Elképesztő küzdelemben, hetesekkel elbukott az ETO a BL-döntőben

CS. Z.CS. Z.
2016.05.08. 17:10
A CSM Bucuresti ünnepelhetett a budapesti finálé után (Fotó: Veres Viktor)
A szenzációs Isabelle Gulldén vezette CSM Bucuresti hatalmas csatára késztette a Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében, és hétméteresekkel elhódította a BL-serleget Budapesten. Az ETO a rendes játékidő és a hosszabbítás végjátékában is vezetett, ám a CSM nem adta meg magát, és története során először elnyerte a trófeát.

CSM BUCURESTI:
GRUBISIC – C. MARTÍN 3, L. Jörgensen, Bradeanu, Torstensson 3, MANEA 3, Fisker. Csere: PESSOA (kapus), GULLDÉN 14 (8), Rodrigues 1, Varzaru 1, Curea. Vezetőedző: Kim Rasmussen
GYŐRI ETO:
GRIMSBÖ – Orbán Adrienn, Sulland 3 (3), GROOT 4, H. LÖKE 8, AMORIM 5, Kovacsics 2. Csere: Kiss É. (kapus), Broch 1, Alstad, Knedlíková 1, Görbicz 1 (1). Vezetőedző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–1. 10. p.: 3–4. 15. p.: 4–5. 20. p.: 7–9. 25. p.: 10–10. 32. p.: 14–12. 38. p.: 14–15. 46. p.: 18–17. 52. p.: 19–20. 57. p.: 21–21. 63. p.: 22–24. 68. p.: 24–25
(14–16)

ÉLŐ HÍRFOLYAM ÉRDEKESSÉGEKKEL, FRISS INFORMÁCIÓKKAL – ITT!

Grimsbö – Kovacsics, Amorim, Groot, Löke, Sulland (Broch), Orbán A. összeállításban kezdett az ETO, azaz a tegnapi, Buducsnoszt elleni meccshez képest a sérült Hársfalvi helyén ezúttal Kovacsics szerepelt a szélen, jobbátlövő poszton pedig Sulland kapott lehetőséget.

Akárcsak szombaton, ezúttal is idegesen kezdett az ETO, de vele tartott a CSM is. A 4. percig kellett várni az első találatra, Löke vette be korábbi csapattársa, Grubisic kapuját. A norvég beálló egészen parádésan kezdett, ugyan volt két kimaradt ziccere – egy rá nem jellemző módon, indulás után –, de a győriek első négy góljából hármat ő jegyzett, mindegyik klasszisteljesítmény volt, és egy hetest is kiharcolt. A másik oldalon is volt azonban egy elismerésre méltó északi teljesítmény, Gulldén szerezte a bukarestiek első öt gólját! Ezzel egyrészt eldöntötte, hogy ő lesz a szezon gólkirálynője, másrészt tartotta a csapatát egálon (2–2, 5–5)

Először a 18. percben alakult ki a felek között kétgólos különbség (8–6), Broch előretörése után, Kim Rasmussen azonnal időt is kért. Amorim varázslatos passzal hozta helyzetbe az újabb gólt szerző Lökét, majd a brazil átlövő kiharcolt egy büntetőt is, ráadásul Torstenssont kiállították a játékvezetők, ám nem sokkal később ment utána Groot is, így nem tudott meglépni a győri csapat, Rodrigues egyenlített (10–10).

A félidő utolsó tíz percére felállt fal ellen tanácstalanná vált a magyar együttes, a helyzetet pedig súlyosbította Amorim kétperces büntetése, a CSM kihasználta az elbizonytalanodást, és Gulldén időn túli hetesével átvette a vezetést (12–13) – 2–1 után újra…

A második félidő úgy indult, hogy Gulldén fölé pattintott egy lövést (ez volt részéről az első elhibázott próbálkozás…), Amorim egyenlítő gólja után (14–14) pedig úgy először igazán lelkesedett be a közönség. A Lökével összefejelő Sullandot le kellett támogatni, de a 40. percben egy agilis indulással Groot is megérkezett a meccsbe (15–16), Rasmussen pedig jobbnak látta megnyugtatni az előző percekben sokat hibázó csapatát.

Amorim húzta az ETO-t, Gulldén pedig továbbra is a CSM-et, óriási meccs lett a döntőből. A fekete mezesek újra átvették a vezetést, miután Grubisic elkapta a fonalat, pár percen belül két ejtést is leszedve pedig a győriek önbizalmát is megtépázta (18–19).

