Hétgólos hátrányból jött vissza az FTC, mégis a Vardar örülhetett

2017.11.11. 13:15
A női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 5. fordulójában a Ferencváros a Vardar Szkopjét fogadta. Már mindkét csapat továbbjutott, de óriási harc alakult ki a pályán. A második félidő közepéig sokkal jobb volt a Vardar, már hét góllal is vezetett, amikor feltámadt a Ferencváros, és kiegyenlített. Az izgalmas végjátékot a Vardar bírta jobban, és végül egy góllal nyert Dabason, így továbbra is százszázalékos a BL-ben.
Kovacsics Anikóék mindent megtettek a sikerért (Fotó: Tumbász Hédi)

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ZSRK VARDAR SZKOPJE 28–29 (12–16)
Dabas, 2000
néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
FTC: Bíró – Lukács 1, PENA 8, Kovacsics 4 (2), Snelder 1, Jovanovics, Schatzl Nadine 1. Csere: Szekeres, Háfra N., Van der Heijden 4 (2), Márton 3, Mészáros R., Szucsánszki 2, FALUVÉGI 4. Edző: Elek Gábor
VARDAR: LEYNAUD – Radicsevics 4 (1), Lazovic 1, Hmirova 3, CVIJICS 5, PENEZIC 9, Kuznyecova 1. Csere: Szuszlina (kapus), Lacrabere 5 (1), Canadija, Risztovszka 1. Edző: Irina Gyibirova
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 6. p.: 3–2. 13. p.: 6–6. 16. p.: 6–9. 23. p.: 8–10. 27. p.: 10–14. 34. p.: 13–20. 41. p.: 18–20. 47. p.: 21–21. 53. p.: 24–24. 58. p.: 25–28
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Büszke lehetek arra, hogy a második félidőben hogyan küzdöttünk, és hogyan álltunk talpra, de a végjátékban ismét túl sokat hibáztunk. Ennyi hibával pedig egy ilyen erős csapat ellen, mint a Vardar, nem lehet nyerni.
Irina Gyibirova: – Nagyon örülök ennek a győzelemnek, mert a Ferencváros otthonában nem egyszerű játszani, ráadásul a sérült Andrea Lekicset is nélkülöznünk kellett. De jól bírtuk ezt a nyomást.

KÉSŐBB
Thüringer HC (német)–Larvik (norvég) vasárnap, 14.00

Lett volna miért visszavágnia a Ferencvárosnak, miután a csoportkör első fordulójában úgy kapott ki végül csak három góllal a Vardar Szkopje otthonában, hogy igazából nem volt esélye a pontszerzésre. A macedónok közül a kinti összecsapáshoz képest hiányzott a csapat vezére, a vállsérüléssel küzdő Andrea Lekics, de a BL-döntős nélküle is rendkívül jó erőkből állt.

Ott volt például rögtön Andrea Penezic, aki nem sokat tétlenkedett, gyorsan átlőtte kétszer is a ferencvárosi falat. Bíró Blanka védéseire alapozva azonban pár perc alatt fordított a magyar csapat. Ez az állapot ugyan nem tartott sokáig, de legalább egy gólnál jobban nem engedte el ellenfelét a Fradi. Csakhogy amint elkezdtek kimaradni a ferencvárosi helyzetek (volt, hogy Amandine Leynaud, maga sem tudta, hogy védte ki Kovacsics Anikó ziccerét), elkezdett ellépni a Vardar, Elek Gábor az első negyedóra végén mínusz háromnál (6–9) kénytelen volt időt kérni.

Penezic továbbra is tarthatatlan volt, és Dragana Cvijics megfékezése is rengeteg gondot okozott a hazaiaknak. Ezzel együtt többször is megvolt az esély arra, hogy egyre feljöjjön az FTC, csak ehhez okosabb támadójátékra lett volna szükség. A túloldalon a Vardar viszont rendre meg tudta találni a réseket, mindez azt eredményezte, hogy néggyel mentek a szünetben a szkopjeiek (12–16).

Sok hibával kezdte a második játékrészt az FTC, ezt kihasználva hétre hízott a különbség. Az újabb hazai időkérést követően magasabb sebességre kapcsoltak a végig nagyot küzdő zöldek, és sikerült is háromra feljönni, amikor a korábbi szegedi szélső, a Vardarnál Irina Gyibirova munkáját segítő Roberto Parrondo időt kért.

