Nikolajenko tizennégy góllal döntötte romba az érdieket

2011.01.28. 20:31
A DVSC és a Békéscsaba is biztosan győzött a női kézilabda NB I alapszakaszának 16. fordulójában: a debreceniek a Szekszárd ellen nyertek 40–23-ra idegenben, míg a csabaiak az Érdet verték meg 35–26-ra.

Csak az első tíz percben volt pariban az érdi csapat a Viharsarokban, azután ugyanis már az történt a pályán, amit a házigazdák kigondoltak. Remekül védekeztek, és könnyedén bontották meg a vendégek védekezését. Különösen Olha Nikolajenko volt elemében, aki a hatvan perc során 14 gólig jutott.

„Nem szoktam számolni a mérkőzéseken, hányszor találok be – mondta a gólgyáros nagyokat fújtatva a mérkőzés után. – Így most sem tudtam, hogy tizennégyszer voltam eredményes. A rekordom egyébként tizenhat gól, de azt nagyon régen értem el."

Arra a kérdésre, hogy minek köszönhető a rekord közeli találatok száma, tömören csak annyit felelt:

„Élveztem a játékot. Na, meg talán bepótoltam valamit abból, amit Vácott nem tehettem meg, ugyanis egymeccses eltiltást kaptam piros lap miatt, így egy hete csak a lelátóról követhettem az eseményeket a Duna-parti városban."

Persze Nikolajenko remeklése mellett ezúttal is szükség volt Veress Zsuzsa jó kapusteljesítményére, meg a két fiatal, saját nevelésű kézilabdázó, Gávai Szonja és Hajduch Csenge hétről hétre javuló játékára.

Az érdieknél ezúttal is Tóth Tímea vitte a prímet, akit az első félidőben Kovács Anna, a másodikban Wolf Alexandra támogatott egyaránt négy góllal. De talán náluk jobban dicsérhető Gyetván Krisztina, aki ugyanennyi találatot ért el, ám kiegyensúlyozottabb játékot nyújtott az egész mérkőzés folyamán.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
UKSE Szekszárd–DVSC-Korvex 23–40 (11–17)
Szekszárd, 500 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
SZEKSZÁRD: Mészáros– Szekerczés, Weigel 10 (4), Jankovics 1, Gulya 1, Jenőfi 3, Szabó E. Cs: Kurucz (kapus), Hegyi 3, Kopecz 2, Fauszt 3, Kovács N., Vasas, Samu. Edző: Kovács Jenő
Debrecen: KISS É.– Csáki 2, BORBÁS 8, Szabó V. 1, Hornyák D. 3 (2), BOGDANOVICS 8 (2), Kazai 1. Cs: Triffa, Pácz (kapusok), Sopronyi 1, Mörtel 2 (1), Bognár B. 1, JUHÁSZ G. 8, Slakta 1, Dakos 1, VARSÁNYI 3. Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 7. p.: 3–3. 12. p.: 8–4. 18. p.: 8–8. 26. p.: 10–12. 39. p.: 15–21. 43. p.: 16–26. 48. p.: 19–32. 52. p.: 20–35

Hétméteresek: 5/4, ill. 8/5

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Kovács Jenő: – Ismét megrettentünk attól, hogy jól kezdtünk és vezettünk.
Köstner Vilmos: – Visszafogottan kezdtük a mérkőzést, de aztán felpörgött a csapat, és szép megoldásokkal elhúztunk. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE–ÉTV-Érdi VSE 35–26 (18–10)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Natkai, Szalay
BÉKÉSCSABA: VERESS – Bódi 2, NIKOLAJENKO 14 (4), Kamper, Tóth K. 3, Szekeres 4, GÁVAI 3. Cs: Futaki (kapus), Drávai, Glusica 5, Kudor, Zsilák, Cifra, Kelemen 1, HAJDUCH 3. Edző: Bohus Bea
ÉRD: Oguntoye – Tamás K. 1, Kovács Anna 4, Pádár M. 1, Kisfaludy 2, TÓTH T. 6 (1), Balog B. Cs: Janurik (kapus), Wolf 4, GYETVÁN 4, Ferencz 1, Őri C., Burai 2, László, Kuridza 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–4. 16. p.: 10–5. 29. p.: 18–8. 33. p.: 19–13. 37. p.: 23–14. 42. p.: 26–19. 54. p.: 33–22. 57. p.: 33–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1
Bohus Bea: – Azt kértem a lányoktól, hogy nagy iramot diktáljanak a mérkőzésen. Ezt ötvenöt percen át teljesítették is.
Szabó Edina: – A Békéscsaba az első perctől kezdve sokkal agresszívabb volt, így megérdemelten győztek.
1. Győri Audi ETO KC 15 15 515–346 +169  30
2. DVSC-Korvex 16 13 3 510–414 +96  26
3. Ferencvárosi TC 15 12 1 2 483–388 +95  25
4. SYMA Váci NKSE 15 11 4 498–385 +113  22
5. Dunaújvárosi NKKSE 16 9 1 6 480–421 +59  19
6. Békéscsabai ENK SE 16 8 1 7 443–414 +29  17
7. Alcoa Fehérvár KC 16 8 8 464–480 –16  16
8. ÉTV-Érdi VSE 16 5 1 10 446–474 –28  11