Groot és Löke góljával átvette a vezetést a Martín-csapat, a spanyol edző hét perccel a vége előtt így előnynél kérhetett időt, ám Görbicz nem tudta két gólra növelni a fórt, Grubisic szépen „betakarta” szélről. Groot ugyan megduplázta az előnyt, de az az 57. percre villámgyorsan elolvadt. Rasmussen merészet húzott azzal, hogy az utolsó percekre beküldte a kapuba Mayssa Pessoát, ám bejött, a brazil kapus két védéssel jelezte, teljes hőfokon szállt be a döntőbe.

Grimsbö is védett két óriásit, egy perc maradt, a Kovacsics kiharcolta heteshez Görbicz állt oda (a büntetőket addig hibátlanul dobó Sulland továbbra is a fejét fogta), nem hibázott, Torstensson viszont másodpercekkel a vége előtt egyenlített. 22–22 – hosszabbítás!

Amorim góljával kezdődött a ráadás, majd Grimsbö védett. Bradeanu kiállítását gyorsan kihasználta Knedlíková révén az ETO, ám a CSM hosszan tudott támadni, így forduláskor 24–22-t mutatott az eredményjelző. Torstensson villámgyorsan csökkentette a hátrányt, ám amikor Groot csuklóból a hálóba küldte a labdát, az egész csarnok talpon volt. Manea találata után Rasmussen csapatának ismét egy perce maradt az egyenlítésre, és Amorim kiállítása, illetve az elképesztő meccset játszó Gulldén hetese után ez sikerült is. 25–25 – jöhettek a hétméteresek!

Gulldén kezdte a sort, a meccs legjobbja nem hibázott, Kovacsics egyenlített. Martín Kiss-sel szemben bedobta, Grooton viszont kifogott Pessoa, akárcsak Lökén, és mivel Rodrigues közben nem hibázott, Bradeanu a trófeáért dobhatott. És a jobb felső sarokba vágta a labdát. A CSM – nem érdemtelenül – ünnepelhetett, a győrieknek maradt az ezüst.

A final four MVP-je az épp a győriektől egy év csalódás után a CSM-hez távozó Jelena Grubisic lett.

„SOSEM ÉREZTEM MÉG MAGAM ILYEN ROSSZUL!”

A HETESEK

VÉGE, A BAJNOKOK LIGÁJÁT A CSM BUCURESTI NYERTE!

lőtte az elsőt, és ezt is belőtte. 25–26

70. perc: Vége a rendes játékidőnek, hetesek döntenek. 25–25
70. perc:
A hetest Gulldén végezte el, és nagyon biztosan belőtte. 25–25
70. perc: Martín
került helyzetbe, lerántották, hetes.
70. perc: Fél perc van hátra.
70. perc: Torstenssonnal
szabálytalankodott Amorim, majd megint Torstensson lőhetet, Amorim lecsapta, kiállították.
69. perc: Amorim
lövése nem volt jó, aztán torkon ragadták. Passzívnál támadhattunk, és elvették.
68. perc: Manea
fordult be beállóból, és biztosan belőtte. 25–24
67. perc: Groot
vállalta el talpról, és bevágódott a labda a kapu közepébe. 25–23
67. perc:
Belemenés Amorimnál. Kár érte. Rossz passz a románoknál, jöhetünk!
66. perc: Torstensson
könnyedén felugrott, és nagy gólt lőtt. 24–23
66. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második felvonása.

65. perc: Vége a hosszabbítás első felvonásának, kettővel vezet a Győr. 24–22
65. perc: Martín
ejtése a kapufáról jött ki.
65. perc:
Végre elvették, három góllal is vezethet a Győr. De nem, mert eladtuk a labdát.
64. perc:
Passzív a románoknál, ehhez képest sokáig támadhatnak.
63. perc: Knedlikovára
játszották ki a figurát, ő pedig belőtte. 24–22
62. perc: Lökét
lökték, Amorimot megfogták. Passzív a Győr, Löke befordult, és emberelőnyt harcolt ki. Bradeanu ment ki.
62. perc: Torstensson
lövését védte Grimsbö.
61. perc: Amorim
volt aktív, és a jobb alsóba lőtt. 23–22
61. perc:
Elkezdődött a hosszabbítás első félideje.

