Javított a Fradi! Nagy küzdelemben Podgorica-verés

2013.10.13. 17:53
A Buducsnoszt keményen védekezett, de Tomoriék a második félidőben megtörték az ellenállást (Fotó: Tumbász Hédi)
A Ferencváros 27–25-re győzött a Buducsnoszt Podgorica ellen Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának második fordulójában, így a súlyos dániai vereség után megszerezte első pontjait a főtáblán.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Ellentétes előjelekkel várhatta a BL-csoportkör második fordulóját az FTC és a Podgorica. A magyar együttes súlyos vereséget szenvedett Dániában a Midtjyllandtól, míg a Buducsnoszt biztosan intézte el a Lublint. Ahhoz, hogy ne kerüljön még nagyobb lépéshátrányba a népligeti együttes, mindenképpen hoznia kellett az első hazai találkozóját.

REAKCIÓK
Elek Gábor: (…) „Vácon valóban volt pár nem oda illő jelenet, de nekem sohasem volt bajom a szurkolókkal. Én is közülük kerültem ki, úgyhogy ezt a témát félre is tehetjük…”
Tomori Zsuzsanna: „Jó lenne, ha idegenben is meg tudnánk verni a Budut, és itthon az FCM-et, minden pont kell nekünk!”
Szucsánszki Zita: „Borzasztóan nagy a tét, de ez csapat többször bizonyította már, hogy talpra tud állni.”
A TELJES NYILATKOZATOKAT ITT OLVASHATJA!

Ahogy azt már az elmúlt időszakban megszokhatták a ferencvárosi szurkolók, Szucsánszkiék ismét Dabason játsszák hazai találkozóikat a legrangosabb európai kupasoroztaban. A szintén fanatikus drukkereiről ismert Podgoricát közel ötven szimpatizánsa kísérte el hazánkba, akik már a kezdés előtt hangpárbajt vívtak a Fradi B-közepével. Hangos füttykoncert mellett zajlott a vendégek bemutatása.

A 2012-es győztes, a nyáron többek között a román Cristina Neaguval, a dán Camilla Dalbyval és a horvát Marta Zdericcsel megerősített Buducsnoszt hozta a várható kemény, verekedős játékát, de a Fradi jól kapta el a rajtot, és Kovacsicz Mónika valamint Zácsik Szandra találataival rendre két góllal tudott vezetni. A szívós montenegróiak azonban nem szakadtak le, sőt Radmila Petrovics harmadik gólja révén a 12. percben először vezettek (6–7).

A fehérorosz bírókettős több kétpercest is kiosztott a vendégek játékosainak (különösen az első eset volt látványos, amikor Dragana Cvijics „leütötte” Zácsikot), de az emberelőnyök csak arra voltak jók, hogy a Fradi könnyebben tudjon feljönni ikszre. A Podgorica létszámhátrányban kínaiból is gólt tudott szerezni, Elek Gábor a 22. percben kérte ki első idejét. Miközben a félmeztelenre vetkőzött montenegrói szurkolók balhéztak egy kicsit, az FTC visszavette az előnyt, de a félidő hajráját elrontotta, emberelőnyével sem tudott élni, a labdát is többször eladta, így 13–13 volt az állás a szünetben.

Régi taktika, klasszis megoldások, türelmes támadójáték

Elek Gábor az első félidőben nem igazán cserélt (Nerea Pena csak hetest lőni jött be), a beállóban azonban mindhárom játékos szerepet kapott, kellett is oda az erő a Cvijiccsel való birkózáshoz. A második játékrészt is jól kezdte a Fradi, Szucsánszki Zita is feliratkozott a góllövők közé (rögtön kétszer is), és percek alatt összejött egy háromgólos fór. Sokáig nem tartott, Mészáros Rea kiállítását kihasználva pillanatok alatt ott volt az ellenfél mínusz egynél. A magyar csapat kapujába beálló Szikora Melinda több védéssel mutatkozott be, a jobb szélen játszó Petrovicsra viszont neki sem volt ellenszere. A 46. percben volt újra döntetlen az eredmény (21–21), Elek ki is kérte második idejét.

