Ötgólos Fradi-vereség a sztárokkal teletűzdelt CSM otthonában

2018.10.05. 17:25
A zöld-fehéreknek nem volt esélyük a pontszerzésre (Fotó: Micheller Szilvia – archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája nyitó csoportmérkőzésén a favorit román CSM Bucuresti 36–31-es győzelmet aratott otthon az FTC-Rail Cargo Hungaria felett. A magyar csapat egyszer sem vezetett, bár végig tartani tudta magát.

CSM BUCURESTI (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 36–31 (18–13)
Bukarest, 4500 néző. V.: Brunovsky, Canda (szlovákok)
CSM: J. Grubisic – Radicsevics 3, KURTOVIC 6, LEKICS 5, CVIJICS 3, NEAGU 9 (2), MEHMEDOVICS 8, Csere: Ungureanu (kapus), B. Lazovic, Omoregie 2, Manea
Edző: Magnus Johansson
FTC: Bíró B. – Lukács V. 3, Hornyák D. 1, KOVACSICS 5 (1), SNELDER 3, HÁFRA N. 6, SCHATZL NADINE 4. Csere: Malovics, Pena 3, Klivinyi 3, Faluvégi D. 2, Mészáros R., Márton G. 1
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 9. perc: 7–3. 13. p.: 8–6. 17. p.: 11–6. 25. p.: 13–11. 28. p: 17–11. 37. p.: 23–17. 42. p.: 26–19. 49. p.: 29–25. 53. p.: 33–26. 58. p.: 34–30
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Magnus Johansson:
– Fantasztikus volt ilyen légkörben a csarnokba lépni, és a nézők hatvan percen át kiváló kézilabdát láthattak. A Ferencváros is jól teljesített, arra kényszerített bennünket, hogy végig a legjobb tudásunk szerint játsszunk. Boldog vagyok, hogy nyertünk, de ez még csak az első lépés volt, folytatnunk kell a munkát.
Elek Gábor: – Megérdemelten nyert a Bukarest. A támadójátékról szólt ez a mérkőzés, a védekezésre egyik fél sem lehet büszke. A játék képe alapján viszont nem vallottunk szégyent, elég sok sérülés nehezítette a felkészülésünket és még ezen a meccsen is sokan félig sérülten kézilabdáztak, viszont mindenki mindent megtett, hogy ma jó eredményt érjünk el és ez örömteli számunkra.

Finoman fogalmazva sem ígérkezett könnyűnek az első BL-teszt a Ferencváros számára – a fővárosi zöld-fehérek a Balkán-válogatottnak bátran nevezhető, de akár világválogatott erősségűnek is hívható bukaresti CSM otthonába látogattak.

Az erőviszonyoknak megfelelően alakult a mérkőzés: Majda Mehmedovics és Cristina Neagu az elején megszórta a Fradit, amely próbált a CSM nyomában maradni. 8–6-ig látótávolságban voltak a románok, ám ekkor jött még két hazai gól, és Elek Gábor eleget látott, időt kért, hogy rendezze a sorokat. A magyar vezetőedző elsősorban a faultok elmaradását és a védekezés szigorúságát hiányolta.

Nagy váltás nem volt – Dragana Cvijics beállóban azt csinált, amit akart, a bukarestiek pedig tartották a négy-ötgólos fórt. 13–8 után aztán egymás után villant Schatzl Nadine, Lukács Viktória és Klivinyi Kinga, ez 13–11-nél ki is provokált egy CSM-időkérést. Sajnos a házigazdáknak ez nagyon jót tett, a CSM hat találattal elhúzott, és a félidőben öttel tartott előrébb (18–13).

Védekezésben mindenképpen nagyot kellett javulnia a Ferencvárosnak, és javult is valamennyit, így aztán több labdaszerzés után 23–19-nél közelebb került a magyar csapat – sőt, újfent labdát csent. Feljöhetett volna háromra a Fradi, de rögtön eladta a labdát, Amanda Kurtovic pedig büntetett, ismét a CSM-nél volt a kezdeményezés.

