Női kézi BL: Háfra Noémi lett a forduló legjobb játékosa

2019.03.15. 11:08
Háfra Noémi kapta a legtöbb szavazatot, így ő lett az előző forduló legjobb játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A Ferencváros junior világbajnok irányító-átlövője nyolc gólt dobott a középdöntő hatodik fordulójában, a Krim Ljubljana elleni 31–27-re megnyert mérkőzésen.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 6. FORDULÓ
2. CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KRIM LJUBLJANA (szlovén) 31–27 (16–11)
Érd, 2000
néző. V: I. Covalciuc, A. Covalcius (moldovaiak)
FTC: BÍRÓ – Lukács 1, KLUJBER 9 (2), MÉSZÁROS 1, HÁFRA 8, Kovacsics 1 (1), Schatzl 3. Csere: Szikora (kapus), Klivinyi 2, HORVÁTH D., Márton 4, Tóth N. 1, Faluvégi 1, Klikovac. Edző: Elek Gábor
LJUBLJANA: Marincek – Baric 4 (3), Cakalu 1, Perederij 3, Vucko, Stanko 3, MAVSAR 8. Csere: Vojnovic (kapus), Krsnik, Zulic 2, Krajnc, Zabjek 2, Amon 1, RISZTOVSZKA 3. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 14. p.: 9–4. 23. p.: 11–9. 30. p.: 16–10. 47. p.: 23–20. 57. p.: 30–24
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Nem gondolkodtunk azon, hogy mi lenne jobb, Rosztovba vagy Metzbe utazni, mert az volt a fontos, hogy a szurkolóinkat kiszolgáljuk. Fiataljaink sokat tettek ezért, és Tóth Nikolett BL-bemutatkozása is jól sikerült. Nem tetszett, és kár, hogy a második félidőben vesztettünk a dinamikánkból, magunknak lassítottuk az iramot.
Uros Bregar: – A BL-sorozat legrosszabb meccsét játszottuk. Fantasztikusan védett Bíró Blanka, ezért a biztos helyzeteinket sem tudtuk belőni.