Klujber és Bíró vezérletével győzött a Ferencváros

2020.03.01. 14:55
A Ferencváros jó ideig utolsó hazai Bajnokok Ligája-meccsén 26–25-ös győzelemmel búcsúzott közönségétől a dán Esbjerg ellen: a második félidőben háromgólos hátrányt dolgozott le Elek Gábor csapata, amelynek kapujában a végén bravúrokat mutatott be Bíró Blanka, míg támadásban Klujber Katrin nyújtott extrát 12 gólt szerezve.
Pásztor (labdával) két gólig jutott (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 5. FORDULÓ
1. CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TEAM ESBJERG (dán) 26–25
(13–15)
Érd, 2000 néző. V: Hatipoglu, Simsek (törökök)
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 4, KLUJBER 12 (4), Snelder 2, Pásztor N. 2, KOVACSICS 4, Schatzl Nadine. Csere: Háfra N. 1, Szucsánszki, Debreczeni-Klivinyi 1, Márton G., Hornyák D. Edző: Elek Gábor
ESBJERG: R. Poulsen – M. JACOBSEN 5, L. Jörgensen, POLMAN 10 (1), Ingstad 1, Breistöl 1, Sanna Solberg 1. Csere: Granlund (kapus), Frafjord 2, FREY 5 (1), Jónsdóttir, Danielsson. Edző: Jesper Jensen
Az eredmény alakulása. 5. perc:
3–1. 10. p.: 4–4. 14. p.: 5–6. 21. p.: 8–8. 26. p.: 12–11. 29. p.: 13–14. 36. p.: 16–17. 39. p.: 18–18. 42. p.: 20–19. 46. p.: 23–22. 53. p.: 24–24
Kiállítások:
8, ill. 4 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 3/2

Elek Gábor:
– Érdekes mérkőzés volt, amelyen a semleges nézők jól szórakozhattak, a két edző már kevésbé... Infarktus közeli pillanatokat éltünk át. Fontos volt a győzelem, elsősorban a szurkolóink miatt, akiknek sokkal tartozunk. A lelkünk és a hitünk miatt is lényeges volt. Hosszú idő után végre megnyertünk egy kiélezett végjátékot, igaz, nagy szerencsével.
Jesper Jensen:
– Remek mérkőzést vívtunk, elismerésem az FTC-nek. Csalódottak vagyunk, hogy nem tudtunk nyerni, egy pontot mindenképpen jó lett volna szereznünk, ezért is mondhatom, hogy csalódás ez a mérkőzés, de ilyen a Bajnokok Ligája.

Valós tét nélküli mérkőzésen fogadta az Esbjerget a Ferencváros, hiszen a zöld-fehérek az előző fordulóban elszenvedett vereségük után már nem juthattak tovább a negyeddöntőbe.

Mindez azt jelentette, hogy idén utolsó mérkőzését játszotta „hazai pályán” a Ferencváros, így tét nélküliség mellé a szurkolóktól való szép búcsú lehetősége jelenthette az extra motivációt Kovacsics Anikóék számára.

KLUJBER KATRIN
„Csapatként küzdöttünk nagyon nagyot. A legfontosabb az volt, hogy most megfogjuk egymás kezét, és biztassuk a másikat. Fontos volt, hogy a kiékezett hajrában is megőrizzük a koncentrációnkat.”

Klujber Katrin vezérletével – és góljaival – nem is kezdett rosszul a Ferencváros, ám a vendégeknek mindig és rendre viszonylag gyorsan volt válaszuk a hazai találatokra, főleg Estavana Polman vagy éppen Marit Jacobsen révén, így a szünetre kétgólos dán előnnyel vonultak a csapatok.

A fordulás után viszont a zöld-fehérek szépen fokozatosan eltüntették a dán előnyt – a remek napot kifogó Klujber összesen 12 gólig jutott –, sőt a félidő derekától kezdve már a vezetést sem adták vissza a dánoknak. Ehhez persze az is kellett, hogy a hajrában kiemelkedőt nyújtson a kapuban Bíró Blanka, aki több ziccert is hárított, és 38 százalékos védési hatékonysággal zárta a mérkőzést.

