Női kézi Eb-sel.: Kim Rasmussen magyarul nyilatkozott – videó

H. D.H. D.
2019.09.26. 09:47
Mint beszámoltunk róla, a magyar női kézilabda-válogatott 33–19-es győzelemmel kezdte meg Európa-bajnoki selejtezőit Érden Litvánia legjobbjai ellen. A mérkőzés után válogatottunk dán szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen röviden magyarul is értékelte a látottakat az M4 Sport kamerája előtt.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–LITVÁNIA 33–19 (16–12)
Érd,
2000 néző. Vezette: Harabagiu, Stanescu (románok)
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 3, Tomori 1, Kovacsics, Szabó L. 5 (3), Háfra N. 2, SCHATZL NADINE 4. Csere: Janurik (kapus), KLUJBER 9 (3), Tóth G. 2 (1), Tóvizi 1, MÁRTON G. 5, Faluvégi D. 1, Hámori, Kiss N., Debreczeni-Klivinyi. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
LITVÁNIA: Vareikiene – Sadauskaite, KAVALIAUSKAITE 9 (5), Aglinskaite, Kniubaite 1, Ivanauskaite 5, Vaitkute 1, Sparnauskaite. Csere: Sliupaite (kapus), Burkaite, Ilciukaite, Repeckaite 2, Sidlauskyte, Rinkeviciute, Lubyte 1, Spone. Szövetségi kapitány: Karolis Kaladinskas
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 9. p.: 4–3. 15. p.: 6–7. 18. p.: 7–9. 21. p.: 11–9. 25. p.: 12–11. 33. p.: 18–13. 39. p.: 23–13. 49. p.: 27–17. 53. p.: 29–19
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 7/5
Kim Rasmussen:
– Litvánia megnehezítette a dolgunkat az első félidőben, tartotta a lépést és könnyű gólokat szerzett. Túl sok pozíciót hagytunk ellenőrzés nélkül védekezésben. Sokáig nem találtuk a megfelelő tempót, de végül meglett. Nagy különbséggel nyertünk, ám javulnunk kell az olaszok elleni vasárnapi meccsig.
Karolis Kaladinskas: – Két, roppant ellentétes félidőt produkáltunk. Az elsőben nagyon jók voltunk, viszont a másodikban elveszítettük a fonalat, rengeteg hibát követtünk el. Fiatal játékosok alkotják a csapatot, a jövő válogatottját építjük. Még vissza kell néznem a mérkőzést, hogy eldöntsem, jó-e az eredmény.

A csoport másik mérkőzésén: Montenegró–Olaszország 41–17 (20–9)