Drámai végjáték Podgoricában: hatgólos hátrányból fordítva győzött a Győr

R. Gy.R. Gy.
2020.03.01. 16:45
Katarina Bulatovics nyolc góllal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Török Attila, NS-archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri ETO Montenegróban lépett pályára a Buducsnoszt Podgorica ellen, és megszerezte a csoportelsőséget, de óriási izgalmak árán. A meccs nagy részében a hazaiak vezettek, sőt a második félidőben már hatgólos előnyük is volt. Az utolsó negyedórában azonban a győriek felőrölték a Podgoricát, és egy góllal a maguk javára fordították a találkozót (27–28). A magyar bajnok ellenfele a negyeddöntőben a CSM Bucuresti lesz.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 5. FORDULÓ
2. CSOPORT
BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC 27–28 (17–12)
Podgorica, 1900
néző. V: Ilieva, Karbeska (macedónok)
BUDUCSNOSZT: SANDO – RADICSEVICS 7 (3), LAZOVICS 6, RAJCSEVICS 6, Brnovics, Jaukovics 2, Mehmedovics 4. Csere: Ramuszovics 1, Vujovics, Pletikosics 1. Edző: Dragan Adzsics
GYŐR: Leynaud – Bódi, K. BULATOVICS 8, Edwige, E. AMORIM 4, S. OFTEDAL 4, Puhalák 1. Csere: KISS É. (kapus), Brattset 1, FODOR Cs. 4, V. Kristiansen 2, A. Kurtovic, Nze Minko 1, Faluvégi D. 2, A. Hansen 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 11. p.: 5–6. 17. p.: 9–6. 22. p.: 13–8. 28. p.: 15–12. 39. p.: 22–16. 44. p.: 23–19. 48. p.: 25–20. 52. p.: 26–23. 57. p.: 26–27
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/0
Dragan Adzsics:
– Remélem, Raicsevics sérülése nem súlyos és játszhat a márciusi olimpiai selejtezőn. Harminchat mérkőzés óta veretlen a Győr, ez elképesztő! Maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal, szeretnék összefutni a győriekkel még egyszer a tavasszal, mégpedig a budapesti négyes döntőben.
Danyi Gábor: – Az elején úgy éreztem, megállíthatatlan a Podgorica, védekezésben és támadásban is nagy gondjaink voltak. Egy kevéssel szerencsésebbek voltunk, a győzelmünk annak is köszönhető, hogy a második félidőben hosszabb volt a kispadunk. Igazi csapat vagyunk, ezt most is bebizonyítottuk, mert a Buducsnoszt jobban kézilabdázott nálunk.

2018. január 26. Ekkor vesztett legutóbb a Győr a BL-ben. Nem sokon múlott, hogy Podgoricában szakad meg ez a szép sorozat, de hiába tűnt nagynak a hazai előny, végül mégis a magyar csapat örülhetett.

A győriek azzal a tudattal érkeztek Podgoricába, hogy ha nyernek, biztosan csoportelsők lesznek az utolsó fordulótól függetlenül. A híres Moracsa-sportcsarnokban ezúttal nem volt félelmetes hangulat, de ahhoz éppen elég, hogy feltüzelje a hazaiakat.

A Győr az első félidőben egyszerűen nem találta a ritmust. Bár az elején még vezetett is, egészen a 11. percig, de akkor valami megszakadt. Raicsevics és Radicsevics dobálta a gólokat, majd felzárkózott melléjük Lazovic is, aki egyszerűen ellenállhatatlanul játszott.

Ehhez képest a másik oldalon nem nagyon ment senkinek, még Katarina Bulatovics teljesítményét lehetett jónak nevezni, de a többiek vagy nem sűrűn találták el a kaput, vagy a védekezésük hagyott kívánnivalót maga után.

2016 novemberében fordult elő legutóbb a Győrrel a Mydjylland ellen, hogy ötgólos hátrányba került a félidő végére, és most is ez következett be. 17–12

A második félidő sem indult valami jól, nemhogy a felzárkózás nem sikerült, a hazaiak még növelték is az előnyüket, mert a 39. percben már hat góllal vezettek (22–16). Úgy tűnt, innen már nehéz lesz győzni, de ekkor a döntetlen is igen távolinak tűnt. Főleg az után, hogy még tíz percen át nem sikerült közelebb jönni a Podgoricára.

A 48. percben 25–20-ra vezetett a Buducsnoszt, innen azonban már a Győrről szólt a meccs, mert megindult a nagy feltámadás. Óriás tempót diktált a magyar csapat, feljött két gólra, majd 25–23-nál egy gólra is felzárkózhatott volna a Győr, de Kristansen hetesét Sando kivédte. Ezután indult a végjáték, és az 54. percben újra egy gólra jött fel az ETO, ezekben a percekben szinte semmi sem ment be a hazaiaknak, és nemcsak az egyenlítés jött össze a zöld-fehéreknek, hanem az 56. percben Oftedal révén már át is vették a vezetést (26–27).

