Női kézi EHF-kupa: győzelemmel búcsúzott a Debrecen

2020.02.09. 20:40
A cseh Baník Most otthonában egygólos győzelemmel búcsúzott a női kézilabda EHF-kupa 2019–2020-as kiírásától a DVSC.

Az utolsó forduló előtt biztos volt, hogy az A-csoport két kiesője játszik egymással, hiszen hiába érte volna be győzelemmel a Kastamonut a DVSC, az egymás elleni eredmények a törököknek kedveztek (a magyar csapat eggyel nyert idegenben, de kettővel kikapott Debrecenben).

Így a tét a szép búcsú maradt, s Köstner Vilmos csapata kiegyenlített mérkőzésen az első és a második félidő végén is vezetett, és egy góllal győzött.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
C-CSOPORT

DHK BANÍK MOST (cseh)–DVSC SCHAEFFLER 28–29 (12–14)
Most, 1300 néző. Vezette: Ivanovics, Vujisics
MOST: Müllerová – Kostelná 3, ZACHOVÁ 6 (1), Borovská 3, SUSTKOVÁ 8 (3), Sípová, Mikulcik 3. Csere: Bezpalcová (kapus), Mikulasková, Strisková 1, Eksteinová 1, Hrbková MANÁKOVÁ 3. Edző: Jiry Táncos
DVSC: Triffa – Arany, Kovács Anna 5 (1), Bulath 3 (1), TÓVIZI 2, DESZPOTOVICS 8, Vantara-Kelemen 1. Csere: OGUNTOYE, Szabó D. (kapusok), Borgyos 1, Karnik 2, Karsten, VARSÁNYI 3, BORDÁS 3, Szabó P. 1. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 9. perc: 1–3. 13. p.: 3–3. 19. p.: 5–7. 33. p.: 12–16. 39. p.: 18–19. 53.p.: 28–27.
Kiállítások: 16, ill. 20 perc
Hétméteresek: 6/4, ill 3/2
Jiry Táncos: – Érzelmes meccs volt, amelyen mindkét szurkolótábor kitett magáért. A sorozatban most játszottunk a legjobban, volt is esélyünk a sikerre, de a jól játszó Debrecen volt a szerencsésebb a végjátékban.
Köstner Vilmos: – Jobb játékvezetést érdemelt volna a mérkőzés, egyik csapat sem tudta, mikor és kit fognak kiállítani ok nélkül. Hasznos volt számunkra ez a hat mérkőzés az EHF Kupa csoportkörében és külön öröm, hogy egy ilyen szimpatikus klubot ismertünk meg, mint a Baník Most!