Úgy tűnt, sikerült összezavarni a Vardart, ugyanis Leynaud idő előtt jött be a pályára, így kettős emberelőnybe került az FTC. Már csak kettő volt közte, amikor Tatjana Hmirova kilencperces szkopjei gólcsendet megtörve talált be. Faluvégi Dorottya negyedik találatával azonban 21–21-nél utolérte ellenfelét Elek Gábor együttese, de a vezetést nem sikerült átvenni. Alexandra Lacrabere a Vardar számára fontos lélektani pillanatban lőtt egymás után két gólt.

Egyszer még sikerült egyenlítenie a Pena vezette Fradinak, de Penezic és Lacrabere megmutatta, miért klasszisok, a kiélezett hajrában a hátukra vették a csapatukat, és meglőtték a szűk győzelemhez szükséges gólokat (28–29). Ezzel együtt a második játékrészben mutatott talpra állásért csak dicséret illeti a Fradit, míg a Vardar sikerével megnyerte a csoportot.

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Vardar Szkopje (macedón)55153–126+2710
2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA532153–146+76
3. Thüringer HC (német)413102–113–112
4. Larvik (norvég)44106–129–230

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nagyon harcolt a végén a Fradi, de a végén a Vardar örülhetett. 28–29
60. perc: Márton kapott labdát a bal szélen, és remekül bevágta. 28–29
60. perc: Pena
igyekezett nagyon, és a kapufa segítségével szerzett gólt. 27–29
60. perc: Lacrabere
alsó lövése utat talált a bal alsóba. 26–29
59. perc: A Vardar is időt kért.
59. perc: Szucsánszki
lőhetett, és szűken bár, de sikerült gólt szereznie. 26–28
59. perc: Ferencvárosi időkérés.
58. perc:
A hetest Radicsevics a jobb alsóba vágta. 25–28
58. perc:
Hetest kapott a Vardar, ha belövik, alighanem nyertek.
57. perc: Bíró
védett, Pena passzolt, Márton lőtt, de Szuszlina védett.
57. perc:
Eladta a labdát a Fradi, és innen már nagyon nehéz lesz...
56. perc: Penezicnek
helyén van a szíve. Ezúttal is bedobta. 25–27
56. perc: Márton Gréta
vette észre hogy van egy kis rés a jobb alsóban, és be is dobta. 25–26
55. perc:
Sajnos megint kettővel mennek, hiszen Lacrabere valami egészen nagy gólt lőtt a jobb fölsőbe. 24–26
54. perc: Pena
lövését ezúttal kivédte Szuszlina.
54. perc:
Megint belőtték... Penezic volt eredményes. 24–25
53. perc: GÓÓÓÓL! Nerea Pena
lőtt szép átlövésgólt. 24–24
52. perc:
Fokozódnak az izgalmak, Lazovic sípszó után talált be, majd Penezic lövését védte Bíró, de éppen Cvijics elé, aki bedobta. 23–24
51. perc: Kovacsics
kapott labdát, felugrott, és bevágta. 23–23
51. perc: Cvijics
kiejtette a labdát, újra az egyenlítésért támadhatott a Ferencváros.
50. perc: Márton Gréta
kapott labdát a bal szélen, rá nem számítottak, ő pedig a bal fölsőbe lőtt. 22–23
50. perc: Penezicet
is kiküldték két percre. Kellett.
49. perc:
Ez a támadás nem volt sikeres, jöhetett a Vardar, Lacrabere pedig átlövésből megint csak betalált. 21–23
48. perc: Lacrabere
ejteni akart, de Bíró lehalászta!
48. perc:
Kihagyott Fradi-helyzet után indult a Vardar, Pena szerelését hetesnek és két percnek értékelték.
47. perc: Lacrabere némileg magára talált, futtából nagy gólt lőtt a léc alá. 21–22
47. perc:
Meg is van! Faluvéginek ma nagyon jó a keze! ezúttal is biztosan lőtt a jobb fölsőbe! 21–21
46. perc:
Nagyon küzd most a Fradi, és labdát is szerzett! Indulhatott az egyenlítésért.
