Bukarestben is győzött az ETO, ezzel megnyerte a csoportját

2019.02.23. 13:50
A győri Crina Pinteán (balra) kívül nem sok román örülhetett a mérkőzés után (Fotó: Tumbász Hédi)
A Győri Audi ETO KC 27–25-re győzött a CSM Bucuresti vendégeként, ezzel két fordulóval a vége előtt megnyerte középdöntős csoportját a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 4. FORDULÓ
2. CSOPORT

CSM BUCURESTI (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–27 (10–14)
Bukarest, 5032 néző. V: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
BUCURESTI: J. Grubisic – RADICSEVICS 6 (3), Hagman 1, Omoregie 1, Cvijics 1, LEKICS 4, Curea 3. Csere: Ungureanu (kapus), Manea 1, Bazaliu 1, CONSTANTINESCU 4, B. Lazovic 3. Edző: Dragan Djukics
ETO: GRIMSBÖ – Knedlíková 3, GROOT 8 (4), Brattset, A. Hansen 2, V. KRISTIANSEN 4, Görbicz 1. Csere: Kiss É., (kapusok), S. OFTEDAL 4 (1), Pintea 2, Bódi, Tomori 3, Puhalák. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása.
7. perc: 4–3. 15. p.: 7–6. 21. p.: 10–8. 36. p.: 12–17. 44. p.: 17–17. 48. p.: 19–19. 51. p.: 20–22. 54. p.: 21–24. 56. p.: 23–25
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5

A hazaiaknál a régebb óta sérült Cristina Neagu és a leendő győri Amanda Kurtovic után Majda Mehmedovics is kidőlt a sorból (ő vakbélműtét miatt), Sabina Jacobsen pedig betegséggel bajlódik, míg a Győrt irányító Danyi Gábor Nora Mörk, Eduarda Amorim és Fodor Csenge mellett Amandine Leynaud-ra nem számíthatott. A francia kapus már több mérkőzést is kihagyott, a győri klub azonban eddig nem adott hírt a hiányzásának okáról.

Az ETO januárban erődemonstrációt tartott a CSM ellen (36–27), most viszont nem úgy indult a találkozó, hogy győri kiütés lesz a vége. Az első 25 percben fej fej mellett haladtak a felek, de többnyire a hazaiaknál volt az előny, a zöld-fehérek két hétméterest is kihagytak.

A bukarestiek kulcsemberei szinte végigjátszották az első félidőt, el is fáradhattak a hajrájára, támadásban ugyanis elfogyott a lendületük és az ötletük, míg a védekezésük is felpuhult. Kari Aalvik Grimsbö védett egyet (vagy kettőt), a másik oldalon pedig betalált egy győri. Ezt a formulát alkalmazva a Rába-partiak 6–0-s sorozattal zárták a játékrészt, és 14–10-es előnnyel vonulhattak pihenőre.

A fordulás után a CSM többször emberhátrányba került, mégsem roppant össze, sőt egy kilencperces győri gólszünetet kihasználva 17–12-es hátrányból egyenlített. A vezetést viszont nem tudta átvenni Dragan Djukics együttese, amelyben Andrea Lekics visszafogott teljesítményt nyújtott, és Dragana Cvijics sem tudta úgy kihasználni fizikai adottságait, mint máskor.

