A Fradi újabb álomkezdését ezúttal nem követte pontszerzés

B. L.B. L.
2020.02.02. 16:41
A Ferencváros ezúttal nem tudott újabb bravúrt bemutatni (Fotó: NS-archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. fordulójában a remekül kezdő Ferencváros idegenben 29–27-re kikapott a dán Esbjergtől. Az 5–0-val indító magyar csapat a második félidő zömében futott az eredmény után, de a hajrában így is vezetni tudott – egy kiállítás viszont megpecsételte a sorsát.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
1. CSOPORT
TEAM ESBJERG (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–27 (13–13)
Esbjerg,
2012 néző. Vezette: Antics, Jakovljevics (szerbek)
ESBJERG: R. Poulsen – M. Jacobsen 3, L. Jörgensen, POLMAN 8, Frafjord 1, FREY 6 (1), Sanna Solberg 3. Csere: GRANLUND (kapus), Jónsdóttir 1, Ingstad 3, BREISTÖL 4. Edző: Jesper Jensen
FTC: Bíró B. – LUKÁCS V. 6, Klujber 4 (1), KOVACSICS 5, Snelder 3, Háfra N. 3, SCHATZL NADINE 4. Csere: Szemerey (kapus), Csiszár-Szekeres, Szucsánszki 1, Pásztor N., Debreczeni-Klivinyi 1, Hornyák D. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–5. 12. p.: 3–8. 18. p.: 6–10. 27. p.: 11–12. 34. p.: 15–15. 41. p.: 19–17. 48. p.: 24–21. 56. p.: 25–26. 58. p.: 28–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Jesper Jensen:
– Rendkívül szoros, gyors és intenzív mérkőzés volt, mind a két csapatnak ugyanannyi esélye volt a végén a győzelemre. Nagyon örülök, hogy végül mi szereztük meg a két pontot, elégedettek lehetünk.
Elek Gábor: – Ahogy visszazártak a nyitottabb, zavaróval való védekezésről a dánok, már nehezebben tudtunk gólt szerezni. A végén túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy egy ilyen mérkőzést meg tudjuk nyerni idegenben.

A CSM elleni mérkőzéshez hasonlóan álomszerűen kezdett a Ferencváros, az Esbjergnek a 6. percben már időt is kellett kérnie (0–5).

Ezt követően egy darabig tartotta a négy-öt gólos előnyt a magyar csapat, viszont Rikke Granlund érkezése nem tett jót, a dánok védekezése is elkezdett feljavulni, és bár a 17. percben még 10–5 volt az FTC javára, a félidő végére elfogyott az előny (13–13).

A 37. percben a Ferencváros a plusz kettőért támadhatott, de Granlund ismét védett, ezt pedig egy 3–0-s rohammal büntette a házigazda (19–17), amely ezt követően többször is elhúzott három góllal (24–21).

Az időkérés után javulni látszott a helyzet, a kapuba visszaérkező Bíró Blanka több védést bemutatott, Lukácsék pedig sorra lőtték a ziccereket, az 56. percben így már a magyar együttes vezetett (25–26)!

Danick Snelder kiállítása viszont megpecsételte a magyar csapat sorsát, ezt a két percet 3–0-val hozta le az Esbjerg, amely 29–27-re győzött. Mivel a CSM Bucuresti legyőzte az eddig veretlen Metzet, a román csapat két ponttal elhúzott a tabellán az FTC-től.

58. Granlund véd, Solberg ziccert értékesít. 28–26
57. Lukács kínaira adott labdájánál belökték a ferencvárosit, sípszó nélkül, az üres kapuba pedig belövik a dánok… Jacobsen,27–26
56. Freya bal alsóba lőtt. 26–26
56. Ingstad harcolt ki hetest és két percet, Snelder pihen.
56. Klivinyi betörésből eredményes. 25–26
55.
Jacobsen lövését védi Bíró.
54. Klivinyi szerzett labdát, megindul, faultos helyzetből lő, mehet tovább.
54. Kovacsicstalpról, test mellől a jobb alsóba húzza. 25–25
53. Breistöl passza pontatlan.
52. Most a dánok kértek időt.
51. Polman lövését most kiszedi a jobb felsőből Bíró, Lukács pedig újabb gólt szerez. 25–24
51.
Schatzl góljába belefújnak, be nem lépett, bele nem mentek, passz, miért.
50. Polmana bal alsóba lőtt. 25–23
50. Bíró beállós ziccert véd, Lukács a szélről belövi. 24–23
49. Kovacsicsbetörésből kozmetikáz. 24–22
49. Jörgensentalált fejet, két perc.
48. Eladott labda után Bíró bravúrral véd.
48. Időt kért a Fradi.
48. Polmanmost a kapu jobb oldalába lő. 24–21
47. Schatzla bal szélről a rövidbe lő. 23–21
46. Polmanátlövése a kapu bal oldalában. 23–20
46. Jacobsen újabb ziccere már mellé, Bíró mellett nem tudott kapura lőni. Klujber is ront.
45. Kovacsicsbetörésből szépít. 22–20
45. Jacobsena jobb szélen ziccerben köténybe pattint. 22–19
44. Háfrának szépen készítik elő, de lövése nem okozott gondot Granlundnak.
44. Solberglövéséhez talán még hozzáért Szemerey, de védeni nem tud. 21–19
43. Lukácsmarad teljesen üresen, a hosszú alsóba lő. 20–19
43. Breistölnekfeladják passzív után szabaddobásból, szétlövi a bal felsőt. 20–18
42. Snelderküzd meg a nem túl pontos labdáért, majd belövi. 19–18
42. Megérkezett az első hazai két perc, Ingstad pihen.
41. Freyjelnem tudunk mit kezdeni, betörésből pattint a kapuba. 19–17
40. A betörés után a hazaiak kapnak ítéletet.
40. Solberg ziccerét a kapufa védi, a nagy kapkodás után egy időkérés jön.
39.
Granlund most lábbal véd átlövést.
39. Polmanmost a léc utáni indulásnál csinál testcselt és vágja be a kontrát. 18–17
38. Rossz bejátszás után Kovacsics passzát olvassa Polman, végigrobog és gólt lő. 17–17
37.
Már jobb, Kovacsics lövését is védi.
37. Szemerey védése után Lukács ziccere kimarad, de marad nálunk. Granlund 50 százalékkal véd (10/20).
36. Schatzlneknem volt nagy szöge, de a kapufa segítségével bevágja. 16–17
35. Breistölpasszívnál is bevágja 10-ről. 16–16
34. Breistöl bombájára Háfra felel. 15–16
33. Szemerey védése után Kovacsics valami brutálisan nagy gólt vág a léc segítségével a kapuba. 14–15
32. Jó védekezés mindkét oldalon, Lukács kontrából egyenlít. 14–14
31. Solberga bal szélről ejt, először vezet az Esbjerg. 14–13
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Háfra betörése után mellé száll a labda, de nincs idő ellentámadásra. Véget ért a félidő.
30. Freyátlövésével egál. 13–13
30. Kovacsics ütközött védőjével, Granlund véd, de nagyobb baj, hogy ápolni kell. Polman kapott egy pofont az indulásnál. Klujber pihen két percet.
29. Az eladott labda után Frafjord ziccerét Szemerey hárítja.
28. Breistöl 10 méterről brutálisan nagy gólt vág a léc alá. 12–13
28. Polman betörésből eredményes, de Klujber hamar felel. 11–13
27. Schatzl nehéz helyzetből a hosszú alsóba húzta. 10–12
26. Támadó Pásztornál, Polman gyorsan büntet. 10–11
25. Polman bejátszása után Ingstad értékesít könnyű ziccert. 9–11
24.
Kovacsics újabb ziccerét védi a remekül beálló Granlund.
24. Freyrenem sikerül kilépni, 8 méterről neki ez ziccer. 8–11
23. Kovacsics betörése után véd Granlund, de hetes. Klujber láb közé pattint. 7–11
22. Időt kértünk.
22.
Kovacsics nem kap faultot, Breistöl viszont fölé pattintja a ziccert.
22. Jacobsena gyors ellenakció végén átejti Bírót a jobb szélről. 7–10
21. Jörgensen felugrásból pontatlanul passzol, Klujbert újra blokkolják, a kínai pedig utána már nem jó.
20. Klujber lövését sarokdobásra blokkolják, Szucsánszki betörését is védi Granlund.
19. Egy kicsit kapkodunk, de Bíró véd. A gyors indulás végén nincs sípszó.
18. Freymost szélről a rövid alsóba lőtt. 6–10
17. Frey átlövése most jócskán a kapu mellé ment, Snelder beállóból büntet. 5–10
16.
Granlund védése után Schatzl került ziccerbe, de a kapufát találta el.
15. Frey átlövésével 5–9.
14. A csereként beálló Granlund véd még egyet, de a kipattanó a miénk, az akció végén Snelder eredményes. 4–9
14. Polman bejátszása után Ingstad eredményes. 4–8
13.
Kovacsics passzívnál ellövi, Granlundnak nem okozott gondot.
13. Támadó hiba a dánoknál.
12. Háfraóriási átlövése után a labda a bal felsőben kötött ki. 3–8
11. Schatzl nem kap sípszót, de cserébe belementek a dánok.
10. Frafjordot először sikerül megjátszani, beállóból szépít. 3–7
10. Szépen végighúzott támadás végén Lukács a jobb szélről a rövid alsóba lő. 2–7
9. Frey földről felpattanó labdája meglepi Bírót. 2–6
8. Kovacsicsküldte el a védőket egy testcsellel, 1–6
7. Polman most visszalövi a hosszú alsót, 1–5
7. Időt kértek a dánok.
6. Rossz bejátszás a dánoknál, majd Snelder már az ötödik Fradi-gólt szerzi! 0–5
5. Háfratalpról, felülről irgalmatlan nagy gólt vág a léc alá! 0–4
4. Jacobsen került ziccerbe a jobb szélen, de Bíró lábbal hárít.
4. Az első nagyobb fault két perc, Háfrát forgatta be Polman.

3. Belemenés a dánoknál, Klujber passzívnál estében óriási gólt vág a bal felsőbe. 0–3

2. Polman első lehetősége kimarad, Lukács rohan és máris kettő ide. 0–2
1. Schatzlhöz eljut kis szerencsével, ott a gyors vezetés a bal szélről. 0–1