Női kézi EHF-kupa: hétgólos előnyt harcolt ki az Érd

2019.11.10. 16:34
Kiss Nikolett (jobbra) fontos gólokat lőtt (Fotó: Koncz György, archív)
Szép győzelmet aratott az Érd a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjének harmadik, utolsó fordulójában, amelynek köszönhetően hétgólos előnyről várhatja az orosz Kubany Krasznodar elleni visszavágót.

Az előző idényben bajnoki bronzérmes vendégek két találattal elhúztak, de az érdiek tudatosabb, pontosabb játékkal előbb egy ötös, majd egy négyes gólsorozatot produkáltak. Elhúzni mégsem tudtak, mert az oroszok kiválóan küzdöttek, és rendre felzárkóztak.

A második félidő elején a válogatott Kiss Nikolett és Szabó Laura vezérletével növelte a különbséget az Érd, a Kubany viszont tartotta a lépést. Amikor a hazaiak két remek légiósa, a cseh Markéta Jerábková és a világbajnok brazil Alexandra do Nascimento is belelendült, a magyarok már nyolccal vezettek, és kedvező helyzetből várhatják a párharc folytatását.

A visszavágót jövő pénteken rendezik Krasznodarban, a párharc győztese bejut az EHF-kupa csoportkörébe.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ
, 3. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉS
ÉRD–KUBANY KRASZNODAR (orosz) 39–32 (21–17)
Érd,
1650 néző. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
ÉRD: Janurik – DO NASCIMENTO 8 (3), KISS N. 8, TÓTH G. 4, SZABÓ L. 6 (2), Jerábková 5, Schatzl Natalie 3. Csere: Foggea (kapus), Kisfaludy 3, Termány, J. Kovacsevics 2, Lavko. Edző: Szabó Edina
KUBANY: Szamarszkaja – Golub 3, SZKOROBOGATCSENKO 5, FROLOVA 9 (1), Matlasova 2, GARJAJEVA 5, Levcsina 2. Csere: Kalinyina (kapus), Vernyigorova 1, Barkalova, Dugyina 4, Lisztopad, Davigyenko 1. Edző: Gyenyisz Szajfulin
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–2. 5. p.: 4–5. 10. p.: 6–8. 15. p.: 10–9. 21. p.: 14–13. 26. p.: 17–14. 34. p.: 24–19. 40. p.: 27–23. 45. p.: 32–26. 49. p.: 34–26. 55. p.: 36–30
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/1
Szabó Edina
: – A gólok számán is látszik, hogy nagy iramú mérkőzést játszottunk. Mindkét részről szép megoldásokat láthattunk. Örülök a győzelemnek, de tudom, hogy egyáltalán nincs vége a párharcnak. Ilyen jó csapat ellen nincs az a gólkülönbség, amely elégnek bizonyulna. Nagyon készülünk a visszavágóra, szeretnénk továbbjutni.
Gyenyisz Szajfulin: – Nem vagyok elégedett, hiszen sok hibát követtünk el. Rutinos együttes az ellenfelünk, hiába játszottunk kiegyensúlyozottan a mérkőzés első részében, az Érd folyamatosan ment előre. Mindent megtettünk a második félidőben, de semmi sem segített.