Női kézi EHF-kupa: 12 gólos váci siker az első meccsen

2018.09.15. 17:01
A Vác hazai pályán 39–27-re legyőzte az izraeli Maccabi Ramat Gant a női kézilabda EHF-kupa 1. selejtezőkörének odavágóján.

A magyar csapat fölényét hozta az első félidő, amelyben hét góllal ellépett a Maccabi Ramat Gantól (20–13). A játékrész utolsó jeleneteként Osri Cohen időn túli szabaddobásból homlokon találta a felugró ellenfelét, ezért a játékvezetők meglepő módon piros lapot adtak.

A váciak Suba Sárát is kipróbálták a kapuban, neki ezúttal annyira nem ment, mint a norvégok elleni junior-világbajnoki meccseken és állandósult a nyolc-kilenc gólos differencia (29–21).

Az 52. percben Kácsor Gréta hetesével már tíz volt a különbség (36–26), az utolsó percekben a 16 éves Bukovszky Anna is lehetőséget kapott a kapuban, a Vác pedig 39–27-re győzött. A visszavágó holnap 17 órától, ugyancsak Vácon.

17.00:
Maccabi Ramat Gan (izraeli)–GVM Europe-Vác (Tv:Sport1)(20–13). A játékrész utolsó jeleneteként Osri Cohen időn túli szabaddobásból homlokon találta a felugró ellenfelét, ezért a játékvezetők meglepő módon piros lapot adtak.