45. perc:
A hetest Van der Heijden belőtte! 20–21
45. perc:
Eladta a labdát a Vardar, Van der Heijden hetest harcolt ki, ráadásul Hmrovát kiküldték két percre.
44. perc: Faluvégi
nehéz helyzetből lőtt szép gólt. 19–21
43. perc:
Kiegészült az ellenfél, és Hmirova betalált. 18–21
42. perc: Szekeres
lehalászta a labdát, egy kiállítás letelt, de Penánál belemenést fújtak.
42. perc:
Nagy esélyt kapott a Fradi, Pena pedig kihasználta! A hatodik gólja volt. 18–20
41. perc:
Hihetetlen. Megint elcserélték magukat a macedónok. Kettős emberelőny.
41. perc: Időt kért a Vardar.
41. perc:
Négy gól zsinórban, nem rossz...
41. perc:
Emberelőnyben támadhatott a Ferencváros, és hetest harcolt ki Van der Heijeden. Maga állt a vonalra, és a léc alá lőtt. 17–20
40. perc:
Megint rontott a Vardar, ráadásul Cvijicset színészkedés miatt kiállították.
39. perc:
Labdaszerzés után Pena lőhetett ziccert, és szépen ki is használta. 16–20
38. perc:
Eladta a labdát Lazovic, jöhetett előre a Fradi, Penát lökték a levegőben, de csak szabaddobást kapott a hazai csapat, majd kisvártatva el is adta a labdát.
38. perc:
Belemenés a Vardarnál, majd Faluvégi kapott labdát a jobb szélen, és ezúttal is szép gólt lőtt. 15–20
37. perc: Snelder
kapott nagy labdát, de ejteni akart, pedig erre számított a kapus.
36. perc: Penezic
ezúttal nem találta el a kaput.
36. perc: Szucsánszki
átkígyózott a védelmen, és belőtte. 14–20
35. perc: Hmirova
lövése középre tartott, Bíró kivédte.
35. perc:
Sajnos a bejátszást könnyen lehalászta a védelem.
35. perc: Elek Gábor időt kért, arról beszélt, higgye el a csapat, hogy van még keresnivalója.
34. perc:
Egyelőre nagy verés néz ki, Cvijics is betalált. 13–20
34. perc:
Hetest kapott a Fradi, amelyet Kovacsics kihagyott. Egyelőre rémálom, ahogy a második félidő kezdődött.
34. perc: Lazovic
könnyedén került helyzetbe, és be is lőtte. 13–19
33. perc:
Végre! Faluvégi Dorottya kapott labdát a jobb szélen, és remekül lőtt a jobb fölsőbe. 13–18
33. perc:
Amúgy félelmetesen jó a Vardar dobószázaléka, 70 fölötti...
32. perc:
Eladott labda itt, Penezic-gól ott... 12–18
32. perc: Újabb eladott labda után megint a macedónok kezén vándorolt a labda, Hmirova lövését azonban Bíró kivédte.
31. perc:
Technikai hibával indított a Ferencváros, bezzeg a Vardar belőtte. Radicsevics volt eredményes. 12–17
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, négy góllal vezet az ellenfél. 12–16
30. perc:
Mennek az ejtések az ellenfélnek, ezúttal Hmirova talált be ezzel a módszerrel. 12–16
29. perc: Pena
betört, és a bal alsóba lőtt. 12–15
29. perc:
Aztán Kuznyecova kapott labdát a bal szélen, és szépen ejtett a kapuba. 11–15
29. perc:
Kellett is, mert Van der Heijden révén közelebb jött a Fradi. 11–14
28. perc: Szucsánszkinál
belemenés, ziccert dobhatott a Vardar, Bíró azonban kifogta!
27. perc:
Lerohanás után Cvijics lőtte be a 14. Vardar-gólt.
27. perc: Jovanovicsnak
eddig nem megy, ezúttal a sáncba lőtt.
26. perc: Penezic
egészen hihetetlen mozdulattal lőtt újabb gólt, ráadásul nagyon becsapta a hazai védőket. 10–13
25. perc:
Labdaszerzés után gyorsan indult a Fradi, Jovanovics ellőtte, pedig nem is volt helyzet. Ki is maradt...
25. perc:
Hetest kapott a Fradi, amelyet Kovacsics a jobb alsóba lőtt. 10–12
