Ambros Martín csapata vár a BL-negyeddöntőben az FTC-re

2019.03.10. 14:20
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 31–27-re legyőzte a szlovén Krim Ljubljanát Érden a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel veretlen maradt a második csoportkörben, hat meccsen tíz pontot szerezve. A zöld-fehérek így a csoportjuk harmadik helyén végezték, és a negyeddöntőben az Ambros Martín által irányított Rosztov-Donnal találkoznak.

Háfra Noémi megszórta a Krimet (Fotó: Dömötör Csaba)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 6. FORDULÓ
2. CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KRIM LJUBLJANA (szlovén) 31–27 (16–11)
Érd, 2000
néző. V: I. Covalciuc, A. Covalcius (moldovaiak)
FTC: BÍRÓ – Lukács 1, KLUJBER 9 (2), MÉSZÁROS 1, HÁFRA 8, Kovacsics 1 (1), Schatzl 3. Csere: Szikora (kapus), Klivinyi 2, HORVÁTH D., Márton 4, Tóth N. 1, Faluvégi 1, Klikovac. Edző: Elek Gábor
LJUBLJANA: Marincek – Baric 4 (3), Cakalu 1, Perederij 3, Vucko, Stanko 3, MAVSAR 8. Csere: Vojnovic (kapus), Krsnik, Zulic 2, Krajnc, Zabjek 2, Amon 1, RISZTOVSZKA 3. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 14. p.: 9–4. 23. p.: 11–9. 30. p.: 16–10. 47. p.: 23–20. 57. p.: 30–24
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Nem gondolkodtunk azon, hogy mi lenne jobb, Rosztovba vagy Metzbe utazni, mert az volt a fontos, hogy a szurkolóinkat kiszolgáljuk. Fiataljaink sokat tettek ezért, és Tóth Nikolett BL-bemutatkozása is jól sikerült. Nem tetszett, és kár, hogy a második félidőben vesztettünk a dinamikánkból, magunknak lassítottuk az iramot.
Uros Bregar: – A BL-sorozat legrosszabb meccsét játszottuk. Fantasztikusan védett Bíró Blanka, ezért a biztos helyzeteinket sem tudtuk belőni.

A CSM Bucuresti meglepő pénteki pontvesztésének következtében abban a tudatban fogadhatta a Ferencváros a Krim Ljubljanát, ha nyer, a harmadik helyen zárja a középdöntős csoportját. Elek Gábor a mérkőzés előtt elmondta, Nerea Pena nincs százszázalékos állapotban, ezért csak akkor veti be spanyol kulcsemberét, ha nagyon égne a ház – erre végül nem volt szükség. Ott volt viszont a keretben a szezon közben az MTK-tól visszahozott 17 éves ifjúsági vb-ezüstérmes irányító, Tóth Nikolett.

A kinti meccsen csak nagy nehézségek árán gyűjtötte be az FTC a két pontot, ezúttal már a kezdéstől domináns játékra törekedett. A kapuban Bíró Blanka mutatott be szép védéseket, míg támadásban Háfra Noémi és Klujber Katrin szállította a gólokat, utóbbi megoldásai után Kim Rasmussen szövetségi kapitány is elégedetten tapsolhatott a lelátón. Uros Bregar csapata négygólos hátrányánál kért időt a 13. percben (8–4), de kisvártatva már öt volt a különbség.

Ezután viszont megtorpant a Fradi, hat percig nem talált be a szlovénok kapujába, helyette egymást követték a pontatlan lövések és labdaeladások, nem csoda, hogy Elek Gábornak is ki kellett kérnie az első idejét. 11–9-re zárkózott fel a Ljubljana, ám még idejében kapcsolt a magyar együttes, és átlendült a holtponton, a szünetre pedig vissza is állította ötgólos előnyét (16–11).

Schatzl estében is belőtte

Mindkét fél sokat hibázott a második félidő elején, de a Fradi tartani tudta a különbséget, miközben Klujber a második kiállítása után egy ideig a padon maradt. A védekezés sokszor nem volt kellően hatékony ferencvárosi részről, és támadásban is vesztett a magyar együttes lendületéből. Ezzel együtt a Krim csak 23–20-nál volt a legközelebb az FTC-hez. A második félidőben szerepet kapó Márton Gréta szép gólokat szerzett, Klujber egy híján tízig jutott, a kapuban Bírót váltó Szikora Melinda is betett pár védést a közösbe, míg a hajrában a BL-ben debütáló Tóth Nikolett is betalált (nem is akármilyen góllal tette a le a névjegyét), majd begyűjtötte a megérdemelt pacsikat a társaktól.

