Női kézi BL: Klivinyi szerint így juthat be a Fradi a final fourba

2019.03.11. 08:33
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 31–27-re győzött a Krim Ljubljana ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában. A negyeddöntőben az Ambros Martín vezette Rosztov-Don lesz a zöld-fehérek ellenfele: Klivinyi Kinga és Háfra Noémi is elmondta az NSO Tv-nek, mi vezethet sikerre az oroszok ellen.

„A Rosztov talán egy fokkal jobb, mintha a Metzet kaptuk volna –
mondta Klivinyi Kinga. – Ambros Martín jól ismeri a magyar játékosokat, biztos nagyon jól fel fognak belőlünk készülni. De mi is ezen leszünk. Két meccset játszunk, amelyen bármi megtörténhet. Hazai pályán mindenképpen nyernünk kell, és ha idegenben úgy tudunk játszani, mint a Győr ellen, akkor bejuthatunk a final fourba.”

A Krim Ljubljana ellen nyolc gólt szerző Háfra Noémi szerint a Győr elleni meccsekből erőt meríthetnek a negyeddöntőre.

„A támadásunk a Krim ellen is remekül működött, ezt a Rosztov ellen is hoznunk kell. Védekezésben viszont mindenképpen javulnunk kell, nem kis darab játékosokkal nézünk majd szembe. Ha ebben tudunk fejlődni, nem lehet olyan nagy gondunk.”

Videónkban természetesen beszéltek a Krim Ljubljana elleni meccsről, valamint a középdöntőben nyújtott teljesítményüket is értékelték a megszólalók.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 6. FORDULÓ
2. CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KRIM LJUBLJANA (szlovén) 31–27 (16–11)
Érd, 2000
néző.V:I. Covalciuc, A. Covalcius (moldovaiak)
FTC:BÍRÓ – Lukács 1, KLUJBER 9 (2), MÉSZÁROS 1, HÁFRA 8, Kovacsics 1 (1), Schatzl 3.Csere:Szikora (kapus), Klivinyi 2, HORVÁTH D., Márton 4, Tóth N. 1, Faluvégi 1, Klikovac.Edző:Elek Gábor
LJUBLJANA:Marincek – Baric 4 (3), Cakalu 1, Perederij 3, Vucko, Stanko 3, MAVSAR 8.Csere:Vojnovic (kapus), Krsnik, Zulic 2, Krajnc, Zabjek 2, Amon 1, RISZTOVSZKA 3.Edző:Uros Bregar
Az eredmény alakulása.5. perc: 3–1. 14. p.: 9–4. 23. p.: 11–9. 30. p.: 16–10. 47. p.: 23–20. 57. p.: 30–24
Kiállítások:10, ill. 8 perc
Hétméteresek:4/3, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Nem gondolkodtunk azon, hogy mi lenne jobb, Rosztovba vagy Metzbe utazni, mert az volt a fontos, hogy a szurkolóinkat kiszolgáljuk. Fiataljaink sokat tettek ezért, és Tóth Nikolett BL-bemutatkozása is jól sikerült. Nem tetszett, és kár, hogy a második félidőben vesztettünk a dinamikánkból, magunknak lassítottuk az iramot.

Uros Bregar:– A BL-sorozat legrosszabb meccsét játszottuk. Fantasztikusan védett Bíró Blanka, ezért a biztos helyzeteinket sem tudtuk belőni.