Innen már nem volt apelláta: a CSM gyorsan elhúzott hét góllal – Mehmedovics imponáló magabiztossággal lődözte be a ziccereit, és Neagu sem állt le –, a végkimenetel nem nagyon lehetett kétséges. Az FTC-nek volt egy kimondottan jó periódusa, amikor feljött 29–25-re (jött is az újabb hazai időkérés), de a bukarestiek ismét jókor kapcsoltak, és az utolsó öt percet hatgólos előnyből (33–27) kezdték. A vége 36–31 – a Ferencváros tisztes vereséggel zárt Bukarestben, ám a pontszerzésre nem volt esélye a BL egyik favoritja ellen.

2. FÉLIDŐ

60. perc. Snelder feláll, nincs baj. Kettős fórban a Fradi, de eladja a labdát, 36–31 ÉS VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. A Ferencváros tartotta magát, ám a pontszerzésre, valljuk meg, nem volt esélye a sokkal erősebb keretű bukarestiek ellen.

60. perc. ÚÚÚÚ. Snelder marad a földön, miután kap egy óriásit. Omoregie áll ki, Cvijics a társtettes.

60. perc. Radicsevics, 36–31.

59. perc. Lekics kap 2 percet.

59. perc. Klivinyi, 35–31.

59. perc. Neagu 9. gólja, 35–30.

58. perc. Bukaresti időkérés.

58. perc. Márton Gréta hozza közelebb a Fradit, 34–30.

57. perc. Pena lő egy klasszis gólt, 34–29. Pena erős kísérleteket tesz, hogy legalább egy találattal beférjen a hétvége legszebb góljai összeállításba.

57. perc. BRÉKING. Neagu nem találja el a kaput átlövésből.

56. perc. Hosszabb gólcsend után előbb Lekics növeli a hazai előnyt, de egyből jön a válasz, Klivinyitől, 34–28.

53. perc. Kovacsics lövi ki a hosszút, 33–27.

53. perc. Bukaresti labdaszerzés, Radicsevics megy, 33–26.

52. perc. Lekics lentről elengedett lövése valahogy becsorog, 32–26.

51. perc. Kovacsicsnak lesz elege mindenből, és egyéni akció után szépít, 31–26.

51. perc. Lekics villan, 31–25.

50. perc. Kurtovic lő egy nagy gólt, 30–25. Aztán Háfra ront lövést.

50. perc. Johansson időt is kér.

49. perc. Újabb labdaszerzés, újabb magyar gól, Háfra, 29–25!

49. perc. Közelebb lopódzik a Fradi, s megszólal a „Mindent bele!” 29–24, Schatzl.

48. perc. Faluvégi Dorottya pattint a lécre egy ziccert. Pech!

47. perc. Háfra itt, Háfra ott, Háfra mindenütt. 29–23.

46. perc. Omoregie jól száll be, 29–22.

46. perc. Faluvégi, 28–22.

45. perc. A CSM-nél a labda, üres a kapu, mert lehívják a kapust emberhátrányban. Neagu lő egy irgalmatlanul nagy gólt, ő is 8 gólos. 28–21, a 28 hazai gólból 16-ot szerzett Neagu és Mehmedovics.

45. perc. Snelder, 27–21.

44. perc. Elek Gábor időt kér.

44. perc. Háfra esik, Cvijics kiáll. A második 2 perces büntetése.

44. perc. Bejön Omoregie és egyből lő egy gólt, 27–20.

43. perc. Grubisic visszajön, Schatzl góllal köszönti a szélről, 26–20.

42. perc. Román lerohanás, Mehmedovics 8. gólja, 26–19. Nagy baj van.

42. perc. Neagu immár hétgólos, Bíró boldogtalan, és boldogtalanságát kifejezi a falnak is. 25–19.

40. perc. Újabb labdaszerzés! Aztán labdavesztés… Kurtovic mehet kapura és kegyetlenül belövi a ziccert, 24–19.

39. perc. Összerántotta a Fradi a védekezését, labdaszerzés, indulás, Faluvégi sprintel, 23–19!

38. perc. BUMMMMM!!! Pena irdatlan bombája vágódik be a lécről. 23–18!

37. perc. Mehmedovics megállíthatatlan, most befut beállóba és onnan szerez gólt, 23–17.

36. perc. Hornyák szépít, 22–17.

35. perc. ÁÁÁÁÁÁ!!! Kovacsics szépít, de lassan jön vissza a kapus, Cvijics, 21–16 majd 22–16.

35. perc. Jobb szél, bal szél, Mehmedovics belövi a ziccert, 21–15.

