Női kézi EHF-kupa: az utolsó másodpercen múlt az Érd továbbjutása

2020.02.09. 18:39
Az Érd továbbjutása az utolsó pillanatban úszott el (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda EHF-kupa C-csoportjának záró mérkőzésén az Érd hazai pályán drámai végjátékban 24–24-et játszott a CS Gloria 2018 Bistrita-Nasauddal, így a romániai együttes jutott tovább a kvartettből.

Egyértelmű volt az Érd helyzete az utolsó forduló előtt: ha megveri itthon romániai riválisát, akkor továbbjut, ha nem, akkor kiesik.

A tétnek megfelelően harcos és küzdelmes első félidőt láthatott a közönség, és bár az első gól a házigazdáé volt, az első tíz percben így is inkább a vendégek akarata érvényesült. A magyar csapat a 13. percre tudott fordítani (5–4), de egy háromgólos szériával fordítottak a beszterceiek, és még a 25. percben is vezettek (8–9). Tóth Gabriella találatával ismét fordítottak az érdiek, de a szünetre így is fej fej mellett értek a felek (12–12).

A vendégek a fordulást követően Ilina két gyors góljával kerültek lépéselőnybe, és csak a 45. percre sikerült ledolgozni a hátrányt Kovacsevics vezérletével (18–18). Hiába küzdött nagyot az Érd, hogy visszajöjjön egálra, rögvest ezt követően megint hamar kapott két gólt (18–20), ezt pedig mind a két oldalon aszály követte, az 54. percig csak egy-egy találat esett (19–21).

Három perccel a vége előtt Tóth egyenlített (21–21), de egy újabb gyors vendéggól volt a válasz, ráadásul Szabó Laura gyenge ejtési kísérlete hetesből sem volt eredményes, és az újabb besztercei találatnál úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés (21–23).

Ekkor azonban 37 másodperc alatt Kiss Nikoletta és Alexandra do Nascimento is betalált, így az utolsó percet 23–23-mal kezdték a csapatok! Kovacsevics 16 másodperccel a vége előtt megszerezte a vezető gólt (24–23), de 59:56-nál kapott még egy szabaddobást a vendégcsapat, ebből pedig Valentina Ardean-Elisei egy csel után szerzett egy gólt, így a vendégek jutottak tovább (24–24).

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
C-CSOPORT
ÉRD–CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD (Beszterce, román) 24–24
(12–12)
Érd, 1800 néző. Vezette: Hrisztidi, Papamatteu (görögök)
ÉRD: JANURIK – Do Nascimento 4, Kiss N. 2, Tóth G. 4, Szabó L. 2 (2), Jerábková 1, Schatzl Natalie 1. Csere: Foggea (kapus), Lavko 3, J. KOVACSEVICS 6, Kisfaludy 1, Termány. Edző: Szabó Edina
BISTRITA: Zoqbi de Paula – Paraschiv 1, Vaszileuszkaja 1, Pristavita 2, RATIU 6, Ardean Elisei 5 (2), Dinca 3. Csere: Nenezics (kapus), Tetean 1, ILINA 5, M. Costa, Bloj, Zegrean. Edző: Horatiu Pasca
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 13. p.: 5–4. 17. p.: 5–7. 23. p.: 8–8. 28. p.: 10–11. 37. p.: 13–15. 41. p.: 16–17. 47. p.: 18–20. 54. p.: 20–21. 59. p.: 24–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Szabó Edina: –
Ezek nagyon szomorú pillanatok. Hullámzó mérkőzés volt, de igazán jól nem tudtunk játszani egyik periódusban sem. Volt feszültség, de nem tudom, hogy ez az, ami agyonnyomta a játékosainkat vagy alapból probléma van a küzdőszellemmel. Az élet megy tovább, annak ellenére, hogy a nyolc közé jutás mindkét csapatnak történelmi lehetőség volt. Mi nem tudtunk élni ezzel.
Horatiu Pasca: – Jól látszott, hogy a két csapat hasonló szinten áll. Magas szintű nemzetközi meccset játszottunk technikailag és taktikailag is. Szerencsénk is volt, hogy ezzel a döntetlennel elértük a célunk. Láttuk, hogy egy ilyen mérkőzésen bármi megtörténhet.