Ez nehéz szülés volt! Két góllal verte a Buducsnosztot a Győr

2020.02.01. 16:50
A női kézilabda Bajnokok Ligájában az eddig veretlen Győri Audi ETO KC a montenegrói Buducsnosztot fogadta, és két góllal legyőzte (26–24), amivel nagy lépést tett a csoportból való továbbjutás felé. A zöld-fehérek már öt góllal is vezettek a második félidőben.
Amorim (labdával) öt gólig jutott (Fotó: Török Attila) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ
2. FORDULÓ
2. CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 26–24 (15–12)
Győr, 5467 néző. V: Mandák, Rudinsky (szlovákok)
GYŐR: LEYNAUD – Knedlíková 3, K. Bulatovics 3, S. Oftedal 2, Brattset 2, E. AMORIM 5, Fodor Cs. 2. Csere: Kiss Éva (kapus), Edwige 1, A. KURTOVIC 7 (6), V. Kristiansen, Nze Minko 1
Edző: Danyi Gábor
BUDUCSNOSZT: Rajcsics – RADICSEVICS 10 (6), Lazovic 3, Raicsevics 2 (1), Brnovics, JAUKOVICS 4, Mehmedovics 4. Csere: Sando (kapus), Ramuszovics, Vujovics 1
Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 5–5. 21. p.: 10–8. 28. p.: 14–11. 37. p.: 18–14. 46. p.: 20–18. 53. p.: 25–20. 56. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 8/7
Danyi Gábor: –
Nagyon kemény mérkőzést játszottunk kiváló csapat ellen, a fizikai erőkifejtés mellett a taktikai csata is kiélezett küzdelmet hozott. Nem vagyunk ugyan a legjobb formában, de hozzá kell tennem, hogy akaratban, küzdeni tudásban talán most nyújtotta a legtöbbet csapatom.
Dragan Adzsics: – Élvezetes mérkőzés végén kell kifejeznem elismerésemet a szoros küzdelmet végül megnyerő hazai együttesnek. Mindent egybevetve elégedett vagyok csapatom teljesítményével, ennek az összecsapásnak a tanulságai a későbbiekben sokat jelenthetnek még nekünk.

A MÉRKŐZÉS UTÁN DANYI GÁBOR ÉS KISS ÉVA HOSSZABBAN IS ÉRTÉKELT AZ NSO TV-NEK.

Mondhatni, szokatlan előzmények után várta a Győri Audi ETO KC a Buducsnoszt elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést, hiszen a BL-ben 32 meccse veretlen zöld-fehérekkel 2017 áprilisa óta először fordult elő, hogy nyeretlenül vívjanak meg két egymást követő mérkőzést. Akkor a Ferencváros elleni Magyar Kupa-döntő után a Metz elleni BL-negyeddöntőben kaptak ki, most meg a Siófok utáni bajnoki vereséget követte a francia Brest elleni iksz a legutóbbi BL-meccsükön.

Érződött is a mérkőzés elején, hogy kicsit kizökkent az ETO a megszokott kerékvágásból, s jó öt percig kellett várni az első győri gólra, s újabb öt percig arra, hogy a hazaiak előnyét mutassa az eredményjelző (5–4). A félidő második felében viszont már megemberelte magát a Győr, és szép fokozatosan elhúzott előbb kettő, majd három góllal – ennyi lett a különbség a szünetre is, 15–12-vel mentek pihenni a csapatok.

Az ETO játéka kicsit döcögött, ahogy a Buducsnoszté is, az első félidőben mindkét csapatnál előfordultak bosszantó hibák – a vendégeknél több –, miközben a sorozat góllövőlistáját vezető Jovanka Radicsevics termelte a gólokat, hetesből, akcióból egyaránt, a végére tízig jutott.

A második félidőt megint lassabban kezdte a Győr, ismét hosszú perceket kellett várni az első hazai gólra, ám ezzel a vendégek nem tudtak élni, így hamar négyre nőtt a különbség. Szűk tíz perc után aztán Estelle Nze Minko pályára küldésével próbálta meg meglepni a vendégeket Danyi Gábor vezetőedző, ami rövid ideig sikerült is, ám éppen a francia balátlövő kiállítása alatt és után sikerült megfelezniük az előnyt a vendégeknek.

A szélsőjáték felélesztésével azonban megfelelő választ rántott elő a kalapból a Győr, s a hajrá kezdetén alakult ki a két csapat között a legnagyobb, ötgólos különbség (25–20). A hajrában pedig mintha az ETO elhitte volna, hogy megvan már a győzelem, a Buducsnoszt egy időkérés után ismét visszajött két gólra, ám ennél jobban már nem sikerült megközelítenie ellenfelét, amely újabb sikerével nagy lépést tett a továbbjutás bebiztosítása felé. 26–24

2. FÉLIDŐ

60. perc: Jaukovics lövése még beakadt, 26–24, ez a vége! Nyert a Győr!