Az ETO-ban ellenben Stine Oftedal és főleg a nyolc gólig jutó Nycke Groot is nagyszerűen játszott, hátul pedig megint „érkezett” néhány Grimsbö-bravúr, így a címvédő magyar csapat idegenben is legyőzte legnagyobb csoportriválisát. Ezzel egyúttal megnyerte a középdöntő 2. csoportját, azaz a negyeddöntőben a másik csoport 4. helyezettjével találkozik majd.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Danyi Gábor is kihasználja utolsó időkérési lehetőségét. Omoregie elveszi a labdát Groottól, Radicsevics indul, de Grimsbö védi a ziccert. Lekics góllal zárja a meccset, mégsem örül. Érhető, a Győr megnyerte a mérkőzést és a középdöntős csoportját is. 25–27
59. perc:
Győri labdavesztés, de talán már ez is belefér. Főleg úgy, hogy egy Grimsbö-védés után Constantinescu a kapufát találja el.
58. perc:
Itt az utolsó bukaresti időkérés. Constantinescu nagy gólt lő a bal felsőbe. 24–27
57. perc: Knedlíková
a szélről ellövi Grubisic mellett a labdát, Grimsbö pedig véd egyet a másik oldalon. Oftedal talál rést a hazai falon és szép gólt lő. 23–27
56. perc:
Brattsetet nem sikerül megjátszani, Radicsevics pontosan ível az üres győri kapuba. 23–25
55. perc: Kristiansen
góljára Lazovic válaszol gyorsan. 22–25
54. perc:
Pinteát kiküldik két percre. Manea harcossága hetest ér a bukarestieknek. Radicsevics újra átejti Kiss Évát, de most a lécet találja el, a kipattanó a miénk.
53. perc:
Omoregie rossz lövése után Groot bejátszásából Pintea növeli az előnyt. 21–24
52. perc:
Dragan Djukics időt kér. Csak nehogy elkapja Lekics a fonalat. Most mindenesetre megint ő talál be. Oftedal lövése után a labda a gólvonalon túlra pattan, majd kifelé. Az alapvonali Bonaventura kisasszony ezt ki is szúrja. 21–23
51. perc: Kristiansen talpról beveri, Grubisic esélytelen. 20–22
50. perc: Groot
átlövésből megszerzi a nyolcadik gólját. Lekics még csak másodszor eredményes. 20–21
49. perc:
Oftedal lő betörésből, Grubisic véd, és nincs hétméteres. Constantinescu gólja belemenés miatt érvénytelen.
48. perc: Lazovic
betöréses góljára Groot válaszol azonnal üres kapus találattal. Grimsbö véd egy átlövést. 19–20
47. perc:
Knedlíková majdnem labdát veszít, aztán viszont kapufát lő, Maneát kiállítják két percre, a megítélt hetest pedig Groot gólra váltja. 18–19
46. perc: Constantinescu
kipókhálózza a bal felsőt. 18–18
45. perc: Kristiansen
most felugrásból próbálkozik, és ez már gól. 17–18
44. perc:
Kristiansen lapos lövését Grubisic lábbal védi, a kipattanó a románoké. Manea beállóból egyenlít. 17–17
43. perc: Tomori zúgó kapufája után Bazaliu eszmél és lő az üres győri kapuba. Győri időkérés. 16–17
42. perc:
Knedlíková fut be, Grubisic védi a lövését. Curea emberrel együtt betalál a bal szélről. Hansent még ki is állítják. 15–17
41. perc:
Oftedal játszaná meg Brattsetet, de túl magas a passz. Lazovic lövésénél a kapufa menti meg az ETO-t.
40. perc: Radicsevics
gólja után Grubisic védése tüzeli fel még jobban a bukaresti közönséget. Aztán Curea fut bele Kristiansenbe, jöhet a Győr. 14–17
39. perc:
Oftedal a jobb oldali kapufa mellé lő a jobbátlövő helyéről.
38. perc:
Hansen veszi célba a jobb felsőt, de Grubisic odaér. Jó győri védekezés végén Kristiansen szerzi meg a felpattanó labdát.
37. perc: Egy rossz passz a győri oldalon, Constantinescu-belemenés a másikon.
36. perc:
Hansen mintha belemenne, de továbbengedik, majd hetest ítélnek a francia bírók. Groot a bal alsóba lő. Grimsbö védése után Görbicz indítását füleli le Grubisic. Constantinescu büntet gyors góllal. 13–17
35. perc: Constantinescu
is megoldja egyedül. 12–16
34. perc:
Omoregie alighogy visszatér, újra kiállítják. Groot egyéni akcióból eredményes. 11–16