A hazaiak összeszedték az utolsó erőtartalékaikat, és egyenlítettek, de ezután már csak a zöld-fehérek szereztek gólt, és nagy izgalmak árán, Kiss Éva remek védéseinek is köszönhetően megmaradt a BL-veretlenség, és csoportelső lett a magyar csapat. 27–28

A magyar bajnok ellenfele a negyeddöntőben a CSM Bucuresti lesz.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a sírból hozta vissza, és megnyerte az ETO. 27–28
60. perc: Jaukovics
lövését védte Kiss, de szabaddobást kaptak. Megint védett Kiss! Jaukovics most sem tudta bedobni...

59. perc: Újra győri gól! Megint Oftedal találta meg a rést. 27–28
59. perc: Győri időkérés.
58. perc: Faluvégi lövését védte Sando, majd a másik oldalon Radicsevics bevágta a jobb fölsőbe. 27–27
58. perc: Lazovic
már nem tündököl, Kiss Éva remekül védte a lövését.
58. perc: Brattset betörését szabálytalannak minősítették.
57. perc: Hiába került Mehmedovics helyzetbe, mellé dobta a ziccert...
56. perc: Hazai időkérés.
56. perc: Rossz passz után a vezetésért támadhatott a Győr, Oftedal meg is tette. 26–27
56. perc: Jaukovics került helyzetbe, de elrontotta. A másik oldalon viszont Faluvégi ejtése bement! 26–26
54. perc: Oftedal tört be a védőfalba, és nagyon bevágta. 26–25
54. perc: Kiss
védte remekül Jaukovics elhamarkodott lövését.
53. perc: Brnovics mehetett ki két percre, majd Fodorra játszották ki az akciót, ő pedig bepattintotta. 26–24
52. perc: Radicsevics lőtt kapufát passzívnál, de a Győr eladta, Mehmedovics gyorsan indult, és belőtte a ziccert. 26–23
52. perc: Podgoricai időkérés.
51. perc: Támadót fújtak Mehmedovicsnál, az ellentámadásból Oftedal harcolt ki hetest. A hetest Kristiansen kihagyta...
50. perc: Oftedal adta ki balra a labdát Fodornak, aki szenzációsan lőtte be. 25–23
49. perc: Raicsevics
tört be teljesen egyedül, de nagy igyekezetében a lécre lőtt.

49. perc: Bulatovics megint bevágta, óriási gól volt. 25–22
49. perc: Radicsevics
került helyzetbe, de mellé lőtt.
48. perc: Ha gólt akar lőni az ETO, akkor Bulatovicsnak kell adni, a hetedik gólját szerezte. 25–21
48. perc: Raicsevics
lövése Kiss kezéről pattant a hálóba. 25–20

