A Ferencváros nem tudta kihúzni a Vipers méregfogait

N. T., R. Gy.N. T., R. Gy.
2019.11.09. 19:14
Az FTC nem bírt a norvégokkal Érden (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában a Ferencváros a norvég Vipers Kristiansandot fogadta, és sima, ötgólos vereséget szenvedett. A középdöntőbe jutás így is megvan, de ott már nagyon nehéz lesz a zöld-fehérek dolga.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VIPERS KRISTIANSAND (norvég) 29–34 (15–19)
Érd, 2200
néző. Vezette: Merz, Kuttler (németek)
FTC:
Bíró B. – Lukács V. 5, Klujber 6 (4), Kovacsics 2, Snelder 2, Háfra N. 3, Márton G. 3. Csere: Szemerey (kapus), Csiszár-Szekeres, Christensen 2, Pásztor N. 2, DEBRECZENI-KLIVINYI 4, Schatzl Nadine. Edző: Elek Gábor
KRISTIANSAND:
A. PEDERSEN – Aune 3, Waade 3, ARNTZEN 11 (4), Tomac 4, H. LÖKE 7, Jonassen 2. Csere: Dahl 1, Andenaes 1, Sulland 2 (2). Edző: Ole Gustav Gjekstad
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–1. 10. p.: 4–6. 17. p.: 7–11. 24. p.: 12–13. 33. p.: 15–21. 39. p.: 17–25. 46. p.: 19–27. 53. p.: 26–31
Kiállítások:
12, ill. 12 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 7/6

A Podravka pénteki vereségének köszönhetően az FTC már továbbjutóként várhatta a norvég Vipers elleni érdi mérkőzést. A középdöntőbe vitt pontok tekintetében azonban nem volt mindegy, mire megy Elek Gábor együttese a skandinávokkal. Az első fordulóban simán kikapott a Fradi Kristiansandban, főleg a váratlanul felépülő Heidi Lökével gyűlt meg a csapat baja, a klasszis beálló semlegesítése ezúttal is kulcskérdés lett volna.

A helyzetet nehezítette, hogy a fradi.hu beszámolója szerint Klujber Katrin és Bánfai Kíra a térdbántalmai miatt nem tudott edzeni a héten, Tóth Nikolettnek elrepedt egy csont a talpában, Bíró Blankát láz döntötte le a lábáról, de Klivinyi Kinga is kezelésekre szorult. Az említettek közül végül csak Tóth Nikolett maradt ki a keretből, helyére a mindössze tizenhét esztendős kapus, Zsigmond Panna került.

Löke hozta a tőle megszokott sokmozgásos és rendkívül agresszív játékot, ha nem magának brusztolta ki a helyzetet, akkor a külső embereknek segített. A Fradi gyorsan kétgólos előnyt szerzett, de utána többször is könnyen kerültek ziccerbe a norvégok, és éltek is a lehetőségekkel. Sorozatban háromszor betalálva 6–4-re fordítottak. Látszott, hogy támadásban és védekezésben is pontosabb játékra lesz szükség, ha fel akar zárkózni a Fradi. Elek Gábor időkérése jelezte, hogy szeretné valahogy megtörni a Vipers lendületét, de Lökéék kisvártatva már néggyel mentek.

Klujber biztos kézzel értékesítette a heteseket, Emilie Christensennek és Márton Grétának is voltak szép megoldásai, az FTC pedig nagy nehezen feljött 14–13-ra, de az egyenlítés már nem jött össze. A kapuban Bíró nem tudott extrát hozzátenni, így érkezett a helyére Szemerey Zsófi a folytatásra. A vendégek a szünet előtt megrázták magukat, és újra négyre növelték az előnyüket (15–19).

