Női kézi Eb-sel.: kijutottunk! Kilencgólos siker Szlovákiában

2016.06.01. 19:29
Szucsánszki Zita volt a magyar csapat egyik legjobbja a szlovákiai mérkőzésen (Fotó: Földi Imre)
A női kézilabda Európa-bajnokság selejtezőjének ötödik fordulójában Magyarország idegenben 32–23-ra megverte Szlovákiát, ezzel kijutott a svédországi Eb-re. A mieink a 26., és a 44. perc között csak egy gólt kaptak – azt is hetesből –, főképp ennek a remek védőmunkának köszönhető a magabiztos siker.

A magyar válogatott nagyon jól kezdte a mérkőzést, hiszen az ötödik percben már 5–1-re vezetett, a szlovákok azonban gyorsan visszakapaszkodtak, és a 12. percben egyenlítettek (6–6). Ezek után az első félidő végéig fej fej mellett haladtak a felek, egyik csapat sem vezetett egynél több góllal. A játékrész hajrájában a mieink többször is emberelőnyben játszhattak, amit sikerült kihasználni, és Szucsánszki Zita, valamint Zácsik Szandra vezérletével a szünetig elhúztunk három góllal (12–15).

A második félidő elején a védekezés összeállt, Kiss Éva remekül védett, e két tényezőnek köszönhetően a mieink 18 percen keresztül nem kaptak akciógólt! A házigazdák a 44. percben átlövésből megtörték a jeget, de ekkor a mieink már héttel vezettek (14–21).

A folytatásban tovább nőtt a különbség a két csapat között, az 51. percben Szucsánszki hetese után már tízzel vezettünk (16–26). A hajrában Lukács Viktória és Mészáros Rea is feliratkozott a gólszerzők közé, a mieink ekkor már önfeledten, könnyedén kézilabdáztak. A szlovákok az utolsó másodpercben szépítettek, így „csak” kilenccel nyert az Elek Gábor, Ambros Martín kettős által irányított csapat (23–32).

A magyar válogatott ezzel a győzelemmel kijutott az Európa-bajnokságra, a csoportelsőséghez azonban hazai közönség előtt még le kell győznie Finnországot. Az Eb-t december 4–18. között rendezik Svédországban.

NŐI KÉZILABDA
EB-SELEJTEZŐ, 5. CSOPORT, 5. FORDULÓ
SZLOVÁKIA–MAGYARORSZÁG 23–32 (12–15)

Nagymihály, 1600 néző. Vezette: Nastase, Stancu (románok)
SZLOVÁKIA: Medvedová – Rechtorisová 4, Rajnohová 1, Súkenníková 2, SKOLKOVÁ 6, Michnová 1, Hornáková 1. Csere: Haladiková (kapus), Baciková, Habanková 5 (3), Olsovská 2, Minárciková 1. Szövetségi kapitány: Dusan Poloz
MAGYARORSZÁG:
Janurik – Orbán Adrienn 2, Kovács Anna 1 (1), Kovacsics 1, KISFALUDY 2, Zácsik 4, Erdősi 4. Csere: KISS É. (kapus), Szekeres, TRISCSUK 6 (1), Szucsánszki 3 (3), Lukács V. 1, Schatzl 3, Klivinyi 3, Hornyák D. 1, Mészáros R. 1. Szövetségi kapitány: Elek Gábor és Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc:
0–4. 12. p.: 6–6. 20. p.: 8–9. 22. p.: 10–9. 26. p.: 12–12. 37. p.: 12–19. 44. p.: 13–21. 51. p.: 16–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 7/5
Dusan Poloz: – A magyar válogatott végig kézben tartotta a mérkőzést. Sérülés miatt hét játékosunk sem játszhatott, de az első húsz percben jól kézilabdáztunk. Ha az emberelőnyöket és a hétmétereseket jobban használjuk ki, még jobb lehetett volna a játékunk. A szünet után elfáradtunk, nem ment már a támadás és a góllövés.
Ambros Martín: – Nagyon jól és koncentráltan kezdtünk, utána viszont kicsit tompábbak lettünk a tempótól, amelyet magunknak diktáltunk. Kissé visszaesett a teljesítményünk, és a szlovákok sem kézilabdáztak rosszul. A második félidőben a kapusbravúroknak is köszönhetően sikerült fokozatosan ellépnünk. Biztosan nyertünk, ez a legfontosabb.

A csoport másik mérkőzésén
Finnország–Lengyelország 11–33
(3–17)
A csoport állása: 1. Magyarország 8 pont, 2. Lengyelország 8, 3. Szlovákia 4, 4. Finnország 0
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol, ebben a magyar válogatott jobb a lengyeleknél, tehát a saját kezében van a sorsa.