Női kézi EHF-kupa: az Érd „csak” tíz góllal verte meg az Issyt

2017.11.11. 17:39
Az Érd női kézilabdacsapata 31–21-re győzött hazai pályán az Issy ellen az EHF-kupa 3. selejtezőkörének első mérkőzésén.

Jól ismeri egymást a két csapat, hiszen tavaly februárban a KEK negyeddöntőjében találkoztak (az Issy jutott tovább), míg tavaly októberben az EHF-kupa 2. fordulójában (az Érd jutott tovább).

Az Érd ezúttal repülőrajtot vett, a 12. perc elején Andjela Bulatovics góljával már 8–1-re vezetett. Ezután a francia csapat rendezte valamelyest a sorait, a szünetig csak tízgólosra hízott a különbség.

A második játékrész elején 24–9-et mutatott az eredményjelző, úgy tűnt, már ezen a találkozón eldőlhet a továbbjutás. Az Issynek aztán sikerült visszajönnie mínusz tízre, de az Érd így is kényelmes helyzetből várhatja a jövő szombati franciaországi visszavágót.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS

ÉRD–ISSY PARIS HAND (francia) 31–21 (18–8)
Érd, 1700
néző. V: Frieser, Kavulic (csehek)
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 10 (1), M. González 1, A. BULATOVICS 4, Kisfaludy 1, Klivinyi 3, C. Lassource. Csere: Foggea (kapus), Signaté 2, Tóth G. 1, Szabó L. 2 (1), Kiss N. 1, Gávai 2, ROBERTS 4. Edző: Szabó Edina
ISSY PARIS: Solberg – Deba 1, H. Oftedal 1, Horacek 1, PINTEA 4, Abbingh 2, FREY 8 (1). Csere: Sercien Ugolin 1, D. Lassource 1, Fofana 2, Bulleux. Edző: Arnaud Gandais
Az eredmény alakulása. 11. perc: 8–1. 20. p.: 12–5. 27. p.: 16–6. 36. p.: 22–8. 44. p.: 24–13. 50. p.: 27–18. 57. p.: 29–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Szabó Edina:
– Nagyon küzdelmes mérkőzés volt. A tízgólos különbség természetesen jó eredménynek számít, de láthatóan remekül küzdött az ellenfél, úgyhogy ez csak a párharc első fele volt.
Clément Petit, az Issy Paris másodedzője: – Magas színvonalú, intenzív mérkőzés volt, az Érd nagyon kiválóan játszott, nagyon jól használta ki erősségeit, a védekezése stabil volt, és rögtön a mérkőzés elején a gyors indításokból sok gólt szerzett. Ez megnehezítette a dolgunkat, és kevés esélyünk maradt a felzárkózásra.