Női kézi BL: 14 gól Neagutól, feltámadt a CSM Bucuresti

2020.02.02. 16:26
A Ferencvárostól elszenvedett kiütéses vereség után magára talált a román CSM Bucuresti női kézilabdacsapata, és a Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. fordulójában hazai pályán a 14 gólig jutó Cristina Neagu vezérletével 32–27-re legyőzte az eddig veretlen francia Metzet.

Teljesen másik arcukat mutatták a bukarestiek, mint egy héttel korábban, és bár az első két gólt a franciák szerezték, utána fordított a CSM, és a szorosabb első félidő végén két találattal (16–14) ment. A románok sztárja, Cristina Neagu már az első harminc percben kilencig jutott, míg összesen 19 lövésből 14-et szórt, főszerepet vállalva csapata magabiztos sikeréből. A második játékrészben ugyanis már egyértelmű volt a CSM fölénye, hat gól is volt az előnye, amiből öt a végére is megmaradt. A Metz első vereségét szenvedte el a Bajnokok Ligája most zajló idényében.

A Ferencváros szempontjából a csoportelső franciák sikere lett volna a kedvezőbb.

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd

A 2. csoportban idegenben tudott nyerni a Brest és a Valcea, mindez pedig azt jelenti, hogy a franciákhoz hasonlóan 11 ponttal álló Győri ETO négy fordulóval a középdöntő vége előtt matematikailag is biztosította helyét a negyeddöntőben.