Kár a végéért: keserédes FTC-siker a Metz ellen

2018.03.03. 15:16
Kovacsics Anikó tör be két metzi játékos között (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros házigazdaként 29–27-re legyőzte a Metzet a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó előtti fordulójában, mégsem lehet maradéktalanul elégedett, mert idegenben 27–25-re kapott ki a francia csapattól, így rosszabb egymás elleni eredménye – egész pontosan a vendégként szerzett kevesebb gól – miatt valószínűleg „csak” a harmadik helyen jut tovább a csoportjából.

NŐI KÉZILABDA BL
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT, 5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–METZ HANDBALL (francia) 29–27 (13–9)
Dabas, 2500
néző. V: Lah, Sok (szlovénok)
FTC: BÍRÓ – Lukács 1, PENA 6, KOVACSICS 6, Snelder, Háfra N., SCHATZL 6. Csere: Szikora (kapus), Szekeres 1, Mészáros R., Van der Heijden 5 (5), Szucsánszki, Faluvégi 3, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
METZ: Rajcsics – LUCIANO 5, Gros 5, Zaadi 3, Edwige, O. Kanor 2, Maubon 1. Csere: Csapó (kapus), Smits, Sajka 2 (2), HOUETTE 5 (2), Flippes, Landre 4. Edző: Emmanuel Mayonnade
Az eredmény alakulása. 8. perc: 0–0. 12. p.: 4–1. 19. p.: 8–4. 24. p.: 9–8. 28. p.: 10–9. 37. p.: 16–12. 40. p.: 17–15. 44.p.: 20–16. 51. p.: 23–18. 55. p.: 25–23.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4
Elek Gábor: –
Nagyon küzdős, remek mérkőzést játszottunk, és egy kiváló csapatot sikerült legyőznünk, még egy kicsit csalódott is vagyok, mert nem nyertünk olyan különbséggel, mint szerettük volna. Danick Snelder kiválása meghatározó volt.
Emmanuel Mayonnade: – Kikaptunk, de az eredmény tökéletes a számunkra, azonban még a jövő héten is győznünk kell a Thüringer HC ellen ahhoz, hogy elérjük a célunkat. A mérkőzés első részében támadásban sokat hibáztunk, de jól küzdöttünk, és a végére elértük, amiért jöttünk.

6. Bietigheim (német)9 18215–271–562

*A végelszámolásnál az egymás elleni eredmény dönt pontazonosság esetén, ami a Metznek kedvez.

A középdöntős csoport második helye szempontjából vívott kulcsfontosságú mérkőzést az FTC és a Metz Dabason, telt ház előtt. Miután a franciák az előző körben legyőzték a Vardar Szkopjét, a Fradinak egy sima győzelem nem volt elég az előzéshez, hanem az egymás elleni összevetés miatt legalább három találattal kellett volna nyernie. (A második pozíció már a negyeddöntőre tekintve lett volna lényeges, ugyanis a két hatos első és második helyezettje hazai pályán játszhatja a visszavágót a budapesti final fourért.)

SNELDER: CSAK MAGAMAT HIBÁZTATHATOM
Danick SNELDER, az FTC beállója: "Lehet, hogy volt olyan kiállításom, amelyik túl szigorú volt, de amikor az ember már kapott kétszer két percet, okosabbnak kell lennie, nem kockáztathat egy harmadikat, szóval csak magamat hibáztathatom a piros lap miatt. Nagyon rossz volt a lelátóról nézni utána a végjátékot..."
BÍRÓ Blanka, az FTC kapusa: "Nagyon harcos meccs volt, óriásit küzdöttek a lányok, de hiába volt ott folyamatosan a három-négygólos különbség, pont a végére fogytunk el. Csalódott vagyok azért is, mert a hajrában személy szerint én sem tudtam úgy segíteni a csapatot, ahogyan szerettem volna."