Kétszer öt perc hosszabbítás

60. perc: Vége a rendes játékidőnek, jön a hosszabbítás. 22–22
60. perc:
Győri időkérés. 3 másodperc van hátra.
60. perc:
Kapus nélkül támad a Bukarest. Torstenson felugrott, és egy sáncoló kézen megpattant a labda, így bepattant a lövés. 22–22
60. perc: 15 másodperc van hátra, és a CSM időt kért.
60. perc: Görbicz
állt a labda mögé, és belőtte! 22–21
60. perc:
Belül védekezésért hetes a Győrnek! Kovacsics harcolta ki.
59. perc: Gulldén
58. perc: Grimsbö
nagy védése után támadhatott a Győr a vezetésért. Amorim lövését viszont Pessoa kifogta.
57. perc: Groot
lövését védte Pessoa.
57. perc: Gulldén
már 13 gólnál jár, ezt is belőtte. 21–21
56. perc: Alstad
lövése nem volt valami jó, simán védett Grubisic.
55. perc: Martín
a szélről nagyon belőtte. 21–20
55. perc: Groot
lőtte el remek ütemben Kovacsics átadását, és a labda a hálóba jutott. 21–19
54. perc: Bradeanu
lőtt mellé, az ellentámadásból Amorim lőtt fölé, de lökték.
53. perc:
Passzívnál támadott a Győr, Görbicz a szélről a kapusba lőtt.
53. perc:
Lépéshiba Bradeanunál, támadott a Győr, Ambros Martín időt kért.
51. perc:
Belemenés a románoknál, Löke szenzációs befordulása után pedig már itt az előny! 20–19
50. perc: Groot
talpról eresztett el egy bombát, amely be is jutott a kapuba. 19–19
49. perc:
Belül védekezésért hetes a CSM-nek. A hetest Gulldén megint bedobta. 18–19
48. perc:
Támadó szabálytalanság a Bukarestnél, Löke került helyzetbe, bevetődött, és belőtte. 18–18
48. perc: Löke
ejtését Grubisic kifogta.
47. perc: Knedliková kihagyta a helyzetét, a románok eladták a labdát.
46. perc: Amorim
kihagyta a helyzetét, Martín viszont bevágta. 17–18
45. perc: Gulldén
tizenegyedik góljával újra egyenlő. 17–17
45. perc:
Labdát szereztünk, nem sikerült a gyors indítás, kezdtük elölről a támadást. Amorim nagy átlövése a bal alsóba vágódott. 17–16
43. perc:
Eladtuk a labdát, Gulldén belemenését nem vették észre a bírók.
42. perc:
Hetest kaptak a románok belül védekezés miatt. A hetest Gulldén lőtte, és a jobb alsóba talált. 16–16
42. perc: A CSM időt kért.

