Parádé, leblokkolás, eksztázis – Eb-döntős a magyar válogatott

M. A.M. A.
2019.07.19. 17:55
A magyar női junior kézilabda-válogatott fordulatos mérkőzésen 29–27-re legyőzte az oroszokat a győri Európa-bajnokság elődöntőjében, így vasárnap a döntőben léphet pályára, az ellenfél Hollandia lesz.
Így örültek a magyar lányok az oroszok legyőzésének (Fotó: Tumbász Hédi)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Így örültek a magyar lányok az oroszok legyőzésének (Fotó: Tumbász Hédi) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI JUNIOR KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, GYŐR
ELŐDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 29–27 (19–12)
MAGYARORSZÁG:
Herczeg, Szabó D. (kapusok), Albek 2, Arany 2, Bánfai 3, Kácsor 6, Kellermann, Kuczora 2 (1), Pál 4 (4), Schatzl 4, Simon 1, Stranigg 1, Szilovics, Tóth 1, Vámos 3, Zsiborás. Edző: Golovin Vlagyimir
OROSZORSZÁG: Kolesznyikova, Verescsak, Karabutova (kapusok), Gorjacseva 1, Izmajlova, Kirdiaseva 1 (1), Krahmaljova, Lebegyeva, Levcsina 1, Maszlova 7, Mihajlicsenko 8, Szidnyina 4, Szinelnyikova 2, Szkivko 1, Szobkalo, Turuszina 2 (1). Edző: Ljubov Szidoricseva
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2
Golovin Vlagyimir: – Ez egy utánpótlástorna, és ha a fiatalok valamit nem tudnak megoldani, akkor egy kicsit kedvetlenek lesznek. Az első félidőben ment a szekér, amit megbeszéltünk, az működött: a kapusteljesítmény, a gyors játék és a jó védekezés. Sajnos a második játékrészben tíz perc alatt elvesztettünk mindent, de ez nem a gyenge védekezésnek köszönhető, hanem a kapkodásnak. Aminek azonban nagyon örülök, hogy a végjáték során sikerült valahonnan erőt meríteniük a játékosoknak, nem beszélve arról, hogy jó páran komoly felelősséget téve a vállukra, felnőttként viselkedve kritikus helyzeteket vállaltak el.
Forrás: mksz.hu

A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
Hollandia–Norvégia 31–29 (16–11)

A tavalyi ifjúsági világbajnokság döntőjében az oroszok 29–27-re legyőzték a mieinket, és mivel azokból a csapatokból mindkét oldalon sokan ott voltak a mostani mérkőzésen, a visszavágás reménye is hajthatta a magyar lányokat. Akik remekül kezdtek, előbb 5–1-re húztak el, majd rövid orosz fellángolást követően 8–3-ra.

Golovin Vlagyimir mester az ellenfél két remek átlövőjére hívta fel a figyelmet, és ugyan Valerija Maszlova, valamint Jelena Mihajlicsenko volt ezúttal is az oroszok legjobbja, a többieket sikerült szinte teljesen semlegesíteni. A mi csapatunkban jobban eloszlottak a góllövés terhei, bár a két szélsőt, Bánfai Kírát és Schatzl Natalie-t érdemes kiemelni, ahogy Kácsor Grétát és a hétmétereseket hiba nélkül lövő Pál Tamarát is. No meg Herczeg Lilit, aki nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az oroszok csak 12 gólig jutottak a szünetig (19–12).

Bánfai Kíra az első félidőben remekelt (Fotó: Tumbász Hédi)

Míg az első félidőben gyakorlatilag minden sikerült, addig a másodikban szinte semmi. A fordulás utáni első 13 percben egyetlen gólt sikerült szereznünk, Anna Verescsak egymás után mutatta be a védéseket, nálunk viszont felpuhult a védekezés, a Herczeg-bravúrok elmaradtak.

Fokozatosan fogyott az előny, a 49. percben pedig egyenlítettek is az oroszok. Sőt, a megállíthatatlan Maszlova góljával az 53. percben már náluk volt az előny, de a mieink nem törtek meg.

A véghajrában a bátran vállalkozó Kácsor és a cseleivel az oroszokat az őrületbe kergető Vámos Petra kiharcolta a győzelmet, a vége megint 29–27 lett, „apró” különbség, hogy ezúttal ide.

„Sokat változott a két csapat a tavalyi világbajnoki döntő óta, szerintem nem lehet összehasonlítani azt a csatát a maival – értékelt Kácsor Gréta. – Ami a mi javunkra döntött, az az elhivatottságunk és az, hogy mi ma jobban akartuk a győzelmet. Egészen elképesztő volt a stadionban a hangulat, remélem a döntőre teljes telt ház lesz. Most azt mondom mindegy, hogy Norvégia vagy Hollandia lesz az ellenfelünk a fináléban. A legjobb tudásunk szerint készülünk majd fel, és mindent megteszünk, hogy hazai közönség előtt megnyerjük az Európa-bajnoki címet.”