A vendégeknél Xenia Smits játéka volt kérdéses, de végül a balátlövő is ott volt a pályán a kezdésnél. Majdnem nyolc percet kellett várni az első gólra, ezalatt az FTC-nek kaput eltaláló lövése is alig akadt, míg a túloldalon Bíró Blanka mutatott be egymás után több szép védést vagy éppen a kapufa segített be a zöldeknek. Orlane Kanor találatára aztán néggyel válaszolt Elek Gábor együttese, és úgy tűnt, hogy sikerül megtalálni a szigorú metzi védelem ellenszerét. Az FTC védekezését sem lehetett puhánysággal vádolni, az ellenfél legjobbja, a jobbátlövő Ana Gros csak a 13. percben dobta az első gólját, egyben csapatának a másodikat.

A Fradi Emmanuel Mayonnade időkérése után is őrizte a nehezen összeszedett háromgólos előnyét. Laura van der Heijden magabiztosan értékesítette a heteseket, miközben Nerea Pena lövései utat találtak utat Marina Rajcsics kapujába. Hiába védett továbbra is kiválóan Bíró, támadásban megakadt a gépezet, ezt kihasználva a Metz 9–8-ra feljött, sőt, többször egyenlíthetett volna, de elszórakozta a lehetőségeket. A nyolcadik vendéggólnál megsérült Jurswailly Luciano, a jobbszélsőt a bokáját fájlalva támogatták le a pályáról. A szünet előtti percek aztán megint a Fradié voltak, Szekeres Klára megszerezte szezonbeli első BL-gólját, és sikerült 13–9-re ellépni. Az egyetlen negatívum, hogy Danick Sneldert másodszor is kiállították, így Mészáros Rea kezdte a helyén a második félidőt.

A folytatásban három gól körül ingadozott a különbség, mindkét csapat nagy energiákat mozgósított a pályán. Snelder a 45. percben a kizárás sorsára jutott, ami nagy érvágást jelentett a Fradinak. Ilyen kiélezett helyzetben lényeges volt, hogy Szikora Melindával szemben kétszer is hetest rontottak a vendégek.

Ötgólos ferencvárosi vezetéssel fordultunk rá az utolsó tíz percre (Schatzl Nadine is nagyon belejött a gólgyártásba), de a franciák egy emberelőnyt kihasználva 24–21-re zárkóztak. Az FTC kétszer annyi gólt kapott a második félidőben, mint az elsőben, amiben szerepet játszhatott, hogy háromszor annyi időt töltött emberhátrányban, mint ellenfele.

Laurisa Landre beállóból elért találatával már csak kettő volt a különbség, majd elértük a kinti meccs 27–25-ös végeredményét, ráadásul másfél perccel a vége előtt a franciák támadhattak. Mayonnade időkérése után Gros bombázott a kapuba, innentől már hárommal kellett volna nyerni, ám erre nem volt elég idő. Hornyák Dóra időn túli szabaddobásból alakította ki a 29–27-es végeredményt, ami azt jelenti, hogy ha az utolsó körben mindkét együttes legyőzi német ellenfelét, a Metz végez a második, a Fradi pedig a harmadik helyen.

Hornyák Dóra gólja

60. perc: Landre nem hibázik, Hornyák óriási gólja zárja a meccset, de keserédes győzelem ez... 29–27 a végeredmény!
60. perc: Gros
belövi, gyors válasz, Kovacsics28–26
59. perc: Pena lövését sáncolják, Kovacsics lécet lő, harmadszorra ismét kapufa... Francia időkérés.
57. perc: Schatzl micsoda gól! De jön a válasz... 27–25
57. perc: Luciano gyönyörűen ejt, ezt el kell ismerni. 26–24
56. perc: Kovacsics megint, Bíró mellett a Fradi legjobbja! 26–23
55. perc:
Pena labdája ezúttal a kapufáról jön ki, Landre kéri s kapja, 25–23...
54. perc: Jó játék, szép gól, Pena hatodszor. Luciano rögtön válaszol. 25–22
54. perc: Kár érte, Faluvégi nem tudja értékesíteni a helyzetét, Zaadi viszont igen a sajátját. Kiegészül a Ferencváros, Elek Gábor időt kér. 24–21
53. perc:
Zaadit lökték lövés közben, Houette ismét bevágja a hetest. 24–20
52. perc: Okosan járatjuk a labdát, majd Kovacsics gondol egyet, és kipókhálózza a felsőt. 24–19
52. perc: Smits játszotta magát ügyesen tisztára, Hornyák kap kétperces kényszerpihenőt. Houette nem hibázik. 23–19
51. perc: Rajcsics mutat be bravúrt, de visszakapjuk a labdát, Faluvégi pedig Pena passza után ötre növeli az előnyt. 23–18
50. perc: Gros lő a legvégén, Bíró köszöni, és bemutatja a 13. védését.