47. perc: Bulatovics most gyorsan helyzetbe tudott kerülni, és most belőtte. 24–20
47. perc: Újra gólt szerzett a hazai csapat, Ramuszovics révén. 24–19
45. perc: Jaukovics
lövését védte Kiss, majd az ellentámadásból Faluvégi lövése jött ki a kapufáról.
44. perc: Raicsevics lőtt mellé, majd Hansen lövését sáncolták le.
43. perc: Kiss védett ziccert, majd Oftedal passzából Hansen lőtt a léc alá. 23–19
42. perc: Brattset
jó sánca után viszonylag sokáig támadott az ETO, aztán Hansen lövését védte Sando.
41. perc: Faluvégihez játszották le a jobb szélre, ő pedig a hálóba ejtett. 23–18
41. perc: Győri időkérés.
41. perc: Robognak a montenegróiak, ezúttal Mehmedovics lőtt a léc alá. 23–17
40. perc: Kiss Éva
védése után indulhatott az ETO, de gyors támadás nem lett belőle. Oftedal gyenge lövése a kapusról jött ki.
40. perc: Oftedal végre betalált, ez volt az első gólja... 22–17
39. perc: Nze Minkót ellökték, de a bírók nem fújtak, az ellentámadásból Radicsevics hatra növelte az előnyt. 22–16
38. perc: Radicsevics megint belőtte, nem hagyják magukat. 21–16
36. perc: Úgy tűnt, megszerzik a labdát a hazaiak, de visszakerült az ETO-hoz, Fodor maradt egyedül a bal szélen, és megint remekül belőtte. 20–16
36. perc: Raicsevics tört be két ember közé, majd gyenge lövése Leynaud lába között ment be. 20–15
35. perc: Radicsevics kiállítása után Fodor lövése a bal kapufa tövéről pattant a hálóba. 19–15
35. perc: Jaukovics tüsténkedett a kapunk előtt, és magasra felugorva lőtt a léc alá. 19–14
34. perc: A mindenit! Amorim egy rá igazán jellemző óriási gólt lőtt a jobb fölsőbe. 18–14
33. perc: Radicsevics rossz passza után indulhatott az ETO, de Kurtovic elvesztette a labdát, Mehmedovics pedig bedobta a ziccert. 18–13
32. perc:Amorim kapott labdát, és megtörte a jeget. 17–13
32. perc: Elrontott győri támadás után indultak volna a hazaiak, Nze Minko viszont kitalálta a hazai játékos gondolatát, és megszerezte a labdát.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, elég nagy hátrányban a Győr a szünetre. 17–12
30. perc: Ezt jól kijátszották... Lazovic került helyzetbe, és megint belőtte. 17–12
29. perc: Elrontott győri támadás után Buducsnoszt-időkérés.
29. perc: Mehmedovics még nem lőtt gólt. Eddig. 16–12
28. perc: Amorim hatolt át a védőfalon, lerántani sem tudták, ő pedig belőtte a bal fölsőbe. 15–12
28. perc: Lazovicfelemelkedett, majd a lécről pattant a lövése a hálóba. 15–11
27. perc: Raicsevics nem túl erős lövése utat talált a győri kapuba, majd a másik oldalon Nze Minko gyorsan gólt szerzett. 14–11
26. perc: Bulatovics
lövése ezúttal nem volt pontos.
25. perc: Mit hagyott ki Raicsevics... Tiszta ziccerben mellé lőtt.
25. perc: Letelt a győri emberhátrány, Bulatovics pedig óriási átlövésgólt ragasztott a bal fölsőbe. 13–10
24. perc: Raicsevics
elhamarkodott lövését könnyen védte Leynaud.
23. perc:
Emberelőnybe került a Podgorica Amorim kiállítása miatt.
23. perc: Amorimot rángatták ugyan, de így is bevágta. 13–9
22. perc: Megint egy rossz passz, tört előre Lazovic, és bár lökték, a rövid sarokba lőtt. 13–8
21. perc: Újabb rossz Kristiansen-lövés után Lazovicnégyre hizlalata a hazai előnyt. 12–8
21. perc: Heteshez jutott a Buducsnoszt, Radicsevics pimaszul átejtette Leynaud-t. 11–8
20. perc: Bulatovics hozta közelebb a Győrt betörés után. 10–8
20. perc: A másik oldalon viszont Raicsevics nagy góljára nem lehetett reagálni. 10–7
19. perc: Kristiansen
labdát csent, megiramodtak a győriek, de megállították őket. Puhalák került helyzetbe a bal szélről, de szinte kicsúszott a kezéből labda, amelyet könnyen összeszedett a kapus.
18. perc: Hét perc gólszünet után Kristiansen lövése a sáncról pattant a montenegrói kapuba. 9–7
18. perc: Győri időkérés.
17. perc: Három góllal vezet a hazai csapat, Radicsevics lőtte be a jobb szélről. 9–6
17. perc: Kristiansen
magasan kapu fölé lőtt.
15. perc: Kettővel vezet a Buducsnoszt, mert Pletikosic egészen kiszorított pozícióból lőtt gól. 8–6
15. perc: Kristiansen
lövése a kapus és a kapufa együttes közreműködésével pattant ki.
13. perc: Brattset került helyzetbe, lebirkózták, hetes. A hetest Kurtovic a jobb felsőt vette célba, de a kapus védett.
12. perc: Elrontott győri támadás után heteshez jutott a Buducsnoszt, Radicsevics remekül beejtette. 7–6
11. perc: Raicsevics megint nagyon eltalálta, kipókhálózta a jobb felsőt. 6–6
11. perc: Kristiansen most jött be, azonnal lőtt is egy gólt a kapu közepébe. 5–6
10. perc: Az egyik oldalon Jaukovics, a másikon Bulatovics rontott, aztán Lazovics törte meg a jeget, betörés után lőtt a kapu jobb oldalába. 5–5
10. perc: Mehmedovics
rontott, majd a másik oldalon Amorim lövését védte Sando.
9. perc: Óriási játék után Amorim találta meg Brattsetet beállóban, aki befordult, és belőtte. 4–5
8. perc: Amorimtól
vették el a labdát, Radicsevics indult, de éles szögből Leynaud-ba lőtt.
7. perc: Nem sokáig vezettek a hazaiak, mert Bulatovics folytatta jó sorozatát egy újabb góllal. 4–4
6. perc: Sáncoltak a hazai védők, Lazovictört be a győri falba, és emberrel együtt bedobta. 4–3
6. perc: Raicsevics vette észre, hogy nem lépne ki rá, és ha már így alakult, belőtte. 3–3
5. perc: Puhalák szedett össze egy labdát, amelyet szépen lőtt a hálóba. 2–3
5. perc: Kölcsönös rontások után belül védekezés miatt kapott hetest a Buducsnoszt, amelyet Radicsevics bevágott a bal alsóba. 2–2
4. perc: Raicsevics
lövését sáncolt a győri védelem, majd Oftedal rohant végig, de csak a kapufát találta el.
3. perc: Elrontott hazai támadás után Bulatovics szerzett ezúttal is gólt, a jobb alsóba talált be. 1–2
2. perc: Máris megvan az egyenlítés, Bulatovics emelkedett magasra, és lőtt a léc alá. 1–1
1. perc: Jaukovics gyors góllal jelentkezett a kapu jobb oldalába. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Buducsnoszt kék-fehérben, a Győr tiszta zöldben játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Podgoricában a Buducsnoszt és a Győri ETO összecsapása a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében. Tartsanak velünk!