Győri erődemonstráció 25 gólos győzelemmel Csehországban

R. Gy.R. Gy.
2019.10.13. 18:45
A Győri ETO könnyedén nyert Csehországban (Fotó: Török Attila, archív)
A Győri ETO női kézilabdacsapata nagy fölénnyel győzött Csehországban a Baník Most ellen a Bajnokok Ligája D-csoportjának 2. fordulójában. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, így a győriek rekordkülönbséggel, 25 góllal nyertek.

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
D-CSOPORT

DHK BANÍK MOST (cseh)–Győri AUDI ETO KC 21–46 (13–23)
Chomutov, 2784
néző. V: Lidacka, Lesiak (lengyelek)
MOST: Müllnerová – ZACHOVÁ 5, K. Kostelná, Sustková 3, Borovska 3, Dvoraková, Mikulcik 2. Csere: Bezpalcová (kapus), A. Kostelná 3, Mikulasková 1, Eksteinová 1, Manaková, Jungová, Strisková 2, Sipová 1, Polaková. Edző: Jiri Tancos
GYŐR: KISS É. – Knedlíková 3, A. HANSEN 7 (1), S. OFTEDAL 9 (2), Brattset 3, E. AMORIM 7, Fodor Cs. 2. Csere: LEYNAUD (kapus), Faluvégi D. 1, Nze Minko 6, K. Bulatovics, Edwige 3, Bódi 2, Puhalák 3. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–6. 13. p.: 3–13. 21. p.: 7–19. 24. p.: 8–21. 27. p.: 11–21. 37. p.: 13–30. 42. p.: 15–34. 48. p.: 17–38. 56. p.: 19–42
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/3
Danyi Gábor:
– Fantasztikus, hogy ennyi szurkolónk elkísért minket, még úgy is, hogy hétfőn munkanap vár rájuk. Ilyen hangulatban és biztatás mellett nem is lehet másként játszani. A rekordok megdöntése mellett legalább annyira fontos, hogy a földön maradjunk és megőrizzük ezt a teljesítményt. Nagyon jól játszottunk, rengeteg könnyű helyzetet alakítottunk ki, de felállt fallal szemben is jók voltunk, a védekezésünk talán most volt a legjobb az idényben. Mindig szeretnénk kicsit előrelépni, és egyelőre úgy tűnik, hogy a védelmünk stabilabb, mint a támadójátékunk, ami persze nem baj, hiszen nagyon korán van még.

Fesztiválra készültek a Baník Most szurkolói, hiszen a BL-győztes látogatott Csehországba. A vidám közönséget meg is tisztelte az ETO, amely olyan erődemonstrációt tartott, amely sokáig emlékezetes marad. Elsősorban nem az edzőmeccsnek is gyenge találkozó miatt, hanem azért, mert az elsőtől az utolsó pillanatig komolyan vette ellenfelét, és minél több szerzett gólra törekedett.

Már az első félidőben kiderült, hogy a hazaiak nem sokat tudnak hozzátenni a meccshez, mert nagyon idegesen játszottak a világsztárok ellen. A tízgólos különbség már a 19. percben kialakult, és igazából az volt a meglepő, hogy a félidőben is ennyi maradt. 13–23

A félidei 23 gól már előrevetítette, hogy gólrekordot is dönthet a BL-találkozóin szerzett gólok szempontjából. Ezért mindent meg is tett, és futószalagon jöttek a gólok. Elgondolkodott az ember, hogy a magyar NB I-ben sem sok csapat ellen tudott volna ekkora különbséget kialakítani a Győr...

Ennek ellenére mindenki igyekezett a maximumot adni, és számolatlanul szórták a gólokat a kissé kedvüket szegett hazaiak ellen. A végére már csak az lett a kérdés, hogy meglesz-e a rekord. Meglett, mert az ETO 46 gólt szerzett, és 25 góllal nyert (21–46). A BL-ben ilyet még nem tett a magyar csapat, amely könnyed győzelmével vezeti is a csoportját.

1. GYŐRI AUDI ETO KC2281–44+374
2. Krim Ljubljana (szlovén)21154–52+22
3. Baník Most (cseh)21152–75–232
4. Sävehof (svéd)2244–60–160

