Megvan a győzelem a horvátok ellen, és ezzel a továbbjutás is

2018.12.03. 17:46
A horvátok legyőzésével meglett a továbbjutás is (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
A csoportból való továbbjutás szempontjából sorsdöntő meccset vívott a magyar női kézilabda-válogatott Horvátországgal a franciaországi Európa-bajnokságon, de úgy tűnik, nem nyomta a súly a lányokat, mert végig vezetve, nagyon simán győztek, ami egyben középdöntős folytatást is ért.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

C-CSOPORT (MONTBÉLIARD)

HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 18–24 (9–13)
Montbéliard, 2731 néző. V: Vranes, Wenninger (osztrákok)
HORVÁTORSZÁG: Kapitanovic – Turk 1, KRSNIK 8 (3), Blazevic, DEBELIC 4, Kalaus 1, P. Posavec 1. Csere: Pijevic (kapus), Glavan 1, Dezic, S. Posavec 1, Jezic, Milosevic, Milosavljevic 1, Plahinek
Szövetségi kapitány: Nenad Sostaric
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Lukács V. 2, KOVÁCS A. 5 (1), Planéta, Mészáros R., KOVACSICS 4 (2), SCHATZL NADINE 5. Csere: Kiss É. (kapus), HÁFRA N. 5, Tóth G. 1, Tóvizi 1, Pálos-Bognár, Szalai, Orbán Adrienn, Kazai 1
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/3

A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
Hollandia–Spanyolország 28–27 (14–11)

Látszólag oldott hangulatban vártuk a horvátok elleni, továbbjutás szempontjából fontos csoportmeccset, Kim Rasmussennek még az is belefért a bemelegítés végén, hogy egy ronggyal letakarja az ellenfél időjelző gombját.

A szövetségi kapitány a hollandok ellen látott alapcsapattal kezdte a mérkőzést, amelyen 1–1 után folyamatosan elléptünk a horvátoktól. Az ellenfelet több, számukra kedvezőtlen játékvezetői ítélet is sújtotta az elején, Nenad Sostaric láthatóan nem is zárta a szívébe az osztrák kettőst, rendre ingerülten magyarázott az EHF ellenőrének.

Mi ezzel nem foglalkozva jól kihasználtuk, hogy hátul Bíró Blanka védéseire alapozva meg tudtuk állítani a horvát rohamokat, és a hosszabb gólszüneteiket kihasználva 7–2-es előnyre tettünk szert. A figyelmünk azonban nem lankadhatott, mert ha ezúttal nem kapcsol időben Rasmussen, megint könnyen elcserélhettük volna magunkat. Ráadásul egy időre Kovacsics Anikónak is be kellett mennie az öltözőbe, szerencsére később visszatért a csapatkapitány, és a játékot is folytatni tudta.

Éppen a mieink időkérésére ért be az FTC irányítója, merthogy a horvátok kezdtek magukra találni, így Rasmussen kénytelen volt megnyomni a piros gombot. Az azért látszódott, hogy ezt a meccset csak mi tehetjük magunknak nehézzé, és a támadásbeli pontatlanságokkal tettünk is erre egy kísérletet, de a horvátok kettőnél közelebb nem tudtak jönni (6–8). Átlövések terén megint elsősorban Háfra Noémiben bízhattunk, mellé felzárkózott a bal szélen a helyzeteit biztos kézzel értékesítő Schatzl Nadine is, így a szünetben 13–9-re vezettünk.

A második félidőt újra koncentrált játékkal kezdtük, így sikerült biztosabbá tenni a vezetésünket. Volt ugyan egy mindkét fél részéről sok hibával tarkított periódus (nem ízlett nekünk a horvátok öt plusz egyes védekezése), de mivel alapvetően továbbra is stabilak voltunk hátul, ez is belefért. A 39. percben Szalai Babett is bemutatkozott az Eb-n, majd Kovács Anna volt eredményes átlövésből, míg a horvátok csak három gólra voltak képesek negyedóra alatt, így 20–12 is volt már az előnyünk.

Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés, a hátralévő időben arra kellett figyelni, hogy lehetőleg mindenki megússza sérülés nélkül. Ez már csak azért is veszélyben forgott, mert Tóth Gabriellát, Kovács Annát és Kovacsicsot is kellett ápolni, utóbbinak többször is csúnyán odanyúltak a lövő karjára. A végén Orbán Adrienn és Kazai Anita is lehetőséget kapott a két szélen, a Dunaújváros játékosa meg is szerezte kisvártatva az első gólját – ez volt az utolsó találatunk a találkozón. Bíró végül 13 védéssel és 46 százalékkal zárt, ki is érdemelte a meccs legjobbja címet.

A 24–18-as győzelmünk azt jelenti, hogy az esti meccstől függetlenül biztossá vált a továbbjutásunk is, amivel elértük az előzetesen kitűzött legfontosabb célt, és kiemeltek leszünk a vb-selejtező sorsolásán. Szerdán 21 órától Spanyolország ellen zárjuk a csoportkört.

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Hollandia2256–52+44
2. Spanyolország21152–46+62
3. MAGYARORSZÁG21149–46+32
4. Horvátország2236–49–130

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyertünk. 18–24
60. perc:
A végén még kaptunk egy hetest, és Tóth egy kétpercest. A hetest Krsnik belőtte. 18–24
60. perc: Háfra
távoli lövését védte a kapus.
59. perc:
Nem tudtak mit kezdeni a támadásukkal a horvátok, Glavan belépett.
59. perc: Horvát időkérés.
59. perc: Tóth Gabriella
ezúttal nem talált rést, és rosszul passzolt.
58. perc:
Újabb technikai hiba, belemenés a horvátoknál.
57. perc:
Ott a helyzet, ott a gól! Kazai is betalált. Szépen tört be, szépen lőtt a kapu közepébe. 17–24
57. perc: Elrontották a horvátok is, úgyhogy Kim Rasmussen időt kért.
57. perc: Háfra
labdát lopott, aztán rosszul indított...
56. perc: Szalait
visszahúzták, de aztán úgy ítélték meg a bírók, hogy a magyar volt szabálytalan.
55. perc:
A horvátok nem adták fel, és Milosavljevic távolról szépen betette Bíró lába közt a kapunkba. 17–23
54. perc: Plahinek
lövését Bíró védte, gyorsan indultunk, Tóth egyedül maradt, és a léc alá vágta az újabb magyar gólt. 16–23
54. perc:
Hosszan támadtunk, helyzetek nélkül, míg végül már passzívnál elvesztettük a labdát.
53. perc: Kovácsnál
belemenést fújtak, az ellentámadásból megint Krsnik lőtt gólt, ezúttal a bal alsóba. 16–22
52. perc:
Majdnem lejárt a horvát hátrány, amikor Kalaus óriási gólt lőtt a jobb felsőbe. 15–22
51. perc: Lukács
kapott labdát a jobb szélen, és remekül használta ki a ziccerét. 14–22
50. perc:
Ami szép, az szép, Krsnik remek testcselekkel játszotta magát tisztára, és a lőtt a bal fölsőbe. 14–21
50. perc: Kovács Anna
állt oda, és ez most már bement a bal alsóba. 13–21
50. perc: Kovacsics
harcolt ki hetest, Debelicet kiküldték két percre, de most már be is kellene dobni.
50. perc: Magyar időkérés.
49. perc: Plahinek
került ziccerbe, de Bírón nem tudott kifogni, aztán Milosavljevic lőtt fölé.
48. perc:
Ez volt a negyedik kihagyott hetesünk. Egyelőre úgy tűnik, még ez is belefér. Azért a kiállításokból nem kellene rendszert csinálni, Háfrát küldték ki két percre.
48. perc: Tóvizi
harcolt ki hetest, amelyet Kovacsics kihagyott.
48. perc: Krsnik
az előbb gólt lőtt, most pihenhet két percet, mert lerántotta Háfrát.
47. perc: Blazevicet
megállítottuk, de Krsniket nem tudtuk, mert ő hosszú idő után gólt lőtt. A bal alsót választotta. 13–20
46. perc:
Elég hosszan támadtunk, de Schatzl vonalra lépett, így jöhetett az ellenfél. Mondjuk már az mázli volt, hogy eljutott hozzá a labda...