60. perc: Amorim lövését védi Rajcsics. Montenegrói időkérés.

59. perc: Nem jön, győri időkérés. Rossz lövés, Amorim volt az. A montenegrói támadás sem eredményes, aztán Knedliková szerez labdát.

58. perc: Láb, és lépés a montenegróiaknál egymást követően, csak utóbbit fújják be a bírók, jöhet a győri támadás.

57. perc: Brattset harcolt ki hetest. Kurtovic belövi! 26–23!

56. perc: Mehmedovics kanyarodik fel a szélről és lövi meg a negyedik gólját, 25–23.

55. perc: Lazovic csökkenti a különbséget négyre, Jaukovics pedig háromra, 25–22.

54. perc: Időkérés a vendégeknél.

53. perc: Nze Minko előtt zárt össze a védelem, szabaddobás.Nze Minko remek bejátszása után Brattset beállóból, öt a különbség! 25–20!

52. perc: Knedliková a másik szélről! Kiváló befejezés, 24–20! Megint egy hetes, Radicsevics lövését kivédi Kiss Éva!

51. perc: Remek játék! Kurtovic tette le a balszélre Fodornak, aki nem is hibázott, okosan visszahúzta a rövidre, 23–20.

50. perc: Radicsevics tizedik gólját is megszerezte... 22–20.

49. perc: Knedliková a szélről eredményes Kurtovic jó lepassza után, 22–19.

49. perc: Győri időkérés.

48. perc: Most Vujovics harcolt ki hetest Oftedallal szemben, Leynaud kap egy sárgát reklamálásért, és jön Kiss Éva a helyére, de nem tud védeni, Radicsevics már kilenc gólnál jár, 21–19.

47. perc: Amorim harcol ki hetest, Kurtovic ezt is belövi, 21–18.

46. perc: Vujovics klasszikus átlövésből szerzi első gólját, feljöttek kettőre... 20–18.

45. perc: Rossz bejátszás Kurtovicnak, támadhatnak a vendégek...

44. perc: Mehmedovics gólja után Oftedalt nyomják el lövés közben, se két perc, se hetes...

43. perc: Radicsevics góljára Oftedal remek ejtéssel válaszol a szélről, 20–16.

42. perc: Raicsevics játssza el a nagy halált, Nze Minko kap két percet, az úri közönség pfujol... –joggal.

42. perc: Nze Minko szerez labdát, végigrobog a pályán és be is vágja, 19–15.

41. perc: Jó bejátszás után Fodor két kapufás lövése nem megy be...

40. perc: Kurtovic takarásból lőtt, aztán Fodor szedte össze a lecsorgót, majd kapura fordult, de belesípoltak.

39. perc: Nze Minko érkezik az ETO-ba, épp amikor labdát szerez a Buducsnoszt. Brattset szabálytalankodik hetest érően, Radicsevics nem hibázik most sem. A hetedik góljánál jár... 18–15.

38. perc: Edwige szerzett labdát! Kristiansen lövését védte Sando. Rossz passz a szélre Jaukovicstól.

37. perc: Letelt a kiállítás, egyenlő a létszám.

36. perc: Lazovic belemenése gyorsan véget vetett a montenegrói támadásnak, aztán Kurtovic jobbról lő szép gólt, 18–14.

35. perc: Brnovics kapott két percet – végre. Amorim nagy testcselekkel jutott el ziccerig, nem is hibázott, 17–14!

35. perc: Itt az első hetes is a második félidőben Radicsevics értékesítette, 16–14.

34. perc: Amorim talpról megsuhintja, meglepte vele a kapust, 16–13!

33. perc: Katarina Bulatovics lövése akad el a sáncban, Jaukovics pedig megszerzi az első gólt a második félidőben, 15–13.

32. perc: Brnovics tarolja le Amorimot. Nincs hetes. Passzívot jeleznek a bírók, Amorim lövése nem jó, ahogy Sando hosszú indítása sem, ismét a Győrnél a labda.

31. perc: A Győr kezdi a játékrészt. Fodor lövését védi Sando.Leynaud bravúrral hárítja Lazovic betörését.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Leynaud védéssel búcsúzik a félidőtől, ahogy Sando is és ezzel vége. 15–12!

29. perc: Győri labdaszerzés, után Oftedal lő rosszul.

28. perc: Meg is van, Amorim pontos pattintott lövése köt ki a kapuban, 14–11! Gyors és szép válasz Lazovictól, majd Raicsevics két kézzel ellöki Oftedalt, hetes, Kurtovic ezt is bevágja! 15–12!

28. perc: Raicsevics kapufát talál, győri időkérés, lehet menni a háromért!

27. perc: Edwige nem érti miért fújtak hetest a bírók, Raicsevicset ez viszont nagyon hidegen hagyja, 12–11. Oftedal összeszed egy nem túl jó passzt, és bedobja, 13–11!

