Női kézi: a Győri ETO 25 góllal megverte az NB I újoncát

2017.08.12. 19:46
A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata felkészülési mérkőzésen 38–13-ra legyőzte az NB I újoncát, a Vasast.

A győriek hivatalos honlapjának beszámolója szerint az ETO az első percektől remekül védekezett, sok labdát szerzett, és lerohanásokból könnyű gólokat ért el. Görbicz Anita az első félidőben három gólt is dobott hétméteresből. A zöld-fehérek a szünetben 15 találattal vezettek (20–5).

A második félidőben Stine Oftedal és Nora Mörk is gyönyörű gólokkal örvendeztette meg a közönséget. A Vasas próbált minél szorosabb meccset játszani az ETO-val, ám a hazaiak tíz perccel a mérkőzés vége előtt 20 gólosra növelték előnyüket. A gólgyártásból a frissen igazolt játékosok is kivették a részüket, a Győr végül kiütéses győzelmet aratott (38–13).

A Győr holland kiválósága, Nycke Groot mandulaműtét előtt áll, ezért nem lépett pályára a mérkőzésen.

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Győri Audi ETO KC–Vasas SC 38–13
(20–5)
A győri gólszerzők: Görbicz 7, Broch 5, Hansen 4, Oftedal 4, Bódi 4, Amorim 3, Althaus 3, Knedlíková 2, Mörk 2, Fodor 2, Puhalák 2