LINE JÖRGENSEN
„Jó kis meccs volt, amelyet szerettünk volna megnyerni, de ez a teljesítmény ehhez nem volt elég. Mindig borzasztóan nehéz az FTC otthonában játszani, most is így volt. Megérdemelt a rivális sikere.”

A Ferencváros pedig szűken mért, nagyon küzdelmes találkozón kiharcolt győzelemmel búcsúzott a BL-ben a közönségétől. 26–25

II. FÉLIDŐ

60. perc: Vége! Győzött a Ferencváros, nehéz, küzdelmes találkozón, de nyert.

60. perc: Egy rossz passz Lukácsnak, jöhetnek a dánok. Bíró megint nagyot véd! Ziccert fog! Polman meg mellé lövi!

59. perc: Breistöl lövését védi Bíró! Remek. Másfél perc sincs hátra.

58. perc: Dán időkérés.

57. perc: Elveszik a bírók a labdát, jogosan, passzív volt a ferencvárosi labdabirtoklás.

56. perc: Klujber! Kovacsics hát mögötti passza után átlövésből, a kilencesről, ráadásul Jacobsen elrontja a ziccert! 26–25!

55. perc: Polmannál lépést fújnak,majd Lukács ront ziccert... Ferey a kapu mellé dob!

54. perc: Kovacsicsot felborítják, de a bírók nem fújnak, aztán Bíró védése után megint Kovacsics ront ziccert, ráadásul meg is sérül. Grandlund kapussal ütközött.

53. perc: Kovacsics találatára Jacobsen válaszol a szélről, 25–25.

52. perc: Breistól a szélről, jól húzta vissza a rövidbe, 24–24.

51. perc: Kovacsics hosszú keresztpassza nem jó Lukácsnak, majd Bíró védése után Pásztor fordul be Szucsánszki passzával, de fölé dob, ám a bírók hetest adnak, Klujber pedig nem hibázik a vonalról. Ha jól számoltam, ez volt a tizedik gólja, 24–23.

50. perc: Ferencvárosi időkérés.

49. perc: Háfra lövése elakad a sáncban, kár. Bíró véd a szélről, Frey hibázott, 23–23.

48. perc: Polman lövése most rossz, mehet a vezetésért a Fradi.

47. perc: Bíró védte Frey lövését. A túloldalon meg Poulsen Háfráét.

46. perc: Szucsánszki elcsúszott, Frey meg köszönte szépen, és góllal fejezte be a helyzetet, 23–23.

45. perc: Kovacsics tette le a szélre Lukácsnak, ő meg jobbról nem is hibázta el a ziccert, 23–22.

44. perc: Frey góljára Kovacsics válaszolt, majd jön az újabb menetrendszerű Polman-gól, 22–22.

43. perc: Klujbertől Lukács elé kerül a labda, ő meg nem hibázik középről, 21–20.

42. perc: Dán időkérés. Polman most futtából, átlövésből eredményes, 20–20.

42. perc: Pásztor góljával először vezet a Ferencváros a második félidőben, 20–19.

41. perc: Kovacsics passza után Klujbereredményes, szép gól volt elhajlásból, 19–19.

40. perc: Klujber tör be jobbról, és a hosszúba lő, egyenlő, 18–18! Polman megállíthatatlan, 18–19.

39. perc: Kovacsics takarásból, megint csak egy közte, 17–18.

38. perc: Polman remekül lépett be balról a magyart falba, nem támadták, gól, 16–18.

37. perc: Nagy rohanás a pályán, gól nincs, csak egy rontott dán indítás.

36. perc: Megint Klujber lő nagy gólt, majd bíró védi Jacobsen próbálkozását. Klujber lő megint, de Poulsen moist a kapufa segítségével véd.

35. perc: Klujber talpról, takarásból lő nagy gólt, majd Bíró véd szépen, 15–17.

34. perc: Klujber lövése fölé. Jacobsen a szélről villámgyorsan átejti Bírót, 14–17. Klivinyit közben fejberúgja véletlenül a gólszerző, csere.

33. perc: Klivinyi bejátszása után Snelder próbál két emberrel a nyakán befordulni, nem jár sikerrel.

32. perc: Klivinyi jó betöréssel szépít, 14–16, aztán belemenés Ferynél.