24. perc: Cvijics
emberrel együtt dobott gólt. 9–12
24. perc: Van der Heijden
végre belőtte, Pena átadását vágta a kapu bal oldalába. 9–11
23. perc:
Rossz passz után indult a Vardar, Risztovszka pedig belőtte a ziccert. 8–11
23. perc:
Elcserélték magukat a macedónok, ez újra kétperces előnyt ért a Fradinak.
20. perc:
A hetest Kovacsics biztosan belőtte. 8–10
20. perc: Lazovicsot
két percre kiállították, hetes is a Fradinak.
19. perc:
Támadó szabálytalanság után jöhettünk előre, de Kovacsics lövését Leynaud megfogta.
19. perc: Kovacsics
a kapufát találta el, de a kipattanót megkaparintotta. Tovább támadhattunk, de elég pontatlanul, ráadásul Schatzl lövése sem volt az igazi, Leynaud kifogta.
18. perc:
Ha egyszer Penezic felugrik... Akkor az mostanában gól. Ezúttal is így történt. 7–10
18. perc: Van der Heyden
került helyzetbe, de fölé durrantott.
17. perc: Bíró
rendkívül harcosan mozdult ki a szélsőre, akit megzavart ez a mozdulat, és rontott.
17. perc: Sneldert
szórták ki két percre kissé könnyű síppal.
16. perc:
Jól járatta meg a labdát a Fradi, majd Pena lőtt ütemtelenül nagy gólt. 7–9
16. perc: Ferencvárosi időkérés.
16. perc:
Már hárommal vezetnek... Radicsevics volt eredményes a jobb szélről. 6–9
15. perc: Pena
lövése fölé szállt.
14. perc: Bíró
azonban nem tudta védeni a tisztára játszott Penezic lövését, így kettővel vezetett a Vardar. 6–8
14. perc: Kovacsics
ismét nagyszerű csellel hozta magát helyzetbe, de Leynaud hihetetlen bravúrral védett.
13. perc:
A kiállítás alig járt le, Radicsevics lőtt, és újra vezetett a Vardar. 6–7
13. perc: Háfra
labdát szerzett, nem siette el a Fradi, de Kovacsics óriási testcselekkel átment a védelmen, és a kapu jobb oldalába lőtt. 6–6
12. perc: Schatzl
került helyzetbe emberhátrányban, de Leynaud számított rá, és elkapta a labdát.
11. perc:
Hetes is, amelyet Lacrabere biztosan lőtt a jobb fölsőbe. 5–6
11. perc: Cvijics
harcolt ki kiállítást, Jovanovicsot küldték ki.
10. perc: Pena is ott van! cselezett jobbra, lőtt balra, és gól. 5–5
10. perc: Penezic
a szaggatottról ugrott fel, és megint belőtte. 4–5
9. perc: Bíró
nagy védése után Pena hozta magát helyzetbe, és szinte a kapus „szeme közé” lőtte az újabb Fradi-gólt. 4–4
8. perc:
Labdát szerzett a Fradi, de Jovanovics a felső kapufát találta el.
7. perc: Cvijics
került a helyzetbe labdaszerzés után, és ezúttal belőtte. 3–4
6. perc: Hmirova
nagyon becsapta a védőfalunkat, és könnyű gólt szerzett. 3–3
6. perc: Penezic
a kapufát találta el, gyorsan indult a Fradi, Lukács pedig a jobb alsóba lőtte a ziccert. 3–2
5. perc:
Jól is jött a védés, mert Kovacsics átadásából Schatzl a szélről szépen lőtt a bal fölsőbe. 2–2
5. perc: Cvijics
kapta óriási ziccerben, de Bíró nagyszerű bravúrral védett.
4. perc:
Jó védekezés után támadhatott a Ferencváros, Snelder került nagy helyzetbe, és szépen bedobta. 1–2
3. perc:
Heteshez jutott a Ferencváros, Pena lövését azonban Leynaud kivédte.
3. perc: Penezic
viszont könnyedén lőhetett, és megint betalált. 0–2
2. perc: Jovanovics
lövését egyszerűen lesáncolták...
2. perc: Jó sokáig tartott a Vardar első támadása, de nem véletlenül, mert Penezic belőtte. 0–1
1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros tiszta zöldben, a Vardar tiszta fehérben játszik.