50. perc: Schatzl villan megint, négy közte! Francia időkérés. 22–18
49. perc:
Szikora érkezik a magyar kapuba, és meg is zavarja Grost, aki elhibázza a hetest.
48. perc: Schatzl töri meg a magyar gólcsendet, a szélek jól működnek. 21–18
47. perc: Kovacsics átlövésének Rajcsics jelenti a végállomást, kiegészülünk, de Luciano még betalál. 20–18.
46. perc:
Maubon bal szélről, Bíró ezúttal tehetetlen volt. 20–17
45. perc: Snelder kap harmadszor is két percet, neki mára ennyi volt...
43. perc: Smits lő álló helyzetből óriási kapufát, Faluvégi pedig a szélről gólt. Kovacsics adott újabb remek labdát, nagyot játszik a második félidőben. 20–16
43. perc: Rajcsics mutat be bravúrt, lábbal hárítja Kovacsics lövését.
42. perc: Gros pattintása beakad, ezért kár, de továbbra is három az előny. 19–16
41. perc: Szép és gyors összjáték a Fraditól, Houette két percért cserébe piszkít bele, Kovacsics góllal büntet. 19–15
40. perc: Kanor került a földre, két perc nincs, Bíró pedig újabb ziccert hárít.
40. perc: Zaadi sajnos összekapta magát, Kovacsics a legjobbkor villan. 18–15
39. perc: Újabb adok-kapok, Pena góljára Zaadi válasza érkezik. 17–14
38. perc: Zaadi
ezt most kegyetlenül belőtte, az első gólját szerezte. 16–13
37. perc: Zaadi kapufát lőtt, Schatzl nem teszi meg ezt a szívességet, hatalmas passzt kapott Kovacsicstól. 16–12
36. perc: Gyors gólváltás, Pena, majd Gros. 15–12
35. perc:
Rajcsicsnak ezúttal nem kellett védenie, Bírónak igen, de megoldja. Sajnos Mészáros visszahúzta Landre-t, két perc, hetes, és újabb Bíró-bravúr!
34. perc:
Kovacsics lövése nem talál utat a kapuba, Mészáros viszont lerántja ellenfelét az ellentámadásnál, Sajka hetesből talál be. 14–11
33. perc:
hatalmas védekezési hiba, de hiába kerültek ziccerbe a franciák, Bíró eszméletlen nagyot véd.
32. perc: Van der Heijden dobta ki jobbra a labdát, Faluvégi pedig a kapuba. 14–10
31. perc: Kanor
tör be, és lő Bíró mellett a kapuba, közben mi kiegészülünk. 13–10
31. perc: És már jön is a folytatás, a Metz támadásával indul a második játékrész.
30. perc:
Mondani sem kell, Bíró ismét véd, ráadásul az utolsó másodpercben Smits kap két percet. Az időn túli szabaddobás elhal a blokkban, de így is négygólos a ferencvárosi előny a szünetben!
30. perc: Háfrát lökik lövés közben, Van der Heijden ötödször sem hibázik hetesből. 13–9
29. perc: Snelder második kiállítása, Flippes azonban nem tudta átverni bírót, újabb bravúr!
28. perc: Így kell ezt! Gyönyörű átlövés, Kovacsics bombázott a bal sarokba, majd Szekeres növeli az előnyt. 12–9
27. perc: Keményen, jól zártan bekkel a Fradi, de Zaadi nagy labdát adott Landre-nak. 10–9
26. perc: Faluvégi harcol ki hetest, Van der Heijden hibátlan. 10–8
25. perc:
Szucsánszki ezúttal rossz lövéssel véteti észre magát, Edwige elsieti, így nincs gól a kontrából.