Nem indult jól a második játékrész, Elek hamar fel is kapta az időkérést jelző lapot, miután Löke egymás után kétszer is eredményes volt beállóból, a Vipers meg hattal meglépett. A volt győri beálló mellett ráadásul Emilie Arntzen is ellenállhatatlanul tüzelt, ez együtt már soknak bizonyult. Kimaradt hetesek és Andrea Pedersen védései nyomán nyolcra nyílt az olló, azonban Klivinyi beállása új lendületet adott a támadásoknak, és az utolsó hat perchez érve sikerült ötre visszajönni.

A norvégok győzelme azonban nem forgott veszélyben, a mezőny legeredményesebbjeként 11 gólig jutó Arntzen kínai figurából is betalált, a Vipers34–29-es sikernek örülhetett a végén. Ezzel eldőlt, hogy a Podravka kiesett, az FTC-nek azért kell küzdenie Metzben az utolsó fordulóban, hogy ne pont nélkül kezdje a középdöntőt, ami megpecsételné a legjobb nyolcba kerülése esélyét.

Elek Gábor: Amiatt vagyok nagyon csalódott, hogy…

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: A végére jutott még egy Lukács-gól, de így is vereség a vége. 29–34
60. perc:
Na, még egy kínai is jut a végére. Arntzen bedobta a 11. gólját. 28–34
59. perc: Háfra
nagy gólja is csak a mínusz ötre elég… 28–33
58. perc: Lukács
megint ziccert rontott, akárcsak a másik oldalon Waade.
57. perc: Löke
fordult be, Pásztor rángatta, hetes és két perc. A hetest Sulland a bal fölsőbe dobta. 27–33
56. perc: Klivinyi
egy az egyben tört be, nem tudták megállítani, ő meg a kapu jobb oldalába lőtt. 27–32
55. perc: Nem hiányzott... Waade
tört be, és csak hetes árán lehetett megállítani. A hetest Sulland bedobta. 26–32
54. perc:
Norvég kapufa után hosszasan támadott a Fradi, de Lukács nem kapott hetest.
53. perc: Csoda… Arntzen elhibázott egy átlövést. A másik oldalon viszont Lukács bedobta. 26–31
52. perc:
Meg is lett a ziccer, amelyet Lukács belőtt. 25–31
52. perc:
Most egy újabb kiállítás a norvégoknál, Löke volt a tettes.
51. perc: Andenaest küldték ki két percre.
51. perc: Arntzen úgy lövöldözi a fölső sarkokat, mintha a világ legegyszerűbb dolga lenne. Kár. 24–31
50. perc: Szemerey
szép védése után kiegészült a Fradi, Klivinyi ráadásul ejtéssel szerzett ügyes gólt. 24–30
49. perc: Kovacsicsot
nem vették komolyan, ő betört az emberfal közé, és szép gólt szerzett. 23–30
49. perc: Tomac
könnyedén begyalogolt, és a kapu bal oldalába lőtt. 22–30
