Női kézi BL: megbüntették az FTC-t a CSM-meccs miatt

2018.12.11. 08:51
Az EHF bírósága 7 ezer euróra (mintegy 2.2 millió forintra) büntette az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapatát.

Az indoklás szerint a büntetést a klub a november 11-ei, CSM Bucuresti elleni hazai Bajnokok Ligája-mérkőzésén (28–34) történtek miatt kapta: az összecsapást az 50. perc környékén kis időre félbe kellett szakítani, az FTC-szurkolók ugyanis különböző tárgyakat – a megfogalmazás szerint például érméket és öngyújtót – dobtak a pályára. november 11-ei, CSM Bucuresti elleni hazai Bajnokok Ligája-mérkőzésén (28–34) történtek miatt kapta: az összecsapást az 50. perc környékén kis időre félbe kellett szakítani, az FTC-szurkolók ugyanis különböző tárgyakat – a megfogalmazás szerint például érméket és öngyújtót – dobtak a pályára.

Az EHF bírósága megállapította, hogy „a nézők viselkedése erőszakos és sportszerűtlen volt, a drukkerek tetteiért pedig a klub felel, mint ahogy a biztonsági intézkedésekért is, ezért az EHF a szabálykönyvében található cikkelyek szerint állapította meg a bírságot”.

FTC:
Bíró B. – Faluvégi D. 1, HÁFRA N. 6, Kovacsics 5, Mészáros R. 1, PENA 6 (3), Schatzl Nadine 1. Csere: Szemerey (kapus), Hornyák D., Klivinyi 2, Márton G. 2, Lukács V. 4. Edző: Elek Gábor
CSM BUCURESTI:
J. GRUBISIC – Radicsevics 3, Omoregie 1, CVIJICS 5, LEKICS 4, NEAGU 10 (4), Mehmedovics 5. Csere: Ungureanu, Ion (kapusok), Kurtovic 3, S. Jacobsen, B. Lazovics 1, Curea 2, Hagman, Manea. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 6. perc:
5–1. 13. p.: 6–7. 24. p.: 9–14. 31. p.: 10–18. 35. p.: 14–18. 41. p.: 16–22. 49. p.: 20–26. 55. p.: 25–30