Női junior kézi Eb: Norvégiát is legyőzte a magyar csapat

B. L.B. L.
2019.07.16. 19:58
Kácsor Gréta és társai nehéz kezdés után magabiztos győzelmet arattak (Fotó: Török Attila)
Óriási lépést tett a magyar női junior kézilabda-válogatott az elődöntőbe jutás felé a hazai rendezésű Európa-bajnokságon, mivel a középdöntő első fordulójában 28–24-re legyőzte Norvégiát.

A mienk és a norvégok is megnyerték mindhárom csoportmeccsüket, így mindkét együttes két pontot hozott magával a középdöntőbe, azaz egyfajta csoportdöntőnek is beillett a kör első összecsapása.

A kezdés az északiaké volt, a 14. percben már néggyel is elhúztak (5–9), ezt követően viszont Bánfai Kíra és Kuczora Csenge vezérletével egy 5–0-s szériát mutatott be a magyar csapat (10–9), a szünetre pedig már néggyel vezettek a mieink (16–12).

A második félidő elején kettős emberhátrányban kétgólosra csökkent az előnyünk (18–16), de a csereként pályára kerülő Szabó Dóra védései átsegítették a nehéz időszakon a mieinket, és újra fokozatosan nőtt az olló a felek között.

Az 54. percben Tóth Nikolett találatával már nyolc volt a differencia (27–19), s innen már nem volt visszaút a norvégok számára (28–24).

A mérkőzés legjobbjának a 12 védést bemutató Szabó Dórát választották meg.

A csoport másik mai mérkőzésén a románok a hatgólos Diana Samant vezérletével 29–24-re legyőzték a spanyol válogatottat, így pontszámban beérték a norvégokat.

KÉZILABDA
NŐI JUNIOR EURÓPA-BAJNOKSÁG, GYŐR
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT, 1. FORDULÓ
Magyarország–Norvégia 28–24
(16–12)
Győr.
MAGYARORSZÁG: Herczeg, Szabó D. (kapusok), Albek 4, Arany, Bánfai 3, Kácsor 1, Kellermann 2, Kuczora 6 (5), Pál, Schatzl 3, Simon 2, Stranigg 1, Szilovics, Tóth 2, Vámos 4, Zsiborás. Edző: Golovin Vlagyimir.
NORVÉGIA: Hernes, Sagvold, Skogstrand (kapusok), Alver 2, Deila 1, Hansen 6, Haugseng, Hogseth 3, Holtet, Hove 2, Kjolholdt 1, Moen 4, Oyerhamn 4, Sendi, Svendsberget 1, Svensson. Edző: Sissel Nygard Pedersen.
Kiállítások: 8, ill. 10
Hétméteresek: 7/5, ill. –
Golovin Vlagyimir: – Nehezen indult a mérkőzés számunkra, nem volt kapusteljesítmény és rendre kapufát lőttünk. A kapuscsere után érezhetően javult a helyzet, és a támadásainkban is sokat léptünk előre. A jó egyéni teljesítmények mellett fontos kiemelni a csapatmunkát, a lányok egymást hajszolták bele ebbe a győzelembe.

Spanyolország–Románia 24–29 (12–14)