34. perc. Háfra „bántja” Cvijicset, kiállítás.

34. perc. Bíró véd egy nagyot, közben Cvijics újra a pályán, nem sokat ültették a padon. Lukács próbál túljárni a szélről Ungureanu eszén, nem vevő erre a kapus.

33. perc. Cvijics pihen. Kurtovic egyáltalán nem. 20–14, de Háfra rögtön válaszol, 20–15.

32. perc. Snelder felel, 19–14.

31. perc. Góllal, Kurtovic, 19–13.

31. perc. A CSM kezd.

1. FÉLIDŐ

30. perc. Snelder találhatna be az üres kapuba, ám rosszul céloz. Jön a CSM és gólt is lő Neagu révén, a Fradi gyors középkezdéssel és Snelder-góllal válaszol, 18–13 és FÉLIDŐ! Eddig egyértelműen jobb a román sztárcsapat, mely végig kézben tartotta a mérkőzést.

29. perc. Lukács a jobb szélről betalál, rálép Mehmedovics lábára, de nem sérül meg a bokája szerencsére. 17–12.

29. perc. Cvijics nyakon csapja Hornyákot, 2 perc.

29. perc. Most viszont nem véd Bíró, Lekics talpról, félmagasan, 17–11. Az eddigi legnagyobb különbség.

28. perc. Újabb rontott Fradi-akció, jöhet a CSM. Bíró véd egy látványosat, Neagu kínálta meg a messzeségből.

27. perc. Kurtovic góljával 16–11. Az időkérés óta kimondottan rosszul alakulnak a dolgok…

26. perc. Neagu, 15–11. Gyorsan elhúzott a CSM megint. Kapust cserélnek a bukarestiek, jön Ungureanu.

25. perc. Cvijics, 14–11, majd labdát veszít a Fradi.

25. perc. Ez most a hazai szakmai stábnak sok. Időt kér a CSM.

25. perc. Sőt, akár kettőre is feljöhet a Ferencváros. Klivinyi Kinga érkezik. Úgy, hogy megbontja középen a bukaresti falat, majd betör és gólt lő! 13–11!

23. perc. Szépen kijátszott Fradi-akció, Lukács a szélről a befejező, 13–10.

22. perc. Háfra emelkedik, mint a gyorslift, csak a labdája is magas, elzúg a kapu fölött.

21. perc. Schatzl gyorsan közelebb hozza a Fradit, 13–9.

21. perc. Bíró indít, de Neagu elcseni a hosszú labdát, majd ad egy gólpasszt Mehmedovicsnak. 13–8.

20. perc. Neagu, 12–8.

19. perc. Aztán hibázik a CSM, Bíró indít, Lukács befejezi a villámakciót. 11–8!

19. perc. Az igen! Pena keze villan középen, 11–7!

18. perc. Bíró Blanka fogja Mehmedovics ziccerét! Jöhet a Fradi.

17. perc. Neagu Cvijics kezébe varázsolja a labdát, onnan meg már ritkán van mit tenni… 11–6, öt mínusz.

16. perc. Malovics lövése messze elkerüli a CSM kapuját.

15. perc. Elek Gábor eleget látott és időt kér. Aztán a védekezést hiányolja. Meg a faultokat.

15. perc. Eladja a labdát a Fradi. Cvijics lekoptatja az emberét, befordul, léc, de hetes. Neagu bevágja. 10–6.

14. perc. Sokat segítene, ha a CSM nem válaszolna rögtön. De válaszol. Kurtovic, 9–6.

13. perc. JUJJJJ!!! Háfra kizavarja az összes pókot a jobb fölső sarokból, ez a 3. gólja. Pazar lövés! 8–6.

13. perc. Mehmedovics megszerzi a negyedik gólját is. 8–5.

12. perc. Lekics lövését védi Bíró. Háfra sodródik keresztbe, jókorát löknek rajta, lövése így nem túl jó, s a kapust találja el. A játékvezetők nem könyörülnek meg rajta, jöhet a CSM.

11. perc. Radicsevics a szélről a lécre ejt. Jöhet a Fradi, Kovacsics betalál, 7–5! Kurtovic mellett eddig rendszeresen keresik (és találják) a magyar játékosok a lehetőséget.

10. perc. Fradi-hetes, Kovacsics bevágja, ezzel 7–4.