A hajrához érve az FTC nagyot küzdve tartotta előnyét, Tomori pedig magára vállalva a felelősséget, bombagólokkal tolta csapata szekerét. Szikora védései is kellettek ahhoz, hogy az utolsó öt perc kezdetekor 26–23-ra vezessenek a zöldek. A hátra levő időben már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a Ferencváros, 27–25-tel lett meg az első siker a csoportkörben.

FTC:
Abramovics – Kovacsicz 6, Zácsik 5, Cifra, Tomori 7, Szucsánszki 2, Vérten 2. Csere: Szikora (kapus), Pena 4 (4), Mészáros R. 1, Szamoránsky P., Szarka. Edző: Elek Gábor
PODGORICA:
Woltering – Petrovics 8 (1), Georgijevszka 1, Knezsevics 2 (2), Cvijics 1, Neagu 4, Mehmedovics 3. Csere: Zderic (kapus), Byzdra 2, Dalby 3, Jezic 1. Edző: Dragan Adzsics
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 3/3
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–2. 12. p.: 6–6. 17. p.: 7–8. 29. p.: 13–11. 37. p.: 18–15. 46. p.: 21–21. 49. p.: 24–22. 59. p.: 27–24

4. Lublin (lengyel)2243–56–130

60. Szikora védett, Tomori fölé lőtt. VÉGE! 27–25-re nyert a Fradi!!
60. Zácsik nem talált kaput, Adzsics is magához rendelte lányait.
60. Elek Gábor időt kért 32 mp-cel a vége előtt.
59. Byzdra faragott egyet a hátrányon ejtéssel. 27–25.
59. Zácsik bebiztosította a győzelmet!! 27–24
58. Byzdra maradt üresen, mínusz kettő. 26–24
57.
Dalby kapkod, csúnyán fölé lőtt.
57.
Woltering nagy vetődéssel védte Szucsánszki próbálkozását.
56.
Knezsevics lőtt mellé. Alakul a kellemes végjáték...
55.
Újabb szélsőziccer, Mehmedovics a kapufát találta el.
54.
Szikora védte Petrovics ziccerét!
53. Tomori megint kilencről!! Három ide! 26–23
53. Szucsánszki faultolta Knezsevicset, kétperc.
52. Tomori a Kígyó térről köszönt be. Woltering vissza. 25–23
51. Neagu ment keresztül a falon. 24–23
50. Tomori estében is betalált. 24–22
49. Kovacsicz révén újra itt az előny. 23–22
48. Dalby elkapta a fonalat, egyenlített. 22–22
47.
Labdaszerzés, majd Zácsik durrantott fölé.
47. Zácsik betörésből eredményes. 22–21
46. Elek Gábor időt kért.
46. Szépen végighúzott Buducsnoszt-kontra, Mehmedovics zárta a végét. 21–21
45. Döcögős támadás végén újabb Petrovics-gól. 21–20
44. Szikora harmadszor védett, Penával szabálytalankodtak, és ezúttal is belőtte a hetest. 21–19
42. Dalby átlőtt, nagy gól. 20–19
41. Szikora-védés, kétszer is itt a kipattanó, a második után Vérten szerzett gólt. 20–18
41. Zderics a vendégkapuban. Tomori kezéből csúszott ki a labda.
40. Kiegészült a Fradi, Dalby azonban átverte a hazai védelmet. 19–18
39. A nehéz szög ellenére Kovacsicz hátrányból is betalált. 19–17
38. A Fradi nem kapott meg egy faultot, lerohanás, és gyönyörű Petrovics-cunder a vége. 18–17
38. Ezúttal Petrovics értékesítette a büntetőt Abramoviccsal szemben. 18–16
38. Mészáros szabálytalankodott Jezic ellen, hetes és kétperc.
38. Szucsánszki lentről felfelé engedett el óriási bombát. Elképesztően nagy találat! 18–15
37.
Georgijevszka ment csúnyán bele, Zácsik fájlalta a fejét, jött a helyére Pena.
36. Jezic a szélről befutva pattintott a kapuba. 17–15
35. Tomori szerzett labdát. Cifra hetest harcolt ki, Pena dobta be a labdát Zdericcsel szemben. 17–14
33. Szucsánszki Cvijics feje felett helyez a kapuba, majd Kovacsicz leindítást követően növelte az előnyt. 16–14
32. Knezsevics hetesből avatta fel Szikorát. 14–14
31.Zácsik csodaszép csellel elküldött két védőt, majd könnyedén továbbított a kapuba. Mestermunka. 14–13
31. Elkezdődött a 2. félidő. Szikorával a kapuban.

