Női junior kézi-vb: magabiztos, tízgólos siker Montenegró ellen

2018.07.07. 15:00
Tóvizi Petráék magabiztos győzelmet arattak (Fotó: MKSZ)
A magyar női junior kézilabda-válogatott tíz góllal, 27–17-re legyőzte Montenegrót a debreceni világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

A magyar válogatott az első félidőben sokkal gyorsabban, jobban és kreatívabban kézilabdázott Montenegrónál, amelyet a játék minden elemében felülmúlt. A mieink a szünetben hat góllal vezettek (13–7), a második félidőben pedig csak jobb lett a helyzet.

Bár a montenegróiak a fordulás után kicsit ránk ijesztettek, jól és hamar reagáltunk a sorozatban kapott három gólra, és hét góllal ismét megléptünk. A vendégek 17–10-nél időt kértek, de nem tudtak változtatni a játék képén, Háfra Noémiék kézben tartották a meccset, és látványos gólokat szerezve őrizték megnyugtató előnyüket.

A mieink tízgólos győzelmet arattak (27–17), s önbizalommal telve várhatják a vasárnapi, Norvégia elleni csoportrangadót – amely 18 órakor kezdődik –, ilyen játékkal ugyanis sokra lehetnek hivatottak.

„Felszabadultan játszottunk, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Norvégia ellen is ilyen teljesítményre lesz szükségünk, hogy megszerezzük a csoport első helyét" – mondta Kácsor Gréta.

Magyarország:
BINÓ – Faluvégi 2, KLUJBER 5 (1), Pásztor N. 1, LAKATOS 2, Háfra N. 3, MÁRTON G. 3. Csere: Suba (kapus), TÓVIZI 5, Kácsor 2, Szabó K. 1, Kuti 1, Fodor Cs. 2, Giricz, Hornyák B. Edző: Golovin Vlagyimir
MONTENEGRÓ:
Marinovics – Csarapics, Djokovics 3 (2), Szaranovics 2, BRNOVICS 3, Novakovics 3, Konatar 1. Csere: Babovics (kapus), Vukcsevics 1, Adzsics 2 (1), Tomics 1Nisavics, Csorovics, Vukcsevics, Jovicsevics 1. Edző: Tetjana Jeraminok
Golovin Vlagyimir:
– Minden úgy sikerült, ahogy elterveztük, azaz jól játszott a csapat. Egy világversenyen meccsről-meccsre kell előre haladni, most tettünk egy újabb lépést a célunk elérése felé.