Női junior kézi Eb: győzelemmel kezdett a magyar válogatott

P. L.P. L.
2019.07.11. 20:03
Győzelemmel kezdte meg szereplését a győri junior női kézilabda-Európa-bajnokságon a magyar válogatott, amely 27–18-ra verte meg Montenegró korosztályos csapatát.
Tóth Nikolett négy gólt szerzett a nyitó mérkőzésen (Fotó: Koncz György)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Tóth Nikolett négy gólt szerzett a nyitó mérkőzésen (Fotó: Koncz György) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

A két válogatott májusban a junior final fouron már találkozott egymással, akkor Magyarország 30–18-ra győzött, de Golovin Vlagyimir szövetségi edző óva intett mindenkit az elbizakodottságtól, és nehéz mérkőzésre készült.

Az ideges kezdést mutatta, hogy a 10. percben még a vendégek vezettek 4–3-ra, de aztán Kuczora Csenge vezérletével a csapat nagyobb iramra kapcsolt, és a szünetben már 15–7-re vezetett.

A szünet után már kilenc is volt közte (19–10), és ugyan a 47. percre Montenegró visszakapaszkodott öt találatra (22–17), a hajrát Tóth Nikolett vezérletével megnyomták a mieink, és magabiztos, 27–18-as győzelmet arattak.

A csapat legközelebb pénteken 18.30-kor Ausztria ellen folytatja.