Női kézi EHF-kupa: az utolsó 10 percben robbantott a Siófok

2019.01.26. 17:15
Negyedik mérkőzését is megnyerte a Siófok a női kézilabda EHF-kupa csoportkörében, a svéd Sävehof otthonában 30–24-re győzött, és ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

A Siófok szerezte a meccs első két gólját (0–2), de a sereghajtó egy négygólos szériával fordított (4–2), s bár a magyar csapat visszavette a vezetést, házigazdája közel tudott maradni, a szünetben csak egy volt közte (13–14).

A 39. percben ismét a svédek álltak jobban (18–17), és még az 52. percben is csak egy volt a hátrányuk (22–23). A végjátékban viszont Andrea Kobetic ismét tarthatatlannak bizonyult, a horvát klasszis végül 10 találattal zárt (24–30).(13–14).

Újabb sikerével a Balaton-parti együttes már biztosan bejutott a sorozat negyeddöntőjébe.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ, B-CSOPORT
IK SÄVEHOF (svéd)–SIÓFOK KC 24–30
(13–14)
Partille, 350 néző. V: E. Beqiri, Krasniqi (koszovóiak)
SÄVEHOF: Elm – Ekenman-Fernis 4 (3), L. Petterson, J. Ahlm 2, Krönell, Dano 2, Mellegard 3. Csere: Hallagard 2, Forsberg 4, Lundbäck 6, Cardell 1, Örtorp, E. Karlsson, T. Olsson. Edző: Rasmus Overby
SIÓFOK: Silje Solberg – Böhme 2, Drabik 2, Perianu, Kobetic 10 (1), Nze Minko 5 (3), Aoustin 1. Csere: Dedu (kapus), M. González 4, Jezic 5, Hmirova 1, Geiger. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 9. p.: 4–2. 15. p.: 6–8. 24. p.: 11–11. 27. p.: 13–13. 34. p.: 14–17. 38. p.: 18–17. 46. p.: 19–22. 51. p.: 22–23. 56. p.: 23–27
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Rasmus Overby: –
Más volt ez a mérkőzés, mint a magyarországi, mert itthon általában jobb teljesítményt nyújtunk. Most is mindent megtettünk, de nekünk nincs olyan kaliberű klasszisunk, mint Andrea Kobetic.
Tor Odvar Moen: – Volt már jobb, és lesz is még jobb a játékunk, mint most, ám szerencsére néhány jó egyéni teljesítménynek köszönhetően túllendültünk a nehéz periódusokon.