Vasárnap a holland csapat lesz az ellenfél a 17.30-kor kezdődő fináléban.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Vámos
megint megveri lábbal az oroszokat és góllal zárja a betörést. Maszlova lövését még védi Herczeg. Döntős a magyar válogatott! 29–27
59. perc: Kácsort
leblokkolják, de begyűjti a lepattanó labdát, majd a kapuba lövi! Mihajlicsenko tartja életben az orosz reményeket. 28–27
58. perc:
Mihajlicsenko átlövését Herczeg piszkálja ki a rövid felsőből. Vámos betör, Krahmaleva kiáll két percre. Kácsor egy testcsel után felmegy és belövi. Kiejtik a labdát az oroszok, támadhatunk. 27–26
57. perc:
Vámos harcol ki hetest, de Verescsak védi Kuczora próbálkozását.
56. perc:
Maszlova kap vélhetően rövid pihenőt az oroszoknál, a helyét átvevő Szidnyina egyenlít. 26–26
55. perc:
Maszlova lövését védi a kapuba visszaálló Herczeg. Vámos bejátszásából Simon eredményes. 26–25
54. perc: Maszlova
góljára Kácsor válaszol gyors középkezdés után. 25–25
53. perc: Maszlova
átlövésénél már az oroszoknál az előny. Magyar időkérés. Kuczora bedönt egy oroszt, belemenés és hetes sincs. Vámos betörésénél van viszont egy szép magyar gól. 24–24
52. perc:
Vonalra lépünk, a vezetésért támadhat Oroszország.
51. perc:
A szélről befutó Levcsina harcol ki hetest. Szabó érkezik a padról, és marad a kapuban azt követően is, hogy Kirdiaseva belövi neki a büntetőt. 23–23
50. perc:
Nem hozzák le a kapust emberhátrányban. Maszlova lövését védi Herczeg, aki aztán túl hosszan indítja Aranyt.
49. perc: Szkivko
góljával egyenlítenek a vendégek. Tóth betör, hetes és kiállítás (Turuszinának). Kuczora keze nem remeg meg. 23–22
48. perc:
Egy földön guruló labdát Albek venne fel, de mellé nyúl… Egyből büntetnek az oroszok Szidnyina révén. 22–21
47. perc:
Pál először hibázik büntetőt, Karabutova lábában akad el a labda. Szkivko belemegy Aranyba.
46. perc:
Szkivko alulról ellövi, Herczeg rajta van. Vámos újabb betörése hétméterest ér.
45. perc: Szidnyina
a jobb szélről talál be. Vámos bebújik két orosz között, és a lövése is jó. 22–20
44. perc: Mihajlicsenko
középre belövi. Gyors középkezdés után Tóth mattolja Verescsakot. 21–19
43. perc:
Kiegészülve támadhatunk, de Schatzl vonalra lép.
42. perc:
Végigmegy a labda Schatzlig, Verescsakban elakad a labda. Levcsina a bal szélről kilövi a hosszú alsó sarkot. 20–18
41. perc:
Albek túl kemény a montenegrói játékvezetők szerint Mihajlicsenkóval szemben, két percre kiküldik. Maszlova vállalkozik lövésre ismét, de most szerencsére rosszul.
40. perc: Gorjacseva
beállóból farag tovább az oroszok hátrányán. Simon visszatér a pályára. Az újabb Bánfai-Verescsak csatát is a kapus nyeri. 20–17
39. perc: Maszlova
lő újabb gólt. Bánfai próbálkozását Verescsak hárítja. 20–16
38. perc:
Kuczora passza nem túl jó Zsiborásnak. Szidnyina kapufát lő a szélről, Schatzl végigviszi és belövi. 20–15
37. perc: Maszlova
átlövésből a bal alsóba talál. A sérült Simon helyén Zsiborás birkózik az orosz falban. 19–15
36. perc:
Verescsak védi Kácsor átlövését. Simon bokája kificamodik védekezés közben, lebiceg a pályáról.
35. perc:
Herczeg védése után visszakerül hozzájuk a labda, de eladják. Bánfai rossz helyzetből elvállalja a lövést a lerohanásunk végén, a kapus véd, nincs sípszó. Mihajlicsenko gólja után magyar időkérés következik. 19–14
34. perc: Turuszina
értékesíti az újabb orosz hetest. Bánfai csak kapufáig jut. 19–13
33. perc:
Maszlova áll oda a heteshez, de Herczeg fent hagyja a bal karját, amelyben elakad a labda. Örömünket újabb pontatlan magyar támadás árnyékolja be.
32. perc:
Kuczora lövése nem jó, az oroszok pedig eladják a labdát. Verescsak védése után indulnak az oroszok, és kiharcolnak egy hetest.
