Női kézi BL: Nagyon várom már, hogy Ambros Martínnal összekerüljünk – Danyi

2019.04.13. 20:41
A címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 33–21-re megverte a dán Odensét a női kézilabda Bajnok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így két győzelemmel, 62–49-es összesítéssel jutott be a budapesti négyes döntőbe. A találkozó után Danyi Gábor vezetőedzővel beszélgetett az NSO Tv stábja: szóba került a szintén final fourba jutott korábbi győri tréner, Ambros Martín is.

A Győri Audi ETO KC vezetőedzője, Danyi Gábor szerint ez a mérkőzés nem különbözött sok mindenben a párharc első találkozójától, amikor szintén komolyabb előnyt harcoltak ki, de abból csak egy gólt tudtak megtartani.

„Talán most nem engedtünk annyit az Odensének. Amikor az ember elkövet egy hibát, akkor az a legfontosabb, hogy utána hasonló szituációban ne kövesse el ugyanazt. Ott sem voltunk nagyképűek, nem voltak hozzáállásbeli problémáink, de nem tudtunk úgy koncentrálni. Most ez arról szólt, hogy folyamatosan, hatvan percig tartsuk azt a fajta tempót és azt a fajta koncentrációt, amit sikerült is. Nyolcgólos vezetésnél a szünetben meg tudtuk azt beszélni, hogy ha lehet, akkor tizennyolccal nyerjünk. Ennyi nem volt közte, de azért ne felejtsük el, hogy nagyon jó csapatról van szó, amely Európa legjobb nyolc együttese közé jutott. De folyamatosan úgy tudtunk kézilabdázni, ahogy kell. Sok minden eszembe jut erről a mérkőzésről, a legfontosabb és a legnagyobb pozitívum számomra, amikor egy dán hosszú indításra három győri ért vissza, és akadályozta meg a könnyű gólszerzést. Ez jellemezte ma a csapatunk hozzáállását és koncentrációját.”

Danyi az NSO Tv videójában arról is beszél: várja-e már, hogy összekerüljön a final fourban az ETO előző vezetőedzőjével, a Rosztov-Dont irányító Ambros Martínnal.

Hogy miért igazolok el Győrből? Nehéz erről beszélni… – Nora Mörk

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–ODENSE HC (dán) 33–21 (18–10)
Győr, Audi Aréna,
5491 néző. Vezette: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
GYŐR: LEYNAUD – BÓDI 3, Anne Hansen 3, S. Oftedal 3 (1), Brattset 2, E. AMORIM 7, Görbicz 1 (1). Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), V. Kristiansen 3, Tomori 2, PINTEA 4, Groot 2 (1), Knedlíková 1,Puhalák, N. Mörk 2 (1). Edző: Danyi Gábor
ODENSE: Wester 1 – Östergaard 1, Madsen 1, OFFENDAL 5, Heindahl 1, S. Jörgensen 1, Cohrt 4. Csere: Reinhardt (kapus), K. Larsen, Bakkerud 3, Hald 4, Schaefer, Baekhöj, Höjlund. Edző: Jan Pytlick
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 13. p.: 8–6. 17. p.: 8–9. 23. p.: 13–10. 32. p.: 20–10. 40. p.: 25–12. 51. p.: 28–16. 55. p.: 30–18
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Továbbjutott: a Győr, két győzelemmel, 62–49-es összesítéssel
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/0