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nem volt egy súlycsoportban a két csapat. 21–46
60. perc: Puhalák
még bedobta a végén, ez nagyon nagy különbség, ráadásul Nze Minko még egyet hozzátett. 25 gólos különbség. 21–46
59. perc: Oftedal
keveredett ki a bal oldalra, de innen is bedobta. 21–44
58. perc:
Előbb Jungová, majd Kostelná faragott valamit a hátrányból. 21–43
57. perc:
Láb a cseheknél, Puhalák szép cunderral vette be a hazaiak kapuját. 19–43
56. perc: Győri gólrekord a BL-ben, és hol van még a vége...
56. perc:
Rossz Poláková-lövés után Edwige lőtte be a 42. gólt. 42–19
55. perc: Oftedal
lövését védte a cseh kapus, majd egy újabb ziccert védett Bezpalcová.
54. perc: Nze Minko
hibázott, viszont Knedlíková labdát szerzett, majd a hálóba lőtt ziccerből. 19–41
53. perc: Puhalák
rontott, két kapufát is eltalált, az ellentámadásból hetest kaptak a csehek. Zachová lövését viszont Leynaud kirúgta.
52. perc: Örömmámor a nézőtéren, újra gólt szereztek a kedvencek Sustková révén. 19–40
52. perc:
Megint labdát szerzett a Győr, Knedlíková varrta be a ziccert. 18–40
50. perc:
Kölcsönös hibázások után támadhattak a csehek. Nem sokáig, Oftedal rohant, és biztosan lőtt a kapu bal oldalába. 39–18
49. perc: Edwige
a kapufát találta el, a csehek ziccert hibáztak Mikulcík révén.
49. perc: Zachová szépen ugrott be a jobb szélről, be is lőtte a jobb alsóba. 18–38
48. perc:
Cseh belemenés után Nze Minko rázta le magáról a védőket, és szép gólt szerzett. 17–38
47. perc:
A csehek ezúttal is rontottak, Puhalák került helyzetbe, belőtte. Húsz közte. 17–37
46. perc: Bódi
kapott szép labdát a jobb szélen, és be is lőtte a ziccert. 17–36
45. perc: Bódi
labdát szerzett, Bulatovicsnak azonban nem megy, ezúttal sem talált be.
45. perc: Hansen gyönyörű lövést küldött a bal fölsőbe. 17–35
44. perc: Nze Minko
a kapufát találta el, gyorsan indultak a hazaiak, és be is lőtték Borovská révén. 17–34
43. perc: Bódi
ezúttal túlságosan éles szögből vállalta el, nem ment be, ellentétben Sustkovával, aki bevágta. 16–34
42. perc: Bódi
keze is elsült, a léc alá lőtt. 15–34
42. perc: Kostelnát
állították ki két percre.
41. perc: Edwige került tiszta helyzetben beállóban, szépen a léc alá lőtt. 15–33
41. perc:
Újabb eladott labda után Amorim kihagyta a lehetőséget.
39. perc: Amorim kapufája után nem tudtak gyorsan indulni a csehek, de egy hosszú támadást azért elrontottak... Hansen megkaparintotta a labdát, és távolról bevágta az üres kapuba. 15–32
39. perc:
Nagyon szép gólt szerzett Kostelná. 15–31
38. perc:
Támadnak, támadnak hét a hat ellen, és megtört a jég, Borovská lőtt a hálóba, de közvetlenül utána Amorim volt eredményes. 14–31
37. perc:
Heteshez jutott az ETO, amelyet Hansen a bal alsóba lőtt. 13–30
37. perc:
Most legalább Strisková lőtt, de Leynaud védett.
36. perc:
Fejben nincsenek ott a csehek, ráadásul Brattset lövése is a hálójukba került. 13–29
35. perc: Hansen
ott van, nem vacakol, megindul, és belövi. 13–28
34. perc:
Ez sem segített rajtuk, megint nem jutottak lövőhelyzetbe.
34. perc: Cseh időkérés.
34. perc: Megint eladták a csehek, Amorim egyedül helyzetbe sétált, és a jobb alsóba lőtt. 13–27
33. perc:
Nagyszerű labdaszerzés után Brattset maradt egyedül, és lőtt a bal alsóba. 13–26
32. perc:
Újabb rövid cseh támadás után Hansen betörés után lőtt a hálóba. 13–25
32. perc:
Labdaszerzés után a kapufát találta el Amorim.
31. perc:
Heteshez jutott a Győr, Oftedal magabiztosan lőtte a bal alsóba a labdát. 13–24

