Női kézi BL: Amorim toronymagasan a legjobb – osztályzatok

2018.05.14. 12:48
Eduarda Amorim kapta a legjobb osztályzatot olvasóinktól (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében diadalmaskodó Győri Audi ETO KC játékosainak teljesítményét olvasóink is értékelték, a végső győzelem az osztályzatokban is tükröződik.

A legjobban a rendes játékidő végén egyenlítő, majd a hosszabbításban megállíthatatlan EduardaAmorim kápráztatta el olvasóinkat, ő szenzációs, 9.57-es átlagosztályzatot kapott, így még a rendkívül magas értékek közül is kiemelkedett.

Szintén kilences felett átlagolt a nyolc gólig jutó NyckeGroot (9.13), valamint az utolsó másodpercekben óriásit védő, így a győzelmet biztossá tevőKissÉva (9.05) is.

Az olvasói közhangulatot jól jellemzi, hogy összesen kilencen is nyolcas átlag felett zártak, és csupán ketten nem érték el a hetest – ehhez mondjuk Puhalák Szidóniának csupán egy század kellett volna (6.99).

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

NÉGYES DÖNTŐ, PAPP LÁSZLÓ BUDAPEST SPORTARÉNA
DÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETO KC–VARDAR SZKOPJE (makedón) 27–26
(9–9, 20–20, 24–23) – hosszabbítás után
Budapest,
Papp László Budapest Sportaréna. Vezette: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
GYŐR:
GRIMSBÖ – BÓDI 4, GROOT 8 (3), Oftedal 2, Broch 1, AMORIM 6, Görbicz 3 (2). Csere: KISS É. (kapus), HANSEN 3, Althaus, Puhalák, M. González. Edző: Ambros Martín
VARDAR: LEYNAUD – RADICSEVICS 4 (1), Lazovic 3, LEKICS 6, Cvijics 1, Penezic 3, Kuznyecova 2. Csere: Szuszlina (kapus), A. Klikovac, Lacrabere 3 (1), Hmirova, Canadija 2, Risztovszka 2. Edző: Irina Gyibirova
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 12. p.: 5–3. 17. p.: 7–4. 26. p.: 7–8. 34. p.: 9–11., 43. p.: 13–13. 53. p.: 17–16. 57. p.: 18–18. 63. p.: 22–21. 67. p.: 26–23. 68. p.: 27–25
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2
Irina Gyibirova, a Vardar edzője:
– Nincs szerencsénk Budapesttel. Ötödször voltunk itt a négyes döntőben, és még egyszer sem vihettük haza a trófeát. Hihetetlen! Ezúttal is hajszálnyira álltunk a végső sikertől, meg is érdemeltük volna, de a Győrnek megint kicsivel több szerencséje volt. Két azonos tudású csapat találkozott, és a hazai közönség is hozzátette a magáét.
Ambros Martín meccs utáni nyilatkozata itt!