác

2018.09.16. 18:35
Az első mérkőzésen aratott 12 gólos győzelem után a visszavágón 18 találattal nyert a Vác az izraeli Maccabi Ramat Gan ellen a női kézilabda EHF-kupa 1. selejtezőkörében.

Magabiztos, 12 gólos előnye tudatában, ráadásul a második mérkőzésen is hazai környezetben léphetett pályára a Vác. A Maccabi Ramant Gan ugyan jobban kezdett, de az első félidő végére a hazaiak így is magabiztos előnybe kerültek: 19–14-es váci vezetésről tanúskodott szünetben az eredményjelző.19–14-es váci vezetésről tanúskodott szünetben az eredményjelző.

A második játékrészre az izraeliek érezhetően feladták a küzdelmet, a Vác fokozatosan tíz, majd tizenöt gólra növelte előnyét. Végül az utolsó tíz-tizenöt percben szinte már csak fiatalokat játszatva 45–27-re nyert a magyar együttes, összesítésben pedig 30 góllal múlta felül ellenfelét.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

MACCABI ARAZIM RAMAT GAN (izraeli)–GVM EUROPE-VÁC 27–45 (14–19)
Vác, 250 néző. V: V. Bucskevics, J. Bucskevics (fehéroroszok)
MACCABI: Plugina – Ben Jakov 1, Cohen, Muratovics 4, LEVINKIND 13, VAKRAT 7 (1), Veljkovics 2. Csere: Boronovski (kapus), Grozovsky, Elbaz, Dorenboust, Akler, Ruf, Atija. Edző: Niv Vaintrob
VÁC: Arenhart – Jovetic, Szamoránsky P. 4, Helembai F. 3, DE SOUZA 8 (3), HÁMORI 5, Radoszavljevics. Csere: Suba (kapus), Iván 4, Káldy 3, DIÓSZEGI 7, SZONDI 11. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 9. perc: 7–3. 19. p.: 7–13. 25. p.: 11–15. 39. p.: 18–28. 51. p.: 25–38
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3
Továbbjutott: a Vác, kettős győzelemmel (84–54)
Niv Vaintrob:
– Remekül kezdtünk, majd egy mély hullámvölgy közben válasz nélkül hagytunk egy tízgólos váci sorozatot. Ennek ellenére az első félidő és a csupán ötgólos különbség nem volt rossz. A második félidőben aztán elfáradtunk, és ismét jöttek a gyors lerohanásgólok az ellenféltől.
Szilágyi Zoltán: – Hiába készültünk, a kezdés most sem sikerült a tervek szerint. Aztán a védőfalunkat kicsit hátrébb vontuk, ezzel több labdát szereztünk, és egy nagyon jó periódussal „helyre tettük” a meccset. Ezután már több volt a lerohanás, és döntő fölénybe kerültünk, de elsősorban a védekezésünkön érezhető volt, hogy szokatlan szerkezetben kellett játszanunk a furcsa stílusú ellenféllel szemben.