24. perc:
Szucsánszki hibázik elöl, Smits megteszi ugyanezt a szívességet.
Bíró Blanka eddig 47 százalékos védés mutatóval rendelkezik, egészen kiválóan teljesít a magyar kapus.
24. perc:
Az FTC edzője azt kérte, járjon a labda, ehhez képest gyorsan eladjuk. Maubon talál be, közben Luciano rosszul érkezett le, ápolni kell. 9–8
23. perc:
Schatzl átlövését Rajcsics fogja, de bírót sem kell félteni, újabb bravúr a magyar kapustól, melyet Elek Gábor időkérése követ.
22. perc: Bíró kétszer is óriásit véd, harmadszorra már tehetetlen Houette-tel szemben. 9–7
21. perc: Pena
harmadik gólját lövi, ez nagyon kellett most. 9–6
20. perc: Francia kontra végén Gros ejtette át Bírót. 8–6
19. perc: Erős a francia fal, de Pena áttöri. Luciano válaszol rögtön. 8–5
18. perc: Schatzl
is villan, megint jól jöttünk ki az emberhátrányból. 7–4
17. perc: Houette
szélről gyorsan szépít. 6–4
17. perc:
Háfra zseniálisan tört be két metzi között, újabb hetes. Van der Heijden harmadszor is belövi. 6–3
16. perc: Szekeres tartja fel Grost, hetes, és két perc a magyar játékosnak. Sajka nem hibázik. 5–3
15. perc:
Keményen védekezik az FTC, a Metz nem tudja bejátszani a labdát. Emmanuel Mayonnade időt kér.
14. perc: Szép kijátszás a jobb szélre, Lukács ugrott be szépen, és lőtte ki a hosszút. 5–2
13. perc: Tanácstalanok a franciák, Gros unja meg a tétovázást, és lő óriási gólt a felsőbe. 4–2
12. perc: Újabb hetes, újabb gól, Van der Heijden! Már három közte, mindezt emberhátrányban! 4–1
12. perc: Edwige lövését védte hatalmas bravúrral Bíró, az FTC kapusa egyelőre remekel.
11. perc: Luciano hátul is segít minket, hetes, Van der Heijden belövi! 3–1
10. perc: Snelder kapott két percet, szerencsére Luciano a kapufára ejt.
9. perc: És már a Fradinál az előny, a metzi meccsen gólképtelen Pena talál be. 2–1
8. perc: Na most beindultak! Kanor góljára Schatzl válaszol egyből. 1–1
7. perc:
Elképesztő, csak nem akar jönni a gól. Zaadi lő kapufát, majd a Fradi is hibázik.
6. perc:
Megint Rajcsics, a túloldalt pedig Bíró-bravúr ismét.
6. perc:
Továbbra is gól nélkül, Zaadi lapos lövésére Bíró ért le.
5. perc: Háfra próbálkozott, Rajcsics volt résen.
4. perc: Ismét a franciák jöhetnek, Gros lőtt óriási kapufát.
3. perc:
Kanor tört be a hetesen belülre, Bíró Blanka nagyot védett.
2. perc: Keményen védekeznek a franciák, ez azonban a Ferencvárosról is elmondható, így nincs egyelőre gól.
1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, a Fradi vezetheti az első támadást!

A csapatok már a pályán, zajlik a játékosok bemutatása.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az FTC–Metz női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésében!

A NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA 2017–2018-AS SZEZONJÁNAK ADATBANKJÁT IDE KATTINTVA BÖNGÉSZHETI!