9. perc. Cvijics kiharcol (szokásához híven) egy büntetőt. Neagu (szokásához híven) belövi a hetest. 7–3.

9. perc. Kurtovic kap egy sárga lapot, mert sprőd módon védekezik. Hornyák átlövése csemege a kapusnak.

8. perc. Ráadásul Háfra lövését védi Grubisic.

7. perc. Neagu, 5–3. Aztán Mehmedovics, 6–3.

7. perc. Kovacsicsot támasztják meg a levegőben, nyilván pont erre volt szüksége… Háfra lő, a blokkon megpattan és bemegy a labda, 4–3.

6. perc. A délszláv egység bekezd a CSM-nél, Lekics góljával 4–2.

5. perc. Schatzl Nadine szépít, 3–2!

4. perc. Mehmedovics robog egy megszerzett labdával, s nem is hibázik, 3–1.

3. perc. Egy belemenés ott, egy rossz akció itt, aztán Jovanka Radicsevics a szélről mattolja Bíró Blankát. 2–1.

3. perc. 1–1, Háfra Noémi.

2. perc. 1–0 oda, Mehmedovics settenkedett be a szélről, majd szerzett gólt.

2. perc. Az első CSM-akció. Erős fütyörészés, megintik a Fradi-falat. Aztán Neagut sikerül blokkolni.

1. perc. Kim Rasmussen magyar szövetségi kapitány a lelátón (na, őt ünnepelték itt, lévén a BL-trófeáig vezette a CSM-et). Fehérben a Ferencváros, kék-feketében a CSM, a Fradi kezd! Rossz lövéssel.

Jönnek a csapatok a bukaresti csarnokba, nagy pacsik a Fradinál, aztán elsötétítés, kezdődik a BL-csoportkör! A CSM kvázi világválogatottként funkcionál, a nyáron elvitte a széteső Vardar gerincét (Lekics, Cvijics, J. Radicsevics, Lazovic), illetve érkezett a Krimtől Elizabeth Omoregie. Irdatlan erős a keret. A kispadon Magnus Johansson, a nagy kérdés, hogy végigbírja-e az idényt, mert a bukaresti edzői pozíció hírhedt „vesztőhely.”

„Egyértelműen a román csapat az esélyes, pláne hazai pályán, de próbálunk meglepetést okozni – mondta Elek Gábor a fradi.hu-nak. – Amit a szezon eddigi részében csináltunk, nem volt rossz, ám az igazi értékmérő most következik csak. Nem szeretném megbántani az eddigi ellenfeleinket, de egyelőre papírforma-győzelmeink vannak, még akkor is, ha Dunaújvárosban a vártnál azért nagyobb különbséggel sikerült nyernünk. Összességében viszont az előttünk álló feladat egészen más, mint az eddigiek voltak. Arra biztosan nagyon jó lesz, hogy megmutassa, hol tartunk és milyen a pillanatnyi állapotunk, mert erre én is várom a választ.”

• Szlovák játékvezetői párost vezényeltek a mérkőzésre, Peter Brunovsky és Vladimir Canda dirigálja a találkozót.

• Nagy női Bajnokok Ligája-beharangozónkat itt olvashatják el, a csoportkör teljes menetrendjét pedig itt tekinthetik át.

Kellemes délutánt (illetve kora estét) kívánunk, Bukarestben, a CSM Bucuresti és az FTC mérkőzésével kezdődik meg a 2018–2019-es női kézilabda Bajnokok Ligája csoportköre. A Fradi a sorozat egyik favoritja ellen borzasztó nehéz meccsre számíthat. Tartsanak velünk!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2018–2019
A-CSOPORT:Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Metz (francia), Odense (dán), Larvik (norvég)
B-CSOPORT:Rosztov-Don (orosz), Köbenhavn (dán), Sävehof (svéd), Brest (francia)
C-CSOPORT:GYŐRI AUDI ETO KC, Thüringer HC (német), Krim Ljubljana (szlovén), Podravka Koprivnica (horvát)
D-CSOPORT:CSM Bucuresti (román), Kristiansand (norvég), FTC-RAIL CARGO HUNGARIA, SG BBM Bietigheim (német)
A csoportmeccseket október 5. és november 18. között rendezik.
A CSOPORTOK TELJES MENETRENDJÉT ITT TEKINTHETI MEG!