45. perc: Turk
próbált egy kínait, de a próbálkozás hamvába holt.
45. perc: Horvát időkérés.
45. perc:
Emberhátrányban sem volt túl fantáziadús a horvát támadás, végül Milosavljevic lövését szedte ki a jobb alsóból Bíró. Mivel azonban a labda az oldalvonalon ment ki, maradt a labda náluk.
44. perc:
Mégsem hetes, csak szabaddobás lett belőle. De mindegy is, mert Schatzl nem tud hibázni. 12–20
44. perc: Turk
lövést rontott, az ellentámadásból Debelic két percet érően csapott oda Kovacsics kezére, hetes.
43. perc:
Szép egyéni teljesítmény után Kovács a jobb kapufa segítségével lőtte a tizenkilencediket. 12–19
43. perc: Kalaus
elszórta, vagyis Bíró nagyszerűen kivédte a lövését.
42. perc:
Labdát szereztünk, és hiába mutatták a bírók, hogy passzív, Kovács átlövésből lőtt a jobb alsóba. 12–18
42. perc: Tóth
megint hibázott, belemenés. Az eset után Tóth Gabriellát kellett ápolni.
41. perc: Tóth
rossz passza után Krsnik lőhetett volna gólt, de Bíró kifogta a ziccert.
41. perc:
Kaptak egy hetest, mert Kalaust lebirkózta Kovacsics. A hetest Krsnik a bal alsóba lőtte. 12–17
40. perc: Tóvizi
maradt nagyon egyedül, kapta a labdát, és a kapus lába között pattintott a hálóba. 11–17
40. perc: Szalai
bejött, és rögtön ki is harcolt egy emberelőnyt.
39. perc:
Gyorsan indultak a horvátok, és Paula Posavec a jobb alsóba lőtt. 11–16
38. perc:
Most éppen Kovács adta el.
38. perc:
Belemenés Jezicnél is. Nem túl magas a színvonal, na...
38. perc:
Azt már annál inkább, hogy Kovacsicsnál volt belemenés...
37. perc: Ideges a horvát edző, nem is csoda, mert megint eladták a labdát. Rövidek ezek a támadások, de nem bánjuk.
36. perc: Előbb a horvátok rontottak, aztán mi is.
35. perc:
Újra hattal vezetünk, méghozzá Schatzl szép góljával. Ezúttal a hosszú sarokba lőtt. 10–16
34. perc:
Belemenést fújtak előbb Kovacsicsnál, aztán Kalausnál.
33. perc: Debelic
került helyzetbe, és megint belőtte. Jól küzd a horvát beálló. 10–15
32. perc: Kovács
kapott jó labdát Háfrától, és szépen lőtt a kapu jobb oldalába. 9–15
32. perc: Bíró
védte Glavan jobb alsóba tartó lövését.
31. perc:
És itt van mindjárt az első gólunk a második félidőben, Háfra lőtte a jobb felsőbe. 9–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, négy góllal vezetünk. 9–13
30. perc:
De ha Schatzl ott van a bal szélen, akkor belövi! 9–13
29. perc:
Jó lett volna belőni, mert hetest kaptak a horvátok. Krsnik állt oda, és ő már belőtte. 9–12
29. perc:
Passzívot mutattak a horvátoknál, Glavan lövését Planéta blokkolta, majd Kovacsics vitte végig, de a kapufát találta el.
28. perc: Schatzl
maradt egyedül a bal szélen, és remekül lőtt a hálóba. 8–12
27. perc:
Labdát vesztettünk, megint beállóból, és megint Debelic volt eredményes. 8–11
26. perc: Debelic
maradt egyedül a hatoson, be is lőtte, ráadásul Mészárost kiállították két percre. 7–11
25. perc: Debelic
ziccerét Bíró védte, majd az ellentámadásból Kovacsics lőtte ki a jobb alsót. 6–11
25. perc: Kovács labdaeladása után a horvátok időt kértek.
24. perc: KISS ÉVA!
Megint kivédte Blazevic hetesét!
24. perc:
Úgy tűnt, jól védekezünk, de Stela Posavec egyedül maradt, és a bal alsóba lőtt, de nem adták meg, csak hetest kaptak a horvátok.
23. perc: Tóvizi
került helyzetbe, és mivel visszahúzták, hetes. A hetest most már be kellene lőni... Kovacsics be is lőtte. 6–10
22. perc: Je