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, tíz gól az előny. 13–23
30. perc:
Kölcsönös rontások után még egy cseh támadás jöhetett, Sipová bedobta. 13–23
29. perc: Nze Minko
harcolt ki hetest, Oftedal pedig bevágta a jobb alsóba. 12–23
29. perc: Zachová
maradt megint egyedül a jobb szélen, és ügyesen ejtett a kapuba. 12–22
28. perc: Edwige
úgy érezte, hogy szabálytalankodtak vele, de a bíró másképpen látta. Aztán az ellentámadást elrontották a csehek. Oftedal viszont nem hibázott, a kapus lába között dobta be. 11–22
27. perc: Bulatovics
rossz passza után gyorsan indultak a hazaiak, Zachová be is dobta. 11–21
26. perc: Bulatovics
dobta ki a labdát a pályáról, így aztán támadhatott a Baník Most. Nem sokáig, Kiss Éva védett.
25. perc: Bulatovics hibázott, Nze Minko pedig összeszedett egy kétpercest.
24. perc: Mikulcik maradt egyedül, és szépen emelte át a kapust. Aztán megint támadhattak a csehek, és Zachová gyorsan a hálóba pattintott. 10–21
24. perc: Kostelna
a kapufát találta el, a kipattanó a Győré lett, majd Faluvégigyönyörűen emelt a hálóba. 8–21
23. perc: Edwige
is betalált, nem találták az ellenszert. 8–20
22. perc:
Rontott ETO-támadás után Borovská talált be. 8–19
22. perc:
Nagy lövés után Kiss Éva védett a bal sarok elől. Zachová lövését hatástalanította.
21. perc: Nze Minko rettentően megszórta magát, megint gólt dobott. 7–19
21. perc: Győri időkérés.
20. perc:
Rohannak a lányok, előbb Strisková, majd Nze Minko talált be. 7–18
19. perc: Kiss Éva
védése uánt Nze Minko indult gyorsan, be is dobta, ahogy kell, aztán labdaszerzés után Fodor másolta le csapattársa példáját, és ő is belőtte. 6–17
19. perc: Nze Minko
talpról lőtt szép gólt. 6–15
18. pec:
Győri rontás után Eksteinová talált be a jobb szélről. 6–14
17. perc: Mikulásková
lőtt közelről a kapu jobb oldalába. 5–14
17. perc: Manaková
ziccerben a kapufát találta el, jöhetett a Győr, de Hansen az oldalhálóba lőtt.
16. perc: Strisková rontott a bal szélről, de Amorim lövését kirúgta a bal alsóból Müllnerová.
15. perc:
Kölcsönös hibázások után labdát szerzett Amorim, és a saját hatosáról dobott gólt az üres kapuba. 4–14
13. perc: Strisková
remek ejtése jutott a hálóba, majd egy elrontott győri támadás után két kapufát értek el a csehek. 4–13
13. perc: Faluvégi
labdaszerzése után Oftedal könnyen lőtt az üres kapuba. 3–13
12. perc:
Jött egy nagy lövés Kostelnától, de Kiss Éva könnyen védett. Az ellentámadásból Hansen betörés után találta meg a jobb alsót. 3–12
11. perc:
Bezzeg Hansen nem hibázott, remekül lőtt a bal alsóba. 3–11
11. perc:
Hét a hat elleni játékra váltottak a csehek, és a kapufát találták el Eksteinová révén.

10. perc: Időt kért a Baník Most.
10. perc: Knedlíková
lövését védte Müllerová, de maradt a labda a Győrnél. Amorim pedig bezúdította a jobb alsóba. 3–10
9. perc:
Passzívan játszottak a csehek, el is vették tőlük a labdát. Az ellentámadást nem siette el az ETO, aztán Oftedal megpattanója jutott a jobb alsóba. 3–9
7. perc:
Nem maradt válasz nélkül ez sem, Oftedal zúdította be. 3–8
7. perc:
Gyors győri akció végén Knedlíková talált be, majd az ellenátmadásból Mikulcik volt eredményes. 3–7
6. perc:
Az időkérésnél figyelmesen hallgattak a cseh lányok, de a lövést Kiss Éva védte. Maradt a labda a Mostnál, Sustková belőtte. 2–6
6. perc: Cseh időkérés.
5. perc: Amorim pókhálózta ki a bal felsőt, egyelőre tehetetlenek a csehek. 1–6
4. perc:
Újabb gyors győri labdaszerzés után támadhatott a Győr, Bratset befordult, de megállították. Folytatódott azt akció, Bratset pedig bevágta. 1–5
3. perc:
Pillanatok alatt labdát vesztettek a csehek, de Hansen lövését szépen védte Müllnerová.
2. perc: Hansen
is betalált, majd egy gyengécske cseh lövés után Amorim előtt nyílt a fal, ő belőtte. 1–4
1. perc:
Újabb elrontott cseh támadás után Fodor volt eredményes, aztán a gyors középkezdés után Zachová lőtt a győri kapuba. 1–2
1. perc:
A hazai csapat kezdte a meccset, az első támadásuk mindjárt láb miatt dőlt dugába, Oftedal gyorsan indult, és be is dobta a ziccert. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Baník Most tiszta feketében, a Győr tiszta fehérben játszik.

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐRI AUDI ETO KC1135–23+122
2. Baník Most (cseh)1131–29+22
3. Krim Ljubljana (szlovén)1129–31–20
4. Sävehof (svéd)1123–35–120

ELŐZMÉNYEK

A BL-címvédő Győrnek buszos napjai vannak: a szerdai, békéscsabai bajnoki túra után az ETO kerete és szakmai stábja szombaton ismét a csapatjárgányra pattant, és meg sem állt Északnyugat-Csehországig. A győriek vasárnap este Chomutovban, a több mint ötezer nézőt befogadó Rocknet Arenában a BL-újonc Baník Most ellen folytatják az elitsorozatot.

„Sötét ló a cseh csapat, ugyanakkor az feltétlenül tiszteletet parancsoló, hogy a selejtezőből érkezve rögtön meg tudta nyerni első BL-csoportmeccsét, ráadásul idegenben, Ljubljanában. Meglepett az az eredmény– szögezte le a győriek edzője,Danyi Gábor.– Oda kell figyelnünk, teljes koncentrációra lesz szükségünk – semmiféle olyan helyzetet nem szeretnék a vasárnapi meccsen, ami a figyelmetlenségünkből fakad. Remélem, ennek szellemében áll az újabb feladat elé a csapat.”