30. Egyenlő a szünetben.
30. Neagué a végszó a játékrészben. 13–13
29. Petrovics eddig a vendégek legjobbja. 13–12
29. Tomori lőtte ki a jobb alsót. 13–11
28. Petrovics maradt üresen a jobbon, bedobja Abramovics felett. 12–11
27.
Passzív játék a montenegróiaktól, Woltering először védte Kovacsicz kísérletét.
26. Dragan Adzics időt kért.
26. Neagu hepciáskodik, kétperces büntetést kapott.
25. Lerohanásgól a védekezésbe érkezett Mészáros Reától. Ez élete első BL-gólja! 12–10
24. Ismét Kovacsicz maradt üresen a szélen, ez a 3. gólja. 11–10
23. Cvijicshez eljutott a labda, lehetetlen megtartani. 10–10
22. Vérten első gólja, átejtette Wolteringet. 9–10
21. Két rossz montenegrói lövés után Fradi-időkérés.
20. Ismét Tomori eredményes. 9–9
20. Hátrányból kínaira játszottak középen a vendégek, Neagu a befejező. Szép volt, el kell ismerni. 8–9
18. Pena bedobta a büntetőt. 8–8
18. Mehmedovics
akasztotta meg Kovacsiczot, hetes és kétperc.
17. Rossz a tolódás, Mehmedovics a szélről megtalálja a rövidet. 7–8
16.
Neagu könnyedén ment el, de a lécet trafálta telibe. Először a pályán Szamoránsky, közben Zácsik lőtt fölé, oda az emberelőny.
15.
Neagu mellésuhintott, a Fradi viszont labdát veszített.
14. Tomori betörésből egalizált. 7–7
14.Cvijics eddig húzta, egy Zácsiknak kiosztott pofon után jött a kétperc.
13. Szucsánszki lövését védte Woltering. Petrovics 3. góljával először vezet a Buducsnoszt. 6–7
12. Cvijics befordult, hetes. Knezsevics bepattintotta. 6–6
11.
Megakadt a támadójáték mindkét oldalon. Belemenések itt is, ott is.
9. Ezúttal a másik szél, ismét Petrovics eredményes montenegrói oldalon. 6–5
8. Belülvédekezés miatt hetes, Pena először a pályán, bedobta. 6–4
8. Potyognak a gólok, méghozzá sűrűn. Mehmedovics a szélről. 5–4
7. Technikai hiba a vendégeknél, ám eladott labda után Radmila Petrovics talált be. Zácsik ismét villant viszont. 5–3
6. Knezsevics labdája a kapufáról jött ki, Zácsiké a hálóból. 4–2
5. Ismét Kovacsicz találta magát üresen a szélen, szépen ejti át Wolteringet. 3–2
5. Georgijevszkáé a második vendéggól. 2–2
4. Neagu közbelövésből egyenlít. Kovacsicz rögtön vissza is veszi az előnyt. 2–1
3. Cvijics és Tomori hadakozott a hatos előtt, utóbbi nyert, de előbbit sem kell félteni, némi ápolás után folytatja.
3. Tomorié talpról az első gól. 1–0
2.
Cvijics 87 mp alatt besárgult. Szinte nem is meglepő.
1.
Mehmedovics szélről ellőtt próbálkozását kivédte Abramovics.
1. A vendégek kezdték az összecsapást.
Zöldben az FTC, kék-fehér csíkos felsőben a vendégcsapat. A mérkőzést a fehérorosz Guszko, Repkin páros vezeti.
A Fradiból kimaradt Szekerczés Luca, akinek hétfőn műtik a manduláját.
A podgoricaiak bevonulása után a fradisták jöttek, illetve az EHF himnusza, majd a magyar szurkolók elénekelték a magyart is. A montenegrói keménymagot ez nem különösképp hozta zavarba.