31. perc:
Albek nagyszerű sáncának örülhetünk a félidő elején.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Tóth ráugrik a védőjére, hetest kapunk, amelyet Pál értékesít. Kapufás orosz lövéssel zárul az első játékrész. 19–12
29. perc: Szinelnyikova
most ellövi Herczeg mellett. Albektől jön a válasz, majd megint Mihajlicsenko eredményes. 18–12
28. perc:
Szinelnyikova kapja ziccerben a labdát, Herczeg 4 méterre kiugorva a kapujából betakarja. Stranigg a bal szélről talál be. Mihajlicsenko megoldja egyedül. 17–10
27. perc: Arany
könyörtelenül kilövi a hosszú felsőt a jobb szélről. Itt a második orosz időkérés. 16–9
26. perc: Arany
megszerzi első gólját. Mihajlicsenko lövése lelassul a blokkon, Herczegnek nincs nehéz dolga. 15–9
25. perc:
Vámos cselezi be magát, hetes. Pál belövi. Szinelnyikovától jön a válasz. 14–9
24. perc:
Maszlova, majd Turuszina próbálkozik átlövéssel, de Herczeg mindkétszer véd.
23. perc: Turuszina
jó 10 méterről eredményes. Kuczora a léc alá lő, a kapus kezéről vágódik be a labda. 13–8
22. perc:
Kuczora bejátszása eljut Simonhoz, a kapus véd, de hétméteres jön. Pál a jobb alsóba lő. 12–7
21. perc: Kácsor
átlövésénél tehetetlen az orosz kapus. Mihajlicsenko góljára időkéréssel reagál Golovin Vlagyimir. 11–7
20. perc:
Tóth tör be nagy lendülettel, Verescsak véd, de oldalt meg ki a labda.
19. perc:
Turuszina emberelőnyben elszórja a labdát, nem bánjuk.
18. perc: Szidnyina
gólt lő, Schatzlt pedig kiállítják. Nagy a népsűrűség a jobbátlövőnk környékén, de valahogy kikerül a labda Bánfaihoz, aki most sem hibázik. 10–6
17. perc:
Kuczora fülel le egy orosz bejátszást, Bánfai indítja Schatzlt, aki ziccerben a lécre lő.
16. perc: Maszlova
góljára Schatzl válaszol a bal szélről. 9–5
15. perc: Mihajlicsenko
felugrik, és kilövi a kapu hosszú oldalát. Albek eladja a labdát. 8–4
14. perc:
Maszlova lő talpról passzívnál, Herczeg a sánc segítségével véd. Kácsor passzából Bánfai lövi el a kapus mellett a labdát. Szkivkót kiküldik két percre. 8–3
13. perc: Pál
értékesíti a Simon által kiharcolt hetest. Szkivko a lábára ejti a labdát, amely így hozzánk kerül. Schatzl kapja az indítást, és újra néggyel vezetünk. Jön is az orosz időkérés. 7–3
12. perc:
Albek lövése nem jó, a másik oldalon Herczeg mutat be egy védést.
11. perc:
Hosszan támadnak a vendégek, végül Bánfai labdát csen a sarokban.
10. perc: Mihajlicsenko
hozza még közelebb az oroszokat. Albek lövésénél a kapufa hárít. 5–3
9. perc: Maszlova
szépít, majd Kácsor passza pontatlan. 5–2
8. perc:
Bejátszással próbálkozunk, eladjuk a labdát, amelyet Schatzl szerez vissza. Bánfai a lécet találja el a szélről.
7. perc: Bánfai
a jobb szélről átejti a kapust. Mihajlicsenko lövését Herczeg védi. 5–1
6. perc:
Herczeg védése után mi támadhatunk, de Albek rosszul passzol. Herczeg két védést mutat be egy orosz támadáson belül.
5. perc:
Maszlova átlövésénél megpattan a labda a blokkon, a kapufáról hozzánk kerül. Kácsor a rendezetlen védelem ellen eredményes. 4–1
4. perc: Kácsor
második próbálkozása már sokkal pontosabb, a jobb felsőbe tüzel. 3–1
3. perc:
Albek lövését Verescsak oldalra kiüti, majd Kácsor fölé durrant. Maszlova, a Rosztov-Don fiatal átlövője megszerzi első gólját. 2–1
2. perc: Albek
átlövésgóljára rossz lövéssel válaszolnak az oroszok. 2–0
1. perc:
Mi támadunk először, Schatzl Natalie a bal szélről Verescsak lábai között a kapuba pattint. A másik oldalon Herczeg véd egy lelassuló próbálkozást. 1–0

A magyar válogatott az első csoportkörben, majd a középdöntőben is megnyerte az összes mérkőzését, míg az oroszoknak utóbbiban becsúszott egy vereség a hollandok ellen.