A második játékrészt ugyan eggyel elvesztette a Fradi, de összességében nem forgott veszélyben a győzelme, a 31–27-es siker pedig azt jelenti, hogy az Ambros Martín irányította orosz Rosztov-Don jön az áprilisi negyeddöntőben. Tavaly is ugyanez volt a párosítás, akkor az oroszok kettős győzelemmel jutottak be a budapesti final fourba.

A NEGYEDDÖNTŐBEN
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Rosztov-Don (orosz)
Odense (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC
CSM Bucuresti (román)–Metz (francia)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Vipers Kristiansand (norvég)
Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcokat.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Mészáros kiállítás miatt a kispadon fejezi be a meccset. Ljubljanai időkérés. Mavsar ejt egy gólt. Fél perccel a vége előtt Elek Gábor is kikéri utolsó idejét. Eladja a labdát a Fradi, Amon üres kapus gólja a büntetés. Nem számít, simán nyer a magyar csapat, így a Rosztovval találkozik a negyeddöntőben. 31–27
59. perc: Mavsar
belelendült a végére, a hosszú felsőbe talál. Tóth futtából megszerzi az első gólját. 31–25
58. perc:
Tóth varázslatos bejátszással debütál, de Mészáros kihagyja a helyzetet.
57. perc: Márton
középre befutva is lő egy gólt. Cakalu lövését Szikora védi. A 17 éves Tóth Nikolett bemutatkozik a Ferencvárosban. 30–24
56. perc:
Szikora véd egy átlövést.
55. perc: Márton
indul egyedül, és a bal felsőbe lő. Mavsar góljára jöhetne egy újabb Márton-találat, de a kapufa megmenti a Krimet. 29–24
54. perc: Mavsar
a szélről, Mészáros beállóból lő gólt. 28–23
53. perc: Márton
szélsőgólja után gyorsan eladja a labdát a Krim. Márton heteshez juttatja a Fradit, de Klujber most a kapufára lő, és nincs meg a kipattanó. 27–23
52. perc:
Zabjek harcol ki hetest. Szikora védi Baric lövését, a kipattanó után viszont már nem hibázik a szlovén. 26–22
51. perc: Klujber
a bal alsóba lő a fal fölött. 26–21
50. perc: Háfra
vállalja el passzívnál, és pattintott lövése meglepi Marinceket. Risztovszka Szikora feje mellett húzza be. 25–21
49. perc: Klujber megszerzi a nyolcadik gólját. Stanko átlövését Bíró védi, akit aztán Szikora vált a kapuban. 24–20
48. perc:
Perederijjel szemben most csatát nyer Bíró.
47. perc: Risztovszka
elteszi Bíró lábai alatt a labdát. Marincek védi Klujber lövését. 23–20
46. perc:
Egy kivédekezett támadás után időt kérnek a vendégek.
45. perc:
Márton lövését Marincek lábbal hárítja. Cakalu belemegy Kovacsicsba.
44. perc: Klujber
lövésébe csak beleérni tud a kapuba visszatérő Marincek. Stanko középről lő gólt. 23–19
43. perc: Perederijt
megint megtalálják a falban. 22–18
42. perc:
Passzívnál túl sokat passzol az FTC, elveszik a labdát.
41. perc:
Rossz Krim-bejátszás után robog a Fradi, Klivinyi ad gólpasszt Háfrának.Zulic középről talál be lapos lövéssel. 22–17
40. perc: Mavsar
egy az egyben megveri Faluvégit, és a léc alá lő. Klivinyi is egyéni akcióból növeli góljai számát. 21–16
39. perc: Mavsar
a bal szélről kilövi a hosszú felsőt. Kovacsics a lécet találja el középről. 20–15
38. perc: Perederijt
megtalálják beállóban, gól. Faluvégitől jön a válasz szép ejtés formájában. 20–14
37. perc:
Baric nagyot lök Kovacsicson, két percre leül. Márton Gréta kihasználja az első lehetőségét a bal szélről. 19–13
36. perc: Stanko
kilövi a bal felső sarkot, nagy gól. 18–13
35. perc:
Rossz ferencvárosi bejátszás után Háfra csípi el a vendégek indítását. Hogy aztán talpról a jobbátlövő helyéről pattintott lövéssel betaláljon. 18–12
34. perc:
Kiegészül a Ferencváros.
33. perc:
Bíró előbb Cakalu lövését, majd Perederij ziccerét hárítja. Pandzic is bemutat egy védést. Zulic belemegy a hazai falba.
32. perc:
A szlovén bejátszás, majd Bíró indítása is rossz, Mavsar lövése viszont hibátlan. Kovacsics lövését Pandzic védi. Klujbert kiállítják. 17–12
31. perc:
Egy gyors Háfra-góllal folytatódik a mérkőzés. Stankót blokkolja Horváth Dóra. 17–11