48. perc: Klivinyi
még kettős hátrányból is betalált a jó betörés után. 22–29
48. perc:
Még egy kétperces kiállítás, ezúttal Klujbernek, ráadásul gól is, mert Jonassen betalált. 21–29
47. perc: Pásztor
most két percre leülhet pihenni, Löke ügyesebb volt nála.
47. perc: Pásztor fordult be azonnal, és némi kapusi segédlettel a hálóba talált. 21–28
47. perc: Aune
maradt egyedül a jobb oldalon, és rendkívül pontosan lőtte ki a jobb alsót. 20–28
46. perc: Artzen
olyan könnyen dobálja a góljait, hogy az nem igaz. Az ellentámadásból Klivinyi az első gólját lőtte. 20–27
45. perc: Norvég időkérés.
44. perc:
Jó védekezés után gyorsan indult a Fradi, Snelder pedig belőtte a ziccert. 19–26
44. perc: Lukács
elbizonytalanodott, most sem találta el a kaput nagy helyzetben.
43. perc: Löke nagyon él, megint betalált. 18–26
42. perc: Szemery
védte Arntzenlövését, majd az ellentámadásból Márton Gréta lőtt szépen a hosszúba. 18–25
42. perc:
Előbb a Vipers, aztán a Ferencváros adta el a labdát.
41. perc: Klujber
harcolt ki hetest, de Kovacsics is elhibázta.
41. perc: Nagy verés néz ki ebből egyelőre... Most éppen kínaival próbálkoztak, de nem jött össze nekik.
40. perc: Hetest kapott a Fradi, amelyet Klujber kihagyott.
39. perc: Klujber rossz lövése után jött a lerohanó támadás, amelynek a végén Andenaes szerzett gólt. 17–25
39. perc: Ferencvárosi időkérés.
38. perc:
Belemenés a norvégoknál, Kovacsics rosszul passzolt, Löke indult, mint a villám, és bevágta. 17–24
37. perc: Lukács
kapott labdát, egyedül lőhetett, de a kapus lábát találta el. Így nehéz lesz...
36. perc: Sulland passzából Arntzen lőtt óriási gólt. 17–23
36. perc: Aune lőtt gólt kínaiból, az ellentámadásból Lukács lépte el. 17–22
35. perc: Snelder
kapott jó labdát beállóban és szépen ejtett a hálóba. 17–21
35. perc: Szemerey
védte szépen Tomaclövését.
34. perc: Klujber hihetetlen erejű lövése robbant a léc alatt. 16–21
34. perc: Háfrának
ütöttek oda, Andenaes mehetett ki két percre.
33. perc: Löke megint teljesen szabadon maradt, be is dobta. 15–21
33. perc:
Most Háfra lőtt a bal alsó felé, de Pedersen leolvasta a szándékát.
32. perc: Löke könnyedén került helyzetbe, és a jobb alsóba lőtt. 15–20
32. perc: Christensen
lövését könnyen védte Pedersen.
31. perc: Sulland
harcolt ki hetest, de Arntzen lövését Szemerey kivédte!

