Nyolc góllal győzött a Győri ETO a Nyköbing otthonában

2018.03.03. 13:19
Az utolsó előtti fordulót rendezik a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a hétvégén: a Győr az egy hónappal ezelőtt hazai pályán legyőzött dán Nyköbing Falster otthonába látogatott és nyert 32–24-re. Ezzel a listavezető ETO nagyot lépett a csoport első helyének biztosítása felé.

Groot (labdával) az első meccsen 8, ma 7 gólt dobott a dánoknak (Fotó: Török Attila, archív)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 9. FORDULÓ
I. CSOPORTNFH NYKÖBING (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 24–32 (10–17)
Naestved, 2600
néző. V: Mata, López (spanyolok)
NYKÖBING: Greve – Ikehara 1, C. Kristiansen 1, K. Kristiansen 4, Iversen 2, J. WESTBERG 7 (1), Pedersen 2. Csere: Wallén 2, Lagerquist, E. Westberg 1, Olsen 3, Nielsen 1. Edző: Jakob Larsen
GYŐR: Grimsbö – Knedlíková 1, GROOT 7, BROCH 4, Hansen 4, OFTEDAL 6, Görbicz 2. Csere: Kiss É. (kapus), TOMORI 4, Althaus, Puhalák 2, Bódi 2, Fodor. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 12. p.: 3–6. 16. p.: 4–9. 21. p.: 8–11. 24. p: 8–15. 36. p.: 13–19. 41. p.: 13–22. 47. p.: 16–25. 51. p.: 20–27. 56. p.: 21–31
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/0
Jakob Larsen:
– A Győr megmutatta, miért vezeti a csoportot, ez a csapat a legjobb a mezőnyben, minden poszton fantasztikus kézilabdázók szerepelnek. A támadójátékunk nem volt elég pontos, és összességében a védekezésünkkel sem lehettem elégedett. Nem adjuk fel, továbbra is a negyeddöntőbe jutás a célunk.
Ambros Martín: – Nagy szükségünk volt a győzelemre, mert ezzel megőriztük az első helyünket a csoportban. A meccs előtt azt mondtam a játékosoknak, vegyék igazán komolyan ezt a hatvan percet, és ez így is történt, megint fantasztikusan játszottak, különösen az első félidőben. Elégedett vagyok, mert mindenki küzdött az első perctől az utolsóig, fontos két pontot szereztünk a végig teher nélkül küzdő dánok ellen.

A csoport másik szombati mérkőzésén: Krim Ljubljana–Rosztov-Don 26–35 (12–21)

Jobban kezdték a mérkőzést a dánok, a győri védelem nem találta az ellenszerét Johanna Westberg játékának, és a dán házigazdák az 5. percben már 3–1-re vezettek. A győriek azonban fokozatosan magukra találtak, és hamar egyenlítettek, sőt, a 9. percben már vendégek előnyét mutatta az eredményjelző.

Ambros Martín csapata azonban nagyon belejött, remekül használta ki a dánok hat és fél percen át tartó gólcsendjét: és három góllal elhúzott, így nem meglepetésre időt is kértek a hazaiak az első negyedóra végéhez közeledve.

Ez sem segített rajtuk: Stine Oftedal és Nycke Groot is ellenállhatatlanul játszva szórta a gólokat, így az első félidő második felének kezdetekor már ötgólos győri előny (4–9) állt a táblán. Sőt, miután a dánok a 20. perc környékén ismét behúzták a kéziféket támadásban, az ETO a két légiós vezérletével már a szünet előtt eldöntötte a mérkőzést.

Az első félidő 17 győri góljából Groot és Oftedal 6-5-ös megoszlásban 11-et vállalt, és védekezésben is sikerült kikapcsolni az elején még megállíthatatlannak tűnő, végül Oftedalhoz hasonlóan öt gólig jutó Westberget.

A második félidőre már túl sok kérdés nem is maradt, és ez még akkor is igaz, ha öt perc játék után mindkét csapat „megállt”, de a rövid gólszünet után a Győr nagyon figyelt arra, hogy mindig legyen válasza a dán gólokra.