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Bíró újabb ejtést hatástalanít. Klujber előtt nyílik út a kapuig, él a lehetőséggel. Zulic góljával zárul a félidő. 16–11
29. perc:
Bíró védése után támad a Fradi. A gólt lövő Schatzlt visszarántja a levegőben Risztovszka, két perc a jutalma. 15–10
28. perc:
Háfra hiába lő gólt, támadófaultot fújnak a moldovai bírók. Akik aztán a Krimtől is elveszik a labdát. Lukács lövését Pandzic védi.
27. perc:
Klivinyi betöréssel kiállítást harcol ki (Krsniknek) és hetest, amelyet Kovacsics értékesít. Bíró véd, megvan a labda. 14–10
26. perc:
Klivinyi gyenge lövését Pandzic könnyen védi. Klujbert kiállítják két percre, szlovén büntető jön. Baric a léc alá lő. 13–10
25. perc: Mavsar labdát csen, egyedül indul, de Bíró védi a ziccert.
24. perc:
Risztovszka rossz labdát kap a szélen. Háfra nem sokat vacakol a másik oldalon, átlövésből a bal alsóba tüzel. Mavsar kapufát lő a szélről. 13–9
23. perc:
Háfra megbontja a szlovén falat, Klivinyi befejezi az akciót. 12–9
22. perc:
Perederij hetest harcol ki. Baric most nem finomkodik, Bíró feje mellett bevágja. 11–9
21. perc:
Rossz vendégtámadás után a Fradi sem remekel, Klivinyi belemenésével zárul az akció.
20. perc:
Háfra lő passzívnál, Pandzicról valahogy kipattan a labda. Klikovac labdát lop, a lerohanásnál viszont Klivinyi mögé passzol.
19. perc: Cakalu
felborítja a védőjét, belemenés nincs, gól viszont van. Elek Gábor időt kér. 11–8
18. perc:
Lukács lövése után az egyik kapufáról a másikra pattan a labda, majd kifelé.
17. perc: Schatzl
az előbbinél jobb helyzetből eredményes, Risztovszkát kiállítják. Zabjek beállóból felel rá. 11–7
16. perc:
Schatzl nagyon éles szögből elvállalja, de nem talál kaput. Risztovszka a jobb szélről bedobja. 10–6
15. perc: Klujber
ezúttal test mellől, talpról talál be. Cakalu betör, Bíró véd, de hetes jön, Mészáros pedig két percet kap. Mavsar a kapufára lövi a hetest. 10–5
14. perc:
Pandzic védi Kovacsics betörés utáni lövését, ám hetest kap a Fradi, és Klujber most sem hibázik. Zabjek szépít beállóból. 9–5
13. perc:
Szlovéni időkérés. Mészáros szerez labdát a beálló elől.
12. perc: Háfrát kiküldik két percre. Baric most jobb szögben ugorhatott be a jobb szélről, de a kapufa tövére ejt. Klujber eredményes emberhátrányban. 8–4
11. perc: Stanko
betalál, a szlovénok kiegészülnek. Háfra talpról a léc alá lő. A labdával nem nagyon találkozó Marinceket lecserélik. 7–4
10. perc:
A jobbkezes Baric megint megpróbálta a jobb szélről, ismét Bíró nyert.
9. perc:
Perederij jó helyzetben mellé lő. Schatzl a bal szélről mattolja Marinceket. 6–3
8. perc:
Schatzltől elveszik a labdát. Perederij átejtené Bírót, de szépen felnyúl a magyar kapus. Klujber gólt lő, és kiállítják róla Mavsart. 5–3
7. perc:
Vucko harcol ki hetest, amelyből Baric behúzza Bíró feje fölött a labdát. 4–3
6. perc: Lukácsig
megy a hazai akció, a szélről felkanyarodik, és a kapus lábai között betalál. 4–2
5. perc: Perederijt
megtalálják a falban, és az ukrán nem hibázik. A ferencvárosi bejátszás nem pontos. Baric a jobb szélről próbálkozik, de Bíró résen van. 3–2
4. perc: Mavsar
ejti át a szélről Bírót, de Háfrától gyorsan jön a válasz. 3–1
3. perc:
Stanko lövését Bíró hárítja, Háfra átlövése viszont utat talál a jobb alsó sarokba. 2–0
2. perc: Klujber
hétméterest harcol ki, aztán értékesíti is. 1–0
1. perc:
A görög Cakalu ellépi a vendégeknél. A két csapat mezének színe épp csak elüt egymástól.