zic ziccert hibázott, aztán ahogy az lenni szokott, Krsniket kiállították. Emberelőnybe kerültünk.
22. perc: Végre! Háfra
került helyzetbe, és 8 méterről, a kapus kezével együtt lőtt gólt. 6–9
21. perc: Planéta
rossz bejátszása után Paula Posavec lőhetett volna gólt, de a kapufát találta el.
21. perc:
A másik oldalon viszont Debelic kapta a labdát beállóból, és közelebb hozta a horvátokat. 6–8
20. perc:
Kiegészültünk, majd Planéta lövését Jezic sáncolta... Maradt a labda nálunk, Kovacsics lövése viszont rossz volt.
20. perc:
Eladták a labdát a horvátok, Kovács Anna megszerezte.
19. perc:
Az időkérés után üres kapuval a hátunk mögött támadtunk, gyorsan mutatták a bírók a passzívot, majd Kovács lőtt a szaggatottról, éppen Kapitanovicot találta el.
19. perc: Magyar időkérés.
18. perc: Stela Posavecet
lökte ugyan Tóth, de ő így is a jobb alsóba pattintott. 5–8
17. perc:
Jött Tóvizi beállóba, majd Háfra lőtt gólt betörésből. Nagyon szép volt. 4–8
16. perc:
A kihagyott hetest nem tudták góllal büntetni a horvátok, mert Bíró védett.
15. perc:
Most Tóth tört be, ellökték, újabb hetes. A hetest Kovács Anna kihagyta...
14. perc: Schatzl
labdát vesztett, Krsnik pedig a gyors ellentámadásból gólt ért el. 4–7
14. perc: Turk
egyedül maradt a jobb szélen, és a rövidbe ejtett. 3–7
13. perc: Kovács
betört, Kalaus szabálytalankodott vele, hetes. A hetest Kovacsics a jobb fölsőbe vágta. 2–7
12. perc:
Jó védekezés után gyorsan indulhattunk, de inkább megálltunk, és felépítettük a támadást.
12. perc: Háfra
viszont nem hibázott, két ember között lőtt gólt. 2–6
11. perc:
Megint Blazevic próbálkozott, de Bíró ezt is védte.
10. perc: Blazevic
lövését védte Bíró, aztán Tóthnál fújtak belemenést.
10. perc:
Gyors válaszunk volt minderre, mert Schatzl a századik gólját lőtte a válogatottban. 2–5
9. perc: Krsnik
vette észre jól a lehetőséget, és két védő között lőtt a jobb alsóba. 2–4
9. perc: Megvan a negyedik! Háfra
kapott jó labdát, és ha tisztán lőhet, akkor az jó. 1–4
8. perc:
Az ellentámadásból Turk lőhetett volna gólt nagy helyzetből, de a kapufa mentett.
8. perc:
Megint Kovács került nagy helyzetbe, de a lövését védte a kapus.
7. perc:
Kölcsönös hibák után jöhettek a horvátok, de lépéshibát láttak náluk.
7. perc: Blazevicet
is kiküldték, megint emberelőnyben játszunk.
6. perc: Kovács Anna
viszont ellenállhatatlan volt, betörésből lőtt a jobb alsóba. 1–3
6. perc: Kalausnak
sem sikerült a gólszerzés, őt Bíró akadályozta meg ebben.
5. perc:
Úgy tűnt, labdát vesztünk, de a bírók visszaadták a labdát, hogy aztán Háfra a blokkba lőjön. Visszapattant azonban hozzánk, és Háfra újabb lövését védte a horvát kapus.
4. perc:
A horvátok is kiharcoltak egy hetest Kalaus révén, amelyet Dezic a bal alsóra lőtt, de Kiss Éva kivédte!
3. perc: Planéta
labdát szerzett, és a támadásból Mészáros került gólhelyzetbe, de hetest érően szabálytalankodtak vele. A hetest Planéta kihagyta, mert Kapitanovic védett.
2. perc: Lukács
maradt egyedül a jobb szélen, és szépen bedobta a ziccert. 1–2
2. perc:
Az előbb kiállították két percre Kalaust, így emberelőnyben játszhattunk, mégis kaptunk egy gólt Glavantól a jobb alsóba. 1–1
1. perc: Bíró Blanka
szép védésével kezdtünk, majd Kovacsics betörésből lőtt a bal alsóba. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta fehérben, a horvát tiszta pirosban játszik.

A MAGYAR VÁLOGATOTT 18 FŐS EB-KERETE NÉVJEGYEK ÉS SZUBJEKTÍV JELLEMZÉSEK ITT!