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, nagyon küzd a Fradi, de eddig jobb a Vipers. 15–19
30. perc: Christensen
lőtt még egy hatalmas gólt, majd Löke ziccerét védte Szemerey. 15–19
30. perc: Waade
robogott, betört, és hetest kapott. Arntzen ezt is bedobta. 14–19
29. perc: Klujber
rossz passza után Kovacsics visszarántotta Aunét, kiküldték két percre.
28. perc: Kovacsics lövése középre ment, védett a kapus, Waade pedig lerohanásból betalált. 14–18
28. perc:
Belül védekezésért kapott hetest a Vipers. A hetest Arntzen úgy lőtte be, hogy Szemerey beleért. 14–17
27. perc: Márton
megint szépen lőtt gólt, pedig nagyon éles volt a szög. 14–16
26. perc: Klujber
hibázott, az ellentámadásból Háfra hozott össze hetest és kiállítást magának. A hetest Arntzen a bal alsóba pattintotta. 13–16
26. perc:
Ezért kár volt. Most Tomac futott be beállóba, megkapta a labdát, belőtte. 13–15
25. perc: Háfra
teljesen ütemtelenül engedett el talpról egyet, és a norvég kapus csak nézte. 13–14
25. perc: Aune
maradt nagyon egyedül, és hiába jött ki elé Bíró, el tudta lőni a jobb alsóba. 12–14
24. perc: Löke
rontott támadásban, Pásztor viszont beállóból a jobb felsőbe lőtt. 12–13
23. perc: Lukács
gyorsan visszahozta a közte kettőt egy szép lövéssel. 11–13
22. perc: Dahl
nem túl erős lövése meglepte Bírót, aki csak beljebb segíteni tudta a labdát. 10–13
21. perc: Háfra
hetest és emberelőnyt harcolt ki, Tomacnak ez a második kétpercese. A hetest megint Klujber végezte el, és ezúttal a kapu jobb oldalát választotta. 10–12
21. perc: Lökét
egyszerűen nem lehetett tartani, visszarántás és hetes lett a vége. A hetest Arntzen a kapuba pattintotta. 9–12
20. perc: Időt kért a Vipers.
20. perc: Márton
lőtt a hálóba, de nem adták meg a gólt, inkább egy hetest. A hetest Klujber a bal fölsőbe vágta. 9–11
19. perc:
Hiába lőtt mellé Arntzen, kapott egy szabaddobást. A norvégok ügyesen húzták az időt, le is telt az emberhátrányuk.
18. perc: Nagyon határozottan védekezik a Vipers, Márton azonban a bal szélről némi szerencsével bevette a bal alsót. 8–11
18. perc:
Emberelőnybe került a Fradi, Waadét küldték ki.
17. perc: Kovacsics lőtt mellé, az ellentámadásból Waade előbb elvesztette, aztán összeszedte, és a jobb alsóba lőtt. 7–11
16. perc: Arntzen
emelkedett fel, és irtózatos nagy gólt lőtt a jobb fölsőbe. 7–10
16. perc: Szép volt! Kovacsics
harcolta ki a lövőhelyzetet, és begyötörte a labdát. 7–9
15. perc: Ferencvárosi időkérés.
15. perc: Waade
emelkedett föl a szaggatottról, és a jobb alsóba lőtt. 6–9
14. perc: Klujber
lövése kijött a kapufáról, éppen Snelder kezébe, de a holland a kapust találta el.
14. perc: Lökét megint sikerült egyedül hagyni, be is fordult, be is lőtte. 6–8
13. perc: Klujber
tört be, belül védekeztek vele szemben, ez bizony hetes. A hetest maga Klujber lőtte a kapu jobb oldalába. 6–7
12. perc:
Újabb eladott labda után Tomac a saját térfeléről dobott az üres kapuba gólt. 5–7
11. perc: Christensent
gyötörték a védők, de hiába, mert a bal fölsőbe vágta a labdát. 5–6
10. perc:
Gyorsan gólra váltották az előnyt Löke révén. 4–6
10. perc:
Nem elég, hogy Háfra a kapufát találta el, Kovacsicsot kiküldték két percre a Lökével szemben elkövetett szabálytalanság miatt.
10. perc: Eladott labda után Löke fordult be, és a bal alsóba lőtt. 4–5
9. perc: Arntzen
ellenállhatatlanul tört be, és a jobb fölsőbe lőtt. 4–4
8. perc:
Kölcsönös hibázások után a Fradi támadhatott az előnyért. És meg is lett, mert Háfra pörkölte a labdát a jobb alsóba. 4–3
7. perc:
Rossz átadás után gyorsan indulhatott a Vipers, és Jonassen gólja az egyenlítést jelentette. 3–3
6. perc:
Gyors középkezdés után Tomac maradt egyedül, be is dobta... 3–2
6. perc: Klujber
vette észre a rést a falon, betört, és a jobb fölsőbe lőtt. 3–1
5. perc: Lukács
ejtése rossz volt, a másik oldalon passzívat jeleztek a bírók, majd Bíró kapus védett.
4. perc: Arntzent
hiába rángatta Szekeres, betalált a bal alsóba. 2–1
3. perc: Lukács
kapta a labdát a jobb szélen, felkanyarodott, és a kapu közepébe pattintott. 2–0
3. perc: Bíró
újabb remek védése után Kovacsicsnak ütöttek oda, Tomac két percre kiállt.
2. perc: Löke került helyzetbe, Bíró viszont lábbal védett. Gyorsan indult a Ferencváros, Háfra lövése viszont a kapufát találta el.
1. perc: Hetest harcolt ki a Ferencváros. A hetest Klujber a hálóba pattintotta. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Fradi zöld-feketében, a Vipers fehér-feketében játszik.