26. perc: Csúnyán alátámaszt a lövéshez ugró Amorimnaek Brnovics, hetes. Kurtovics leülteti Sandót és fölötte könnyen bedobja, 12–10!

25. perc: Kristiansen lövését védi Sando.Rossz passz a szélre Mehmedovicsnak.

24. perc: Radicsevics szerzi a vendégek tizedik gólját. 11–10.

23. perc: Lazovic vitte földre a betörő Kristiansent, csak szabaddobás. Aztán már hetes, amikor Kristiansen Brnovics a levegőben meglöki, Kurtovic nem hibázik a vonalról, 11–9!

22. perc: Kristiansen ejti el a labdát, aztán majdnem visszaszerzi, de hetest fújnak a bírók. Radicsevics nem ront, 10–9.

21. perc: Időkérés a Budocsnosztnál.

20. perc: Elveszik a vendégektől a labdát a bírók, megint támadhat a kétgólos különbségért az ETO. Katerina Bulatovics harmadik góljával meg is van, 10–8!

19. perc: Fodor is feliratkozott a gólszerzők közé, a balszélről volt eredményes, 9–8.

18. perc: Lazovic tisztán törhetett be jobbról, 8–8.

17. perc: Egy rossz bejátszás nálunk is, de Raicsevics szabálytalansága miatt, sárga lap. Amorim bombáz csúnyán fölé.

16. perc: Rossz passz a szélre, támadhat a Győr a kétgólos vezetésért. Bátortalan lövés Katarina Bulatovicstól, majd egy rossz passz a vendégeknél.

15. perc: Amorim újabb gólja után kapust cserélnek Rajcsics helyén Sando véd, 8–7! Letelt a kiállítás.

14. perc: Amorim bejátszása után Brattset szerzi meg első gólját, amire Radicsevics megint gyorsan válaszol, 7–7!

13. perc: Edwige kapja a meccs első két percét. Mehmedovics a szélről büntet, 6–6!

12. perc: Amorim a szélről eredményes, 6–5!

11. perc: Gyorsan jön a montenegrói válasz, Raicsevics volt az, 5–5.

10. perc: Kristiansen jó védekezése után passzívba hajlik a vendégakció, végül eladják, aztán a gyors indítás pontatlan, de Edwige nagy nehezen begyűjti, végül Bulatovics góljával már a Győrnél az előny, 5–4!

9. perc: Amorim szép cselek után harcolt ki hetest, Kurtovic magabiztosan bevágja, 4–4!

8. perc: Oftedal lekészítése után Katerina Bulatovics a kilencesről lő nagy gólt, Mehmedovics gyorsan válaszol, 3–4!

7. perc: Szép lejátszás a szélre Knedlikovának, nem is hibázik, 2–2! Raicsevics harcolt ki újabb hetes, Radicsevics megint értékesíti, 2–3.

6. perc: Edwige kap sárgát, hetes, Radicsevics bevágja, 1–2!

5. perc: Katerina Bulatovics lőtt mellé, a túloldalon pedig Leyanud véd. Jó bejátszás után Edwidge beállóból egyenlít, 1–1!

4. perc: Labdaszerzés után Oftedal robog ziccerig, de a kapufát találja el... Mehmedovics a balszélről keresztbe lő a kapu előtt.

3. perc: Jaukovics szerzi az első gólt, balról betörésből eredményes, 0–1!

2. perc: Amorin rossz lövése után egy hiba a vendégeknél is, aztán Knedliková lövése sem jó.

1. perc: A vendégek kezdték a mérkőzést. Leynaud remek védéssel kezd, Raicsevics próbálkozott jobbról.

Szól a BL-himnusz.

Köszöntjük olvasóinkat! A csapatok bevonulása zajlik, a vendégek elsőként, aztán a győriek érkeznek .

ÉRDEKESSÉGEK, ELŐZMÉNYEK

A Győr szokatlan helyzetből várja a mérkőzést, miután legutóbbi két mérkőzésén nem tudott győzni: előbb a Siófoktól szenvedett vereséget az NB I-ben, majd a Bretagne ellen ikszelt a Bajnokok Ligájában – ugyanakkor utóbbi sorozatban veretlen.

Mindkét csapatban találunk olyat, aki nem is olyan rég még a mai ellenfélnél szerepelt: a Győrben Katarina Bulatovics három különböző időszakban (2008–2012, 2014–2017 között és az elmúlt idényben) is szerepelt hazája élcsapatában. A Buducsnoszt szélsője Jovanka Radicevics 2011–13 között szerepelt a győrieknél. Jelenleg egyébként vezeti a BL góllövőlistáját 59 találattal.

A két klub 19 alkalommal találkozott a BL-ben, 11 győri győzelem és 5 döntetlen mellett 3 siker áll a Buducsnoszt neve mellett, de csak egy vendégként.