41. perc: Újabb labdaszerzés után felállt a Győr, de Broch ellen ítéltek.
40. perc:
Labdát szereztünk, Groot vágtatott előre, és bevágta a ziccert. 16–15
40. perc: Löke
labdát szerzett, de ziccerben mellé perdített.
39. perc: Amorim
lövése ezúttal fölé pattant.
39. perc: Löke
és Sulland összefejelt, ápolni kellett őket.Sullandot le kellett kísérni.
39. perc: Manea
beállóból egyenlített. 15–15
38. perc:
Ziccert hibázott Gulldén, de aztán Kovacsics is a kapusba lőtt.
37. perc: Amorim
nagyon vállalkozó kedvű. Ezúttal lepattant a lövése, de így is bement. 15–14
36. perc:
Passzív játék a CSM-nél, el is vesztették a labdát.
35. perc:
Rossz passz a Bukarestnél, az egyenlítésért jöhetett az ETO. Amorim ment fel, és bepattant a lövés. 14–14
34. perc: Kovacsics
magára maradt, betört, és gólt lőtt. 13–14
34. perc: Varzaru
kapta jobb szélen ziccerben, de fölé lőtt.
33. perc: Sullandot
lesáncolták, sarokdobás a Győrnek. Megint Sulland lőtt, Grubisic védett.
32. perc: Rodrigues
betörése után nem kapott hetest, néhány másodperccel később Manea viszont igen. A hetest Gulldén megint belőtte. 12–14
31. perc:
Kiegészült a Győr, Kovacsics lövése a kapufáról jött ki.
31. perc: Gulldén
első rossz lövése. Nem bántuk...
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, vezet a CSM Bucuresti. 12–13
30. perc:
Belül védekezésért időn túli hetes a CSM-nek. A hetest Gulldén végezte el, ezúttal is magabiztosan. 12–13
30. perc: Sulland
kissé jobbról nem tudta ellőni a labdát Grubisic lába között.
30. perc: Győri időkérés.
29. perc: Amorim
visszahúzta Rodríguest, és ez két percet ért. Varzaru igen gyorsan eredményes volt a jobb szélről. 12–12
28. perc: Alstad
lövését lesáncolták, maradt a labda az ETO-nál. Hetest kapott a Győr. A hetest Sulland a jobb fölsőbe vágta. 12–11
27. perc: Manea
fordult be, visszahúzták, hetest kapott. A hetest Gulldén kis szerencsével belőtte. 11–11
26. perc: Löke
szenzációs! Most is befordult, és belőtte. 11–10
26. perc: Amorim
befordult, de szabálytalanul, támadhatott a vezetésért a Bukarest, ám elrontotta a ziccert.
25. perc:
Passzív volt a Győr, elvesztette a labdát, de Knedlíková lehalászta a gyors indítást.
24. perc: Martín
ziccerét védte lábbal Grimsbö. Rodrígues harcolta ki magának a helyzetet, és belőtte. 10–10
23. perc: Amorim
lövését védte Grubisic.
23. perc:
Heteshez jutott a CSM Bucuresti. Gulldén állt oda, és a kapu közepébe pattintott. 10–9
22. perc: Grootot
küldték ki két percre, mert lerántotta Rodríguest.
21. perc:
A hetest Sulland végezte el, és a kapu bal oldalába pattintott. 10–8
21. perc: Torstensson
szabálytalankodott hetest érően Amorimmal, ki is állították két percre.
21. perc: Martín
kígyózott át a győri védelmen, és kilőtte a kapu bal oldalát. 9–8
20. perc:
Újabb belemenés Rodríguesnél, majd Amorimnál is ugyanazt fújták.
20. perc: Amorim
hát mögötti átadását Löke váltotta gólra. 9–7
19. perc:
Hosszan támadott a CSM, Manea pedig beállóból volt eredményes. 8–7
18. perc: A CSM időt kért.
18. perc:
Eladott labda a románoknál, Broch indult, kapta is a labdát, és bevágta a ziccert. 8–6
18. perc:
Lökére lehetett számítani, ezúttal is belőtte, ahogy kell. 7–6
17. perc: Torstensson
törte meg a jeget, Gulldén után már ő is gólt szerzett a Bukarestben. 6–6
17. perc: Amorim
betörése előtt nem tudtak megállni a védők, ő pedig a jobb alsóba pattintott. 6–5
16. perc: Martín
előtt a hatoson belül védekeztek, ez hetes. A hetest Gulldén végezte el, és a hálóba pattintott. 5–5
16. perc: Sulland
jó lövése sem ment be, mert védett Grubisic.
16. perc:
Újabb belemenés Rodríguesnél, Rasmussen edző sárga lapot kapott reklamálásért.
15. perc:
Belemenés Rodríguesnél, Grootot lökték, de a bírók nem fújtak.
13. perc: Löke
fordult be, és kiharcolt egy hetest. A hetest Sulland a bal fölsőbe vágta. 5–4
13. perc:
Volt egy lány, aki nagyon belőtte magát... Ez Gulldén, aki egyenlített is. 4–4
12. perc:
Belemenés az ellenfélnél, de Amorim a kapufát döngette meg.
12. perc:
Lépéshiba a Bukarestnél, Orbán ejtése viszont nem volt kellőképpen magas ívű, Grubisic lehalászta.
11. perc:
Gyors indítás után Löke Grubisicba lőtt.
10. perc: Szépségdíjas gól. Löke
egészen lehetetlen testhelyzetből, a levegőben úszva talált be. 4–3
9. perc: Gulldént
nem tudtuk tartani... Ezúttal távolról, a szaggatottról bombázott a hálóba. 3–3
9. perc: Jörgensen
lőtt fölé, majd Amorimnál láttak lépéshibát a bírók.
8. perc: Fisker
lövése nem sok vizet zavart, az ellentámadásból viszont Kovacsics a bal szélről szép gólt szerzett. 3–2
7. perc: Sulland
nagy lövése a kapufáról jött vissza, úgy, hogy maradt a labda a Győrnél, Löke pedig beállóból egyenlített. 2–2
6. perc: Gulldén
maradt nagyon egyedül a hatoson, be is lőtte. 1–2
5. perc: Löke
kapott remek labdát, Grubisic viszont kiválóan védett.
4. perc: Gulldén
tört be, és könnyen pattintott a hálóba. 1–1
4. perc: Jörgensen
lövése mellé ment, az ellentámadásból Löke befordult, és a hálóba lőtt. 1–0
3. perc: Sulland
nem túlságosan helyezett lövését védte Grubisic.
2. perc: Martín
lőtt, ám hibázott. Jöhetett előre a Győr. Amorim lövése a sáncról ment ki.
1. perc: Amorim
lövésével indult a meccs, de lebirkózták, majd Groot lövése a sáncban halt el.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Az ETO tiszta zöldben, a Bukarest tiszta feketében játszik.