31. perc: A zöld-fehérek kezdték a második félidőt. Emberhátrányban a hazaiak. Háfra labdaeladása után Polman talál az üres kapuba, 13–16.

I. FÉLIDŐ

30. perc: Snelder tépte le kis híján a mezt ellenfeléről, két perccel zárja a félidőt. Hetes. Polman belövi, ezzel vége a félidőnek. 13–15.

30. perc: Egy rossz passz itt, egy rossz indítás ott, dán időkérés.

29. perc: Polman, talpról, csípőből, 13–14. Ferencvárosi időkérés.

28. perc: Kovacsics rossz lövésére Frafjord felel gyors indításból, 12–13. Háfra harcolt ki hetest, Klujber váltotta gólra, 13–13.

27. perc: Szucsánszki szedett össze még egy két percet... Jacobsen egyenlít, 12–12.

26. perc: Háfra remek lövőcsellel küldött el két embert is gyufáért, majd szépen kilőtte a jobb felsőt, 12–11!

25. perc: Kovacsics lő gólt, jól játszott össze Háfrával, és ment keresztül a dán védelmen, 11–11.

24. perc: Bíró könnyű védése után rosszul indít, Polman gyorsan megbosszulja, 10–11.

23. perc: Szép figura végén Frey lő szép gólt, amire Lukács felel Kovacsics jó lepassza után a szélről, 10–10.

22. perc: Pásztor is beköszönt, 9–9.

21. perc: Klujber szép góljára Polmand válaszol megint gyorsan... 8–9

20. perc: Poulsen védi Schatzl próbálkozását a szélről.

19. perc: Letelt a kétperces hátrány, Frey dobja a nyolcadik dán gólt, már egyenlő létszámnál.

18. perc: Passzívba hajlott már a ferencvárosi támadás is, Háfra lövése a blokk kigurul, aztán még egy blokkolt lövés. Közbenpedig telik az előny.

17. perc: Passzívba hajlik a dán támadás, hatalmas lövés csattan a lécen, majd Szucsánszki szabálytalansága után hetes. Bíró kivédi Frey lövését! Két perc is járt.

16. perc: Solberg talpról lő nagy gólt, Lukács gyorsan válaszol, 7–7.

15. perc: Háfra jó bejátszása után Snelder beállóból talál be, 6–6.

14. perc: Jacobsen a szélről eredményes, Schatzl a szélről próbálkozik, kapufa.

13. perc: Solberg emberrel együtt lő szép gólt, Kovacsics válaszol, 5–5.

12. perc: Kovacsicsot állítja meg a védelem, játékvezetők hetest adnak, Klujber viszont rosszul lő, Poulsen véd.

11. perc: Háfra tette le a szélre labdát, de Lukács lövését védte a kapus. Bíró is bemutat egy védést, Polman kísérletét hárította.

10. perc: Kovacsics lövése rossz, majd Snelder kapott két percet, és Ingstad gyorsan büntetett, 4–4.

9. perc: Breistolé a meccs első két perces kiállítása.

8. perc: Rossz játék a dánoktól, elrontják a szélre leváltást, jöhet a Ferencváros, de nincs gyors indításra lehetőség.

7. perc: Újabb hazai hetes, Klujber ezt is gólra váltotta, 4–3.

6. perc: Hetes a vendégeknek is, Frey váltotta gólra. Háfra hatalmas lövése a kapufán csattant, a kipőattanó az övés, megy is a gyors indítás, Frafjord talált be, 3–3.

5. perc: Solberg kapott sárgát, Klujber borította fel, hetes. A sértett belőtte, 3–1.

4. perc: Kovacsics pazar lövése beakad, mindenkit meglepett, 2–1!

3. perc: Bíró máris a második remek védést mutatja be, majd Polman dob mellé.

2. perc: Jó bejátszás után Snelder egyenlít, 1–1!

1. perc: A dánok kezdenek, s egy rossz lövés után visszaszerzett labdát követően Polman góljával vezetést is szereznek, 0–1.

A hazaiak fekete nadrágban, zöld felsőben, a vendégek kék nadrágban, piros mezben játszanak.

Szólítják a játékosokat, jönnek is a lányok.

Köszöntjük Olvasóinkat! Hamarosan megkezdődik a Ferencváros utolsó hazai BL-meccse, legalábbis ebben az idényben.