Ez kemény volt – döntetlenre mentette az ETO az első BL-meccsét

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.09.12. 15:45
Nehéz dolga volt a Győrnek Moszkvában (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Győri ETO női kézilabdacsapata döntetlennel kezdte a Bajnokok Ligája 2020–2021-es idényét Moszkvában: az orosz fővárosba különleges nehézségek után eljutó, a pénteki edzéslehetőségtől megfosztott magyar csapat az 53. percben még háromgólos hátrányban volt a CSZKA-val szemben, de 26–23-as moszkvai vezetés után egyenlített, majd az utolsó percben gyors gólváltást követően, Görbicz Anita találatával alakult ki a 27–27-es végeredmény.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2020–2021
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
CSZKA MOSZKVA (orosz)
GYŐRI AUDI ETO KC27–27 (14–14)
Moszkva, 526 néző. Vezette: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldovaiak)
CSZKA: Szedojkina – Szudakova 2, Szkorobogatcsenko 3, DMITRIJEVA 5, Heindahl 1, MIHAJLICSENKO 7 (2), Gorskova. Csere: Masson (kapus), Gorcsenyina 2, Illarionova, Vegyohina 3, Iljina 1, Risztovszka 3 (2), Markova. Edző: Jan Leslie
GYŐR: LEYNAUD – LUKÁCS V. 6, V. KRISTIANSEN 7 (4), S. Oftedal 2, Brattset 2, E. Amorin 4, GÖRBICZ 5 (1). Csere: Silje Solberg (kapus), Kurtovic, Anne Hansen 1, Edwige, Nze Minko. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 9. p.: 6–4. 14. p.: 8–7. 18. p.: 9–11. 23. p.: 12–12. 34. p.: 16–15. 43. p.: 20–20. 48. p.: 23–21. 53. p.: 26–23. 57. p.: 26–26
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5
Jan Leslie: – Remek meccs volt és boldogok vagyunk, hogy végre bemutatkozhattunk a Bajnokok Ligájában. Az első félidőben jól szűrtük meg a győri lövéseket, kontrolláltuk a játékot, a szünet után azonban nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, hogy megnyerjük a találkozót. Apróságokon múlott végül, de jó úton járunk.
Danyi Gábor: – Nem szeretnék már arról beszélni, hogy mi történt a mérkőzés előtt, maradjunk csak a sportnál. Nagyon vártuk már, hogy újra BL-meccset vívhassunk. Elismerésem a moszkvaiaknak, kiválóan játszottak, a hajrában a két pont megszerzésére is esélyük nyílt, de végül igazságos eredmény született.

A csoport többi szombati mérkőzésén
Odense Handbold (dán)–Borussia Dortmund (német) 32–27
Brest (francia)–SCM Ramnicu Valcea (román) 28–21

A-CSOPORT
Ferencváros–Rosztov-Don (orosz) 25–26
Krim Ljubljana (szlovén)–Vipers Kristiansand (norvég) 26–27

Elképesztő viszontagságok után jutott el Moszkvába a Győr női kézilabdacsapata, hogy megkezdje menetelését a Bajnokok Ligája új idényében. Így aztán különösen érdekes volt, hogy a rendkívül megerősödött CSZKA ellen mire megy a BL-címvédő magyar csapat.

Az első félidő igazolta az előzetes várakozásokat, mert a hazaiak nagyon megnehezítették az ETO dolgát. Elsősorban Mihajlicsenko volt az, akit sehogy sem lehetett tartani, valahogy mindig a kezébe kerültek a kipattanók, és szép gólokat szerzett. Győri részről Veronica Kristiansen a maga 6 góljával vitte a prímet, elsősorban azért, mert biztosan lőtte be a heteseket.

Bár az első félidő felétől egy-két góllal a Győr vezetett, végül mégis döntetlen állással vonultak pihenőre a csapatok, mert a győriek elég sok helyzetet kihagytak. 14–14

A második félidőben sem lett könnyebb a magyar csapat helyzete, sőt. Az oroszok nem akartak leszakadni, nagy lelkesedéssel küzdöttek, és bár a 44. percig azért többnyire egy góllal vezetett a Győr (20–21).

Innentől azonban igencsak beleerősítettek a hazaiak, és nemcsak hogy átvették a vezetést, hanem fokozatosan háromgólos előnyre tettek szert hét perccel a meccs vége előtt(26–23). És meglehetett volna a négygólos különbség is, ha a Győr legjobbja, Amandine Leynaud nem véd ki egy óriási ziccert. Kivédte, és egy csapásra megrázta magát az ETO, három perc alatt visszajött döntetlenre. Az utolsó négy percben sokáig egyik csapat sem tudott betalálni, aztán az utolsó percben Dmitrijeva alig valamivel a vége előtt újra vezetéshez juttatta a moszkvaiakat. Egyetlen gyors támadásra maradt idő, és mivel középen nem lehetett ellőni a labdát, Görbicz Anita kapta a bal szélen, ő pedig egészen zseniális megoldással a kapus lába között csavart a kapuba:27–27

Rezgett az a bizonyos léc, de megmaradt a Győr 37 meccs óta tartó (most 38-ra változó) BL-veretlensége, egyben kiderült, hogy idén nem fogják könnyen adni a pontokat a Bajnokok Ligájában.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, óriási küzdelemben döntetlen a vége. 27–27
60. perc:
Amikor már minden veszni látszott, Görbicz egészen szenzációsan, a kapus lába között pörgette a hálóba a labdát. 27–27
60. perc: Dmitrijeva elől elmozdult a védőfal, belőtte. 27–26
60. perc: Leynaud
védése után Amorim belemenéssel jelentkezett.
59. perc: Moszkvai időkérés.
59. perc: Hansent lökték ugyan, de eléggé fölé lőtt.
57. perc: Leynaud újabb hatalmas védése után Hansen rontott, de maradt a labda a Győrnél.
56. perc: Passzív miatt elvették a labdát az oroszoktól, Lukács pedig ezúttal pattintott, és ez már bement! 26–26
56. perc:
Győri labdaszerzés után Oftedal betört, gólt szerzett, és emberelőnyt harcolt ki. 26–25
55. perc: Leynaud
védett ziccert, majd Hansen közelítette az ETO-t. 26–24
54. perc: Lukács
megint elrontotta, mentett a kapufa.
53. perc: Emberhátrányba került az ETO, és most nem is játszik jól. Már három a hazaiak előnye, Iljina lőtte be. 26–23
52. perc: Lukács
ejtése a kapu fölé ment.
52. perc: Egészen hihetetlen, hogy Mihajlicsenko milyen éles szögből lőtte be. 25–23
50. perc:
Sánc után szerzett labdát a Győr, Amorim lövése viszont kijött a sáncról.
49. perc:
Előbb Vegyohina, majd Amorim talált be. 24–23
49. perc: Lukács kapott labdát a jobb szélen, és remekül belőtte. 23–22
48. perc:
Ezt már nem védhette Leynaud sem, mert Risztovszka jobbról belőtte. 23–21
48. perc: Orosz időkérés.
48. perc: Leynaud!
Kétszer egymás után védett óriási ziccereket.
48. perc: Brattset hibázott a kidolgozott helyzetben.
47. perc: Nze Minko rossz passza után Dmitrijevalabdát szerzett, és az üres kapuba lőtt. 22–21
46. perc: Oftedal
mehetett ki két percre, ráadásul hetest is kapott a CSZKA. A hetest Risztovszka biztosan belőtte. 21–21
46. perc: Leynaud
védte bravúrral Gorskova ziccerét, majd rossz passz a győrieknél.
45. perc: Eladott labda után támadhatott a Győr a kétgólos előnyért. Oftedal nem túl jó lövése viszont a kapus zsákmánya lett.
44. perc: Brattset harcolt ki hetest, amelyet Görbicz a bal felsőbe vágott. 20–21
43. perc: Szkorobogacsenko
szedte össze a labdát, és lőtt gólt. Bosszantó. 20–20
42. perc: Amorim
nem túl erős lövése pattant a hálóba. 19–20
41. perc:
Sokáig támadtak az oroszok, aztán Vegyohina nagy csel után lőtt a hálóba. 19–19
40. perc: Görbicz
került helyzetbe, és nagyszerű gólt szerzett. 18–19
39. perc:
Heteshez jutottak a hazaiak, amelyet Risztovszka a léc alá lőtt. 18–18
37. perc: Kristiansen
lőtt remek gólt alulról. Erre nem lehetett számítani. 17–18
37. perc:
Előbb a CSZKA, majd a Győr kapusa védett hatalmasat.
36. perc: MIhajlicsenko egyenlített. 17–17
35. perc:
Szerencsére Szudakova a kapufát találta el.
35. perc: Hetest kapott a Győr, amelyet Kristiansen a bal alsóba küldött. 16–16
34. perc:
Labdát szereztek az oroszok, akik nagy elánnal küzdenek, és Heindahl bevágta. 16–15
33. perc:
Elképesztő, hogy Szkorobogacsenko hogy kerülhetett helyzetbe, de megtörtént, és belőtte. 15–15
32. perc: Lukács
került helyzetbe, és most remekül célzott, a kapus lába között talált be. 14–15
31. perc:
Az oroszok támadhattak először, Leynaud viszont fantasztikusan védett.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen. 14–14
30. perc: Amorim
lövése gyenge volt, az utolsó fél percben támadhattak a hazaiak, de rontottak, így még kapott egy lehetőséget a Győr, amelyet Lukács elhibázott.
29. perc: Kipattant az orosz lövés a kapufáról, Mihajlicsenko összeszedte, és bevágta. 14–14
28. perc: Hetest kapott a Győr, Kristiansen pedig nagyon biztosan bevágta. 13–14
27. perc:
Úgy tűnt, Mihajlicsenko labdát veszít, aztán mégis összeszedte, és bevágta. 13–13
26. perc: Orosz időkérés.
24. perc: Leynaud
könnyű védése után jöhetett a Győr, de az orosz sánc mentett.
24. perc: Oftedal óriási passzát Brattset pattintotta a hálóba. 12–13
23. perc:
A másik oldalon azonban Vegyohina nagyon bevágta. 12–12
23. perc: Lukács
kapott labdát a jobb szélen, aztán a lövését mégis kivédte Masson.
23. perc: Győri időkérés.
21. perc: Edwige
vette tudomásul szomorúan, hogy hetest ítéltek ellene. A hetest Mihajlicsenko a bal fölsőbe lőtte. 11–12
20. perc: Oftedal
harcolt ki hetest belül védekezésért. A hetest Kristiansen a bal alsóba lőtte. 10–12
19. perc: Leynaud
védése után Oftedal a kapufát találta el, gyorsan indultak, Gorsenyina belőtte. 10–11
18. perc:
Támadóhiba az oroszoknál, aztán Lukács kicsit elhamarkodottan lőtt, bele a kapus lábába.
17. perc: Előbb Gorsenyina, majd rögtön utána Görbicz lőtt gólt. 9–11
16. perc:
Üres kapuval támadtak az oroszok, Amorim labdaszerzés után messziről talált be. 8–10
16. perc:
Győri labdaszerzés után Kristiansen betörésből ért el gólt, ráadásul emberelőnybe is került a magyar csapat. 8–9
15. perc: Amorim
nagyszerű lövésével egyenlített az ETO. 8–8
14. perc:
Heteshez jutott a CSZKA, Mihajlicsenko szépen lőtt a jobb alsóba. 8–7
14. perc: Oftedalt
két ember sem tudta megállítani, a bal alsóba lőtt. 7–7
13. perc: Oftedal
lőtte telibe a kapufát, majd Dmitrijeva lövését védte szépen Leynaud.
12. perc: Dmitrijeva
találta meg a rést a védőfalon, és könnyű gólt szerzett. 7–6
12. perc: Előbb az oroszok rontottak, majd Oftedal lőtt fölé.
10. perc:
Úgy tűnt, kimarad az újabb győri lehetősége, de a kipattanót Lukács összeszedte, és a rövid sarokba lőtt. 6–6
9. perc:
Újabb győri hetes, de Kristiansen ezt belőtte. 6–5
8. perc: Mihajlicsenko
szép gólja után elrontottuk a támadást, Dmitrijeva pedig kettőre növelte az előnyt. 6–4
7. perc:
Heteshez jutott az ETO, de Kurtovic hetesét védte a kapus...
6. perc: Brattsetet ez sem zavarta, szép gólt lőtt, majd az ellentámadásból Szkoroboatcsengko talált be. 4–4
6. perc: Szudakova
maradt megint egyedül a jobb oldalon, és biztosan lőtte a gólt. 3–3
5. perc: Görbicz a bal oldalról lőtt szép gólt. 2–3
4. perc: Orosz belemenés után
4. perc: Amorimot küldték ki két percre.
3. perc: Dmitrijeva
ellen nem volt megoldása a Győrnek, aztán a másik oldalon Lukács remekül lőtt a jobb szélről. 2–2
2. perc: Kristiansen
ugrott fel remekül, és a jobb alsóba bombázott. 1–1
1. perc: Amorim
hibázott, az ellentámadásból Szudakova kilőtte a jobb felsőt. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr tiszta fehérben, a CSZKA kék-fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Még a hét közepén is bizonytalan volt, valóban pályára lép-e szombat délután a Győri Audi ETO KC Moszkvában, ahol a női Bajnokok Ligája csoportkörében a CSZKA Moszkva vár a magyar csapatra.A szervezési nehézségekről, a kaotikus kijutásról, az Európai Kézilabda-szövetség hozzáállásáról és a végül elmaradt pénteki edzésről a győriek hivatalos honlapja adott – ilyen szinten ritkán olvasható részletességgel – beszámolót, amelyet ide kattintva lehet elolvasni.

A KÉPRE KATTINTVA NAGYOBB MÉRETBEN IS MEGTEKINTHETŐ!