Női kézi: bravúr a magyar B-től, győzelem Románia ellen!

2014.08.09. 20:25
A kecskeméti nemzetközi felkészülési női kézilabdatornán Magyarország B-válogatottja meglepetést okozva bravúros 23–21-es győzelmet aratott Románia ellen, így a 3. forduló előtt már csak a magyar A-csapat százszázalékos.

A magyar B-válogatott hatalmas lendülettel kezdett, 11–3-ra elhúzott, teljesen meglepve a románokat. A szünetre egyre olvadt a mieink előnye (13–12), de a második félidő közel olyan jól kezdődött, mint az első, a magyar csapat öt gólra megint el tudott húzni. A kiélezett végjátékot is bírta a B-válogatott, amely így bravúros, 23–21-es győzelmet aratott.

A Magyarország A egyedüliként hibátlan két forduló után, a magyar B-válogatott és Románia 2-2 ponttal áll, Angola pont nélkül. A játéknap első mérkőzésén a magyar A-csapat lelépte Angolát, 40–26-os győzelmet aratva.

NŐI KÉZILABDA, VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI TORNA, KECSKEMÉT
2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG B–ROMÁNIA 23–21 (13–12)
Kecskemét, 800
néző. V: Heim, Kiss (magyarok)
MAGYARORSZÁG B: HERR O. – Azari 1, Planéta 3, TÓTH G. 4, CIFRA 1, HORNYÁK D. 6 (2), Vincze 2. Csere: Szekeres, Kurucz, Fülöp 2, Walfisch, Szarka 2, Lukács 1, Szekerczés 1
ROMÁNIA: Pasca – Chiper 3, Tudor 1, BRADEANU 4, Manea, Buceschi 5 (3), Hotea. Csere: UNGUREANU (kapus), Oltean 2, Chintoan 3, Pintea, Ardean-Elisei 2, Perianu 1, Babeanu, Zamfir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 10. p.: 8–2. 14. p.: 11–3. 22. p.: 11–6. 27. p.: 11–11. 36. p.: 17–12. 42. p.: 18–16. 47. p.: 21–18. 52. p.: 23–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Köstner Vilmos: – Szépen küzdöttek, jól játszottak a lányok, remek kis meccs volt. Többen is megmutatták, hogy a nagycsapatban is érdemes számolni velük. Vasárnap azok kapnak majd lehetőséget, akik eddig kevesebbet: nincs rajtunk eredménykényszer, úgyhogy ők is bizonyíthatnak.
Gheorghe Tadici: – Rosszul kezdtünk, de aztán nagy hátrányt sikerült ledolgoznunk, és ezért meg is dicsértem a játékosaimat. Erre a bíráskodásra viszont semmi szükség nem volt, felkészülési tornára jöttünk, de így nehéz felkészülni: hét-nyolc kiállítást, hétméterest nem kaptunk meg.

A torna állása: 1. Magyarország 4 pont (70–53),2. Románia 2 (51–49), 3. Magyarország B 2 (50–51), 4. Angola 0 (52–70)