Miután a hazaiak az utolsó tíz percre fordulva sem tudtak a 6-7 gólos hátrányukon faragni, és a győriek egyre jobban belelendültek a játékba, a kérdés már csak az volt, lesz-e két számjegyű a különbség. Noha Anne Mette Hansen sorozatban harmadik góljával néhány perccel a vége előtt megvolt a közte tíz, a dudaszóig ezt sikerült nyolcra faragni: 32–24-re győzött az ETO.

Ezzel a sikerrel a győriek nagy lépést tettek a középdöntős csoportjuk megnyerése felé.

2. FÉLIDŐ

Oftedal lett a mérkőzés legjobbja. Köszönjük Olvasóink figyelmét, hamarosan jelentkezünk összefoglalónkkal és a találkozó részletes jegyzőkönyvével.

60. perc: Vége a második félidőnek, magabiztosan győzött a Győr és nagy valószínűséggel megnyeri a csoportját.

60. perc: Olsen szerzete a 24. hazai gólt, Puhaláknak nem sikerül a válasz, 24–32!

60. perc: Puhalák megszerzi a második gólját, 23–32!

59. perc: Puhalák irányít, de elveszíti a labdát az ETO, Wallén végigmegy a pályán, és bedobja, 23–31.

58. perc: Belül védekezésért hetes a dánoknak, Bódi volt az. K. Kristiansen dobja, Kiss Éva kivédi.

57. perc: Gyors a válasz, Wallén gyors indítás végén talál be, 22–31.

56. perc: Ott a közte tíz: Hansen sorozatban harmadik gólját szerezte, 21–31.

55. perc: Kiss Éva véd egyet, aztán Hansen a másodikat is bevágja Sörensennek, 21–30!

54. perc: Greve helyett Sörensen a kapuban a folytatásban. Hansen avatja fel, 21–29.

53. perc: Letelt a kiállítás. Bódi megy fel a szélről lőni, de arcon találja Grevet, ápolni kell a kapust.

52. perc: Kapus nélküli győri támadás végén Tomori remek lövése utat talált a kapuba, de a középkezdésre nem figyelnek a lányok és Kristiansen a félpályáról betalál az üres kapuba, 21–28.

51. perc: Rég láttunk már gólt J. Westbergtől, hát most itt van, 20–27.

51. perc: Nagy játék végén Broch is eredményes, majd az ellentámadásnál Hansent szórják ki két percre.

50. perc: K. Kristiansenre nem lép ki senki, úgyhogy lő, gól, 19–26.

49. perc: Bódi szerzi a 26. magyar gólt, 18–26. Fodor Csenge is elkezd melegíteni, lassan beáll ő is.

48. perc: Előbb Iversen eredményes beállóból, majd Nielsen a szélről, zárkózik a Nyköbing, 18–25.

47. perc: Újra kilenc közte: Groot szerezte meg a 7. gólját, 16–25.

46. perc: Lagerquist tesztelte Althaus mezének szakítószilárdságát, kapott érte egy két percest.

45. perc: Groot átadása után Tomori vállról indított rakétájára mozdulni sem tud a második félidőben eddig jól védő Greve, 16–24.

45. perc: Egy jó bejátszás a beállóshoz, Iversen váltotta gólra a passzt, 16–23.

44. perc: Győri kapuscsere: Grimsbö helyén Kiss Éva, jó védéssel mutatkozik be.

43. perc: Olsen most középről eredményes, de Oftedal válaszol, 15–23!

42. perc: Olsen is feliratkozik a gólszerzők közé, a túloldalon Oftedal ront lövést, 14–22!

41. perc: Hazai időkérés.

41. perc: Szinte lemásolja az előző akcióját a Győr: Oftedal csen labdát és a végén Görbicz lő gól, 13–22!

40. perc: Mintaszerű akció végén ott a 21. győri gól! Groot labdalopása után Oftedal passzolt a felfutó Görbicz elé, aki nem hibázta el a ziccert, 13–21!

39. perc: A másodikban sem, letelt a kiállítás. Megálltak a csapatok, Tomori törte meg a majdnem négy percig tartó gólcsendet, 13–20!

38. perc: Nem sikerül gólra váltani az emberelőnyt az első percben…

37. perc: Ráadásul Lagerquist kap két percet, de Groot kihagyja, nincs meg a huszadik magyar gól.

36. perc: K. Kristiansen csökkenti hatra megint a különbséget, 13–19, majd Tomori harcol ki hetest.

35. perc: Knedliková ront a szélről, majd Görbicz is hibáz, ráadásul kiszórják Hansent két percre a spanyolok. Broch azonban jól szerez labdát, és a visszaállítja a hétgólos különbséget, 12–19!

34. perc: Pedersen a szélről eredményes, ezzel ő a második a dánoktól, akinek megvan a második gólja, 12–18.

33. perc: J. Westberg továbbra is góllal jelentkezik, de még mekkorával: a 9-esről vágja be a léc alá, 11–18!

32. perc: C. Kristiansen is dobott egy kapufát, aztán a túloldalon végre megszületett az első gól a második félidőben: Hansen volt eredményes, 10–18.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés, Görbicz hamar ziccerbe is kerül, de a kapufa megmenti a dánokat.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek!

30. perc: Nagy birkózással zárul a félidő, de gól már nem esett, 10–17-re vezet az ETO!

29. perc: Groot előkészítésben is szenzációs, remek hát mögötti passzal készítette le a labdát a szélre Puhaláknak, ő be is vágta, 10–17!

29. perc: Tomori rossz lövése utána a győri kapuban Grimsbö is véd egyet.

28. perc: Győri időkérés.

28. perc: Hosszú idő után látunk újra dán védést, Groot lövését hárította Greve.

27. perc: Először próbálkozhat Pedersen a szélről, Bódi nem bántja, 10–16!

26. perc: Oftedal mint kés a vajon, úgy megy át megint a dán falon, 9–16!

25. perc: Jó győri védekezés, rossz hazai bejátszás, de a spanyolok visszaadják labdát. Az ETO elváltja magát védekezésben, K. Kristiansen használta ki a hibát, 9–15!

24. perc: Újabb labdaszerzés, ami után Groot szerzi meg a 6. gólját, 8–15!

23. perc: Jó a győri sánc J. Westberg újabb lövésénél. Oftedal egy nagyszerű csellel átveri a komplett dán védelmet, 8–14!

22. perc: Oftedal szerez labdát és gyorsan be is vágja, 8–13!

21. perc: Van itt még egy Westberg a dánoknál, Emelie lő gólt, amire Groot gyorsan válaszol is, 8–12!

21. perc: Újabb dán időkérés.

20. perc: Puhalák is a pályán, első lövése nem jó.

19. perc: Egy gyors gólváltás: J. Westberg megállíthatatlan, Brochtól jön a válasz: 7–11!

18. perc: Grimsbö gyors indítása után Bódi vágja be, ráadásul Iversent még ki is szórják, 6–10!

18. perc: Oftedal hibája után J. Westberg újabb góljával feljön háromra a dán csapat, 6–9!

17. perc: J. Westberg lő óriási gólt tíz méterről felugorva, Grimsbö rajta volt, de nem védhette, 5–9!

16. perc: Nem sokat profitált az időkérésből a Nyköbing, Groot szerzi a 9. győri gólt, 4–9!

16. perc: C. Kristiansen lövését védi Grimsbö, a túloldalon Oftedal gyorsan bevágja a nyolcadik győri gólt, 4–8!

15. perc: Dán időkérés.

14. perc: Újabb hosszú győri támadás végén már passzívat jeleztek a spanyol bírók, amikor Görbicz keresztpassza után Knedliková a jobb szélről eredményes, 4–7!

13. perc: Hosszú és elrontott győri támadást követően a gyors leindítás végén Ikehara ziccerben, de Grimsbö véd!

12. perc: J. Westberg törte meg a hosszú dán gólcsendet, 4–6!

11. perc: Groot most klasszikus betörésből eredményes, 3–6! Letelt a győri kiállítás.

11. perc: Groot talpról, 8 méterről, Greve nem védhette, 3–5!

10. perc: Broch kap két percet, dán előny. Elkapkodják az első támadási lehetőséget, a Győr kapus nélkül támad.

9. perc: Először vezet a Győr! Oftedal kerülte meg a falat, majd jobbról betört, jól, gól, 3–4!

9. perc: Görbicz a szélről a kapufát találja el, a kipattanó Groothoz kerül, lövését Greve védi.

8. perc: Még egy dán hetes, Görbicz védekezett belül, de J. Westberg kihagyta! Groot védett.

7. perc: Oftedal harcolt ki hetest, de Görbicz elrontotta, Greve védett lábbal.

7. perc: Groot egyenlít, 3–3!

6. perc: Groot passza a sáncon megpattanva is eljut Brochhoz, nem hibázta el, nem úgy Ikehara, aki ziccert ront, 3–2

5. perc: Újabb dán gól, J. Westberg hetesből volt eredményes, 3–1

5. perc: Az első dán védés, Oftedal lövését tolta ki Greve kapus.

4. perc: Tomori egyenlít, de Ikehara gyors indítás végén azonnal visszaállítja a dán előnyt, 2–1.

3. perc: K. Kristiansen nem talál kaput, Grimsbö indítása hosszú, aztán K. Kristansen ront, és nem jön az újabb gyors győri indítás. Feláll a csapat.

2. perc: Grootnál támadót fújnak, nincs egyenlítés.

1. perc: Ott az első gól, C. Kristiansen pontos lövése kötött ki a jobb alsóban, Grimsbö nem védhette, 1–0.

1. perc: A dánok kezdik majd a mérkőzést, ők támadhatnak először.

A dánok sárga felső, kék nadrág összeállításban játszanak, a győriek tiszta fehérben.

A hangulat jó, a csarnokban telt ház fogadja a feleket, a győrieket jó 30-40 drukker is elkísérte.

A csapatok már a pályán, összekapaszkodva hallgatják a BL himnuszát.

Köszöntjük Olvasóinkat! Hamarosan megkezdődik Dániában az ETO utolsó idegenbeli középdöntős csoportmeccse!

ELŐZMÉNYEK, ÉRDEKESSÉGEK

Nyköbing (illetve Nyköbing Falster, amely nem összekeverendő a hasonló nevű dániai településekkel, illetve a svéd Nyköpinggel) Dél-Dániában van, csaknem 20 000-es népességű kisváros. Az egyszeres dán bajnok női kézilabdacsapat a város büszkesége.

A mérkőzést azonban nem itt, hanem 60 kilométerre északra Naestved város sportcsarnokában rendezik, ahová közel kétszer annyi néző, 2576 fő fér be, mint a csapatnak amúgy otthont adó Nyköbing Falsterben található Power Arenába.

Egy hónappal ezelőtt, a két csapat első mérkőzésén, Győrben az ETO 32–23-ra diadalmaskodott, de vezéráldozatot kellett hoznia: a találkozó 47. percében egy gyors győri indítás végén Nora Mörk megszerezte a nyolcadik gólját, de a térdéhez kapott és nagy fájdalmak közepette a földön maradt. A világklasszis norvég játékost hordágyon vitték el a küzdőtérről. Este bebizonyosodott, hogy keresztszalag-szakadást szenvedett.

Mörk azóta lábadozik a súlyos sérüléséből, úgy néz ki, négy-öt hónap múlva lesz teljesen egészséges. Az ETO példás „bosszúhadjáratba” kezdet, hiszen előbb a szlovén Krim otthonában, majd a csoportot még vezető román CSM Bucuresti ellen hazai pályán aratott győzelmet. Így a csoport éléről várja a mai meccset, s újabb sikerrel karnyújtásnyira kerülhet a középdöntős csoportja megnyerésétől.

A NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA 2017–2018-AS SZEZONJÁNAK ADATBANKJÁT IDE KATTINTVA BÖNGÉSZHETI!