33. perc: Lazovic
küld egy rakétát labdának álcázva a jobb felső sarokba. 11–15
32. perc: Görbicz
a szélről gyorsan kihasználja a kettős emberfórt. 10–15
31. perc:
Omoregie-é az első kiállítás a CSM-nél. Aztán támadót fújnak Bonaventuráék. Több hazai játékos megy a pályára, mint kellene. Lekics nem figyelt oda, leül két percre.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Constantinescu is megpróbálja mattolni Grimsbőt, de ő sem jár sikerrel. Pintea befordul, hetes. Groot pattintott lövésével négygólos előnnyel mehet szünetre az ETO. 10–14
29. perc:
Hagman talpról próbálkozik, de Grimsbö a helyén van. Tomori futtából talál be. 10–13
28. perc:
Megint eladják a hazaiak a labdát, Bódi lövését védi Grubisic, de hetest kap. Groot a kapufa segítségével talál be. Curea lövését újra védi Grimsbö. 10–12
27. perc:
Brattset földre viszi Cvijicset. Erre nem mindenki képes. Lekics lövése a blokkról mellé megy.
26. perc:
Cvijics szabálytalan támadásban, Tomori nagy gólt lő a másik oldalon. 10–11
25. perc:
Rossz győri bejátszás után támadhat a bukaresti csapat, amelynek edzője, Dragan Djukics is kikéri első idejét. Omoregie elszórja a labdát, villámgyorsan indul az ETO, Kristiansen belövi a ziccert. 10–10
24. perc:
Radicsevics berepül a szélről, és a háló tetejére ejt.
23. perc:
Görbicz szabálytalanul akadályozza a befutó szélsőt, kiállítják a francia Bonaventura ikrek. Curea csatát veszít Grimsbővel szemben. Danyi Gábor időt kér. Hansen kényszerlövését Grubisic könnyen védi.
22. perc: Tomori
bátran betör a jobbátlövő helyén, és a hosszú alsóba lő. 10–9
21. perc:
Grimsbö most védi Curea próbálkozását, de hetest kapnak a hazaiak. Radicsevics nem hibázik. 10–8
20. perc: Radicsevics
átejti hét méterről Kiss Évát, ami önmagában bravúr. Oftedal viszont kihagyja a második hetesét. 9–8
19. perc:
Oftedal talpról elvállalja, de Grubisic érzi az irányt és véd. Lekics megjátssza Cvijicset, hetes következik.
18. perc:
Omoregie leosztja a szélre Cureának, aki most sem hibázik. 8–8
17. perc:
A pályára visszatérő Brattset mintha belemenne Cvijicsbe, de hetes következik. Oftedal húzott lövéssel mattolja a padról beszálló Ungureanut. 7–8
16. perc: Groot
9 méterről egyenlít emberhátrányban. Radicsevics lövése után két kapufát is érint a labda, de nincs bent. 7–7
15. perc:
Labdát szerez a CSM, Hansen két perc és hetes árán tudja csak megállítani a lerohanást. Radicsevics értékesíti a büntetőt. 7–6
14. perc:
Hosszasan támad az ETO.
13. perc: Hansen
gyakorlatilag lemásolja az előző gólját. Ez sem volt kisebb. Omoregie egyenlít. 6–6
12. perc: Curea
a bal szélről eredményes. 5–5
11. perc:
Lekics egy csel után a kapufára lő, Knedlíková a másik oldalon kihasználja a helyzetét. 4–5
10. perc: Hagman és Oftedal lövése sem elég jó.
9. perc: Hansen
óriási gólt dob a balátlövő helyéről a hosszú felsőbe. 4–4
8. perc:
Knedlíková lövését Grubisic, Cureáét Grimsbö védi.
7. perc:
Oftedal a kapunak háttal állva, védője szorításában varázsolja oda a labdát Pinteának, aki megszerzi első gólját. Hagman betörés után Grimsbö lábai között talál be. 4–3
6. perc:
Görbicz labdát szerez, a lerohanást pedig a másik szélen játszó Knedlíková fejezi be góllal. Radicsevics megveri lábbal a szélen Görbiczet, és a rövidbe lő. 3–2
5. perc:
Brattset a kezét fájlalva leül a Győrnél, Hansen lövése pedig elkerüli a román kaput.
4. perc: Oftedal
közbelövése meglepi Grubisicet, majd a hazaiak támadófaultot követnek el. 2–1
3. perc: Lekics
előtt szétnyílik a fal, él is a lehetőséggel az ETO korábbi klasszisa. 2–0
2. perc: Cvijics
megkapja a labdát beállóban és kihasználja a helyzetet. Görbicz a kapufára lövi az